Išmėgintos pomidorų veislės

Vaikai, gandrai, česnakai...

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Išmėgintos pomidorų veislės

Post by Mama Smilga »

1999 m. auginome AUŠRIAI dviem stiebais atvirame grunte, tik dvi pirmas savaites dengėme naktimis. Žymiai pralenkė derliumi tipiškus lauko pomidorus: DUBOK, NEVSKIJ, MOSKVIČ, kuriems buvo leista auginti daugiau šakų. Vietiniai, pamatę, kiek primezgė, maldavo sėklų. Daviau, bet pati veislę keičiau į VILTIS 2, nes mūsuose karšti sausringi metai, kokie buvo 1999, nesikartoja.

Iš lietuviškų veislių nustebino VILTIS 2. Esu auginusi, rinkusi sėklas kaip pasiteisinusios. Bet 2012 pribloškė savo viršumu prieš visą veislių kaleidoskopą. Suformavo daugiausia kekių, užmezgė daugiausia vaisių. Veislės aprašyme - atsparus vėsai. Matyt, tai ir sąlygojo sėkmę. Karštomis vasaromis arba šiltnamyje ji nepirmaudavo. SVARA irgi pristatoma kaip gerai mezganti vėsoje, deja, jos vėlyvumas viską niveliuoja - kas iš to, kad iš veislių ilgiausiai išlaikė sveikus lapus, jei kekių ir vaisių skaičiumi - taip ir nepasivijo, liko paskutinėje vietoje. Mes atrenkame veisles, tinkamas laukui, o šiltnamyje vasaros vidury šios veislės neauga, nemezga - joms per karšta.

BALČIAI. Puikiai mezgė atvirame grunte. Visiems žinoma, kad šios veislės neprinokę vaisiai yra šviesūs, be tamsios dėmelės prie vaiskočio (iš čia ir veislės pavadinimas), todėl tinkami raugimui ir marinavimui, jei nespėja sunokti.
Bet 2013 nustebino nematytu bruožu. Po lijundros užmirko mūsų molžemiai. Daigai, netilpę į paaukštintas lysves, skurdo indeliuose, kol vanduo nuslūgo ir atsirado galimybė sodinti. Šiuos išsityčiojimus "Balčiai" ištvėrė narsiausiai ir mezgė nepalyginamai geriau už kitus šios partijos daigus. Taigi galima laikyti šią veislę mažiau reiklia augimo sąlygoms.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Išmėgintos pomidorų veislės

Post by Mama Smilga »

2014 metų atradimai

ČIORNYJ MAUR. Iš Štarolio, kuris pažadėjo, kad gerai augs lauke. Taip ir buvo. Tik ne žemas, užaugo iki 1,30 metro. Pirmai auginau dviem stiebais, bet, pastebėjusi energingą augimą, nebeskabiau posūnių. Po šaltojo birželio, kai kiti tik gaiveliojosi, šis stovėjo jau visas apkibęs slyvukais. Skonis sodrus ir saldus, artimas juodiems vyšninukams. Greta augusi Churma atrodė kaip našlaitė, ir jai kritus nelygioje kovoje su maru, Mauras nokino sveikus vaisius. Prieš šalnas, apie rugs.12d, nurinkau - negedo, ramiai noko, valgėm iki lapkričio..

LISIČKA. Lygiavertis Maurui metų atradimas. Ūgis lauke iki 1m. Formavau dviem stiebais, vėliau leidau dar išsišakoti. Vaisius formavo kiek lėčiau už Maurą, bet vėliau apsikrovė. Po šaltų naktų rasdavau sunokusių, o ne apsirgusių. Toliau visi epitetai - kaip ir Maurui: derlinga, atspari šalčiui ir ligai, iki lapkričio valgėm nuskintuosius. Vaisiai oranžiniai, pailgi, apie 100g. Stora išorinė sienelė, tankus minkštimas. Pilnai išnokusi įgauna pikantišką, oranžiniams vaisiams tipišką skonį. Tinka raugimui ir marinavimui.
Locked

Return to “Smilgų sodyba”