Kaip nesugadinti GŽ maisto

Apie tai, kas mus žaloja, o kas - stiprina

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by vigintas »

O man asmeniskai patinka ekstremalai :) Zmones kopia i kalnus ir labai gerai zino kuom rizikuoja. Zmones po buremis skrajoja po vandenynus neziurint is atminties isplaukianciu zuvusiu draugu sypsenas. Ekstremalu buvo ir bus, ir net smagu dainuoti dainelias - "protingas i kalnus, neis, jis juos apeis", "o Elbrusas ir is lektuvo gerai matomas" :)
Pirtininkas pasirinko ekstremalo kelia, tai jo pasirinkimas, pirmyn, gal ka gero atras savo kelyje :) Jam tik maziau pasiseke, neturi savos hebrytes, neturi su kuom issikalbeti, vat ir soka ant zmoniu, paprastu miestieciu, bandydamas kazka irodyti :) Ir irodineja ne mums o greiciau pats sau :)
O sarasiuku sudarinejimas, asmeniskai mano akimis ziurint beprasmis uzsiemimas. Zmones labai skirtingi, su amziumi ta pati asmenybe kinta, ir net be amziaus zmogus atsiduria skirtingose situacijose, kai organizmas dirba skirtingais rezimais ir jam butina skirtinga mityba.
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by Žibutė »

Pierininkas
nejaugi lavonėdžius įžeidžiau pavadindamas juos lavonėdžiais? lavonėdis- tai jos užgauliojimas - jei valgai užmuštą padara - t y valgai jo lavoną - vadinasi taip ir reikia vadinti.
Taip, mane asmeniškai įžeidei. Ir mano mamą. Ir mano mirusį tėvą. Ir mano mirusius senelius.

Jie manęs nemokė blogio, ir nemokė hanibalizmo.

Jausk saiką, vyruti, putodamas įžeidinėjimais ir patyčiomis. Šiame saite ne vien mažvaikiai sėdi. Ir ne pienburniai :evil:

Jei pirtininkas ir toliau tokiu tonu bendraus forume, siūlau skirti baną.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by inga30 »

Labai visiems tas lavonas užkliuvo,bet juk taip galima ir apie obuoli tarkim alyvini pasakyti juk atsiskyres nuo obels krenta žemėn ir pradeda pūti,kaip ir gyvūnas jai kalnų ožys nukrenta nuo olos irgi pradeda pūti po kiek tai laiko. Išimtis tai sėklos turbūt ,bet žmogus kaiptik nelabai prisitaikes sėklas valgyt.
Tad teoriškai galima dauguma daržoviu taipat lavonais vadint,juk augalai taipat gyvi,ir daržove pirma reik nužudyt ir tada tik valgyt.
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by pirtininkas »

tarp kitko - šiandien kramčiau kažkada išrautas morkas - nieko su jomis nedariau "konservavimui" - išroviau ir su visais lapais palikau kibire - ir nieko - kelios truputį pavyto, tačiau visai skanios, o visos kitos - kaip ką tik išrautos - kietos ir sultingos.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by Vėjai »

O ką duoda tokia diskusija, ar kas nors pakeitė savo nuomonę?
Man atrodo, kad naudingiau būtų užsiimti konkrečiais darbais. Ar kas nors pabandė šį rudenį įsirengti kokį rūsį, kaupą, ledaunę. Aš rimtai eksperimentuoju kaip padaryti tame pat per šiltame rūsyje tokias mini ledaunes. Bendrai bandau sužinoti ar įmanoma padaryti tokius skirtingos temperatūros ir drėgmės rėžimo konteinerius daržovėms. Skirtingas izoliacinių medžiagų storis ir litriniai plastiko buteliai su sušaldytu vandeniu. Tų butelių kiekis irgi kintamas.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by nawjia »

Vėjams: diskusija duoda labai nemažai.

Pirmiausia - ieškoma argumentų, pasitikrinamos savos tiesos, sužinoma daug naujo iš oponento, susipažįstam artimiau ne vien linkčiodami galvute, bet ir išreikšdami savo pasaulėžiūrą.

Antriausia - yra bendravimą mėgstančių žmonių. Visuomet atsiranda nuo visiškų tylenių iki beprasmių plepių....bet kažkur per viduriuką žmonės mėgsta konstruktyviai bendrauti nuo pasiplepėjimų apie "o, žinai, vakar mačiau Eglę - sukūdus kokia, matai ką meilė daro..." iki "kokia yra gyvenimo prasmė, ar tikrai jo tikslas yra kelias" ir pan.

Gal tai labai nebrandu ir kada nors savo socialinius ryšius stiprinsime utinėdami vienas kitą, bet kol kas kailis dar neauga :)
`šėršė lia fam`
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by nawjia »

Tiesa, šiandien kaip tik prisiminiau, apie virimą garuose - o kuo jis yra pranašesnis?

Nusipirkau tą tokį garų puodą, plastikinį. Virti reikia ten ilgai ilgai.....tai štai ar verta? Kuo garų karštis skiriasi nuo vandens karščio?
`šėršė lia fam`
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by S1mas »

Aš turiu metalinį garų puodą iš 3 sekcijų - 2 iš jų su skylutėmis dugne garams praeiti. Bulvės ir kitos daržovės "išverda" per 7-15 minučių. Skonio maksimumas lieka. Skiriasi nuo virimo vandenyje tuo, kad mažai medžiagų išplaunama į vandenį. Išlieka ir spalvos, ir skonis.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by nawjia »

Bandžiau virti žiedinius kopūstus, dėjau plonu sluoksniu, gan smulkiai supjausčius - po 20 min buvo jau valgomi, bet dar kietoki. Turbūt energijos sąnaudos labai neadekvačios, lyginant - vandenuką užvirinai, įmetei, po 10 min gali valgyt.
`šėršė lia fam`
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by vigintas »

O man patinka zarijose kepti burokeliai, salierai ir pan darzoves. Susuku i folga, gad maziau valyti reiketu ir zinoma maziau sulciu prarastu :)

Pirtininke - Galiliejaus nesudegino, jis pripazino oficialiai, kad zeme cemodano formos ir nuvare toliau rasyti savo knygu :) Sudegino Dzordana Bruno, nes jis norejo pakeisti baznycia ir aktyviai apie 20 metu gincijosi su inkvizicijos teismu, visiems atsibodo jo gincai ir ji sudegino. Liuteris savo atkaklumo deka pakeite (suskalde ) baznycia , nenusilenke invizicijai, visa sirdimi propogavo meile, tik deje jo idejos sukele revoliucija ir zuvo milijonai zmoniu.
Cia apie tuos kelius, kuriais mes galime pasukti nenoredami buti durniais :) Cia tik keli pavyzdukai, o paciu keliu keleliu zymiai daugiau :)
Post Reply

Return to “Sveikata”