prisistatymas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

prisistatymas

Post by lugne »

Nors daugelis čia mane ir pažįsta, bet dėl bendros tvarkos.
Aš Jurga, bandau kurti kažkokį miniatiūrinį ūkelį bent jau savo šeimynos poreikiams patenkinti. Ne tik mitybiniams, bet, kadangi auga du vaikai, tai nenoriu, kad jie būtų labai atitrūkę nuo gyvenimo ir kur nors "supermamose" kada nors aiškintųsi kaip pasidaro varškė, ar karvę būtų matę tik "youtobe".
Šiuo metu su mumis gyvena žalmargė karvukė Sniegė, šėma telyčia Debesėlis, trys lietuviškos vištinės žąsys, pulkelis vištų, iš kurių trys baltos šilkės, du kornišai ir keletas rusų barzdotųjų (panašių į tokias), taip pat dar visokia maišatynė - barzdoto gaidžio ir rudukių vištų palikuonys. Dar auginam du triušiukus pūkuotukus angoriukus Pūkį ir Baltukę.
Nors dar tik antri metai, kai nėrėm į šitą liūną, bet jau atrodo, kad taip buvo visada, kad kitokio gyvenimo ir negyventa, sunku būtų persiorientuoti atgal. Tiksliau man būtų sunku, nes vyras turi savus darbus ir reikalus, o ūkio užmačia yra mano, todėl jame daugiausia aš ir sukuosi, jis padeda kai užklumpa didesni reikalai - šieną suvežti, ką nors sukalti, pertverti, ganyklas tvarkyti ir pan.
Kažkaip sunkiai rašosi šiandien, tai tiek ir paliksiu. Susiveiksiu gal fotiką savaitgaliui, kokią nuotrauką įmesiu, kad smagiau būtų.
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: prisistatymas

Post by saulius »

Triušių dar neporavai?
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Ne, žiemai galvoju gal nereikia, lauke gyvena, išmetė mus iš namų, kai brazdėjo naktim :)
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Vis mąstau apie susitikimą vasario 16d. ir parodą, lyg ir jaučiu moralinę pareigą dalyvauti ir kažką parodyti, ką veikiu, juk esu viena iš seniausiai prisiregistravusių šiame forume.
Bet.
Paskutiniu metu mečiausi daugiau į gyvulininkystę, daržas sumažėjo iki minimumo ir jame daug nesėkmių dėl nepriežiūros. Nu neauga man niekas kartu su varpučiu, nors tu ką, per pora metų buvę lysvės virto beveik dirvonu ir pavasarį teks pradėti viską nuo pradžių.
Apie gyvūnus, augančius pas mus. Niekaip nerandu pakankamai svarių argumentų, kuo mano gyvūnų auginimas galėtų pretenduoti į GŽ. Prieinu išvados, kad GŽ gyvulininkystei yra tiesiog būtinas vienkiemis ir pakankami daug žemės, kuriai turi nuosavybės teises.
Mano atveju prie namų yra beveik 1 ha žemės, kiemas 30 arų. Ir karvės tokiuose plotuose jau yra per stambus gyvulys. Aišku, pagrindinės ganyklos yra kitur, toliau nuo namų, bet žiemai, kai visi pareina gyventi arčiau namų, prasideda žaidimas "ožka vilkas ir kopūstas". Prisimenat, vaikystėj spręsdavom tokį uždavinį, kai valtim reikia perkelti į kitą upės krantą vilką, ožką ir kopūstą, bet į valtį galima paimti tik po du. Kaip padaryti, kad niekas nieko nesuėstų.
Panašias užduotis ir aš kasdien sprendžiu - pas mane vienam kieme dvi karvės, trys žąsys ir šuo voljere. Debesėlis jau pagaliau apsiprato su žąsim ir jų nebevaiko, tai galima karves išleisti į lauką kartu su žąsim. Bet, nauja užduotis - žąsys per 5 min. užpurzlina vandenį karvių vonelėj. O šuo mano toks durnas, kad jei paleisčiau iš voljero, tai ne tik žąsis pajautų man esant kieme, bet ir karvėms į kojas įsisega.
Vakar pagaliau priėjo rankos vyrui ir pakėlė tą nelemtą vonelę ant rąstigalių, kad žąsys nepasiektų, o žąsims pastačiau kitą baleiką jau už aptvaro (aptvaras - el. piemuo, tai žąsys praeina laisvai). Apie triušių paleidimą laisvai lakstyti kol kas negali būti ir kalbos - svetimi šunys ir katės ir net lapės kontroliuoja teritoriją mūs kieme. Gal kai tų triušių bus daugiau, bus galima surizikuot, bet kol tik du - jie aukso vertės ir priversti vargti narvuose. Paradoksas. Vakar išleidau į šiltnamį abu lakiot, prisdaris vaikų ant žiemos, patys ir augis. Pavasarį konstruosim voljerą. Kiemas virsta aptvarais, aptvarais.... Vištos vėlgi aptvare.
Paskaitau pas Saulių kaip pas jį visi laisvai vaikšto, tai supranti žmogus, kad čia tikras GŽ. Bet tokiam GŽ reikalingi atitinkami plotai
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: prisistatymas

Post by saulius »

Svarbu, kad darai ką gali. Man atrodo, kad geriau laikyt karves aptvare, nei iš viso jų nelaikyt. Per karą žmonės sklepuose ir visokiose pažiūrėse karves laikė, kad tik išsaugot, nuo vaikų kopūstus "vogė" ir karvei nešė, kad tik išgyventų... Dėl laisvų triušių tai ką tik turėjau skaudžią pamoką ir daugiau taip jau nedarysiu. Voljeras - taip.
O parodyt tikrai turi ką. Viena tavo karvių spalva ko verta :) Padarytumei stenduką su bent keliomis nuotraukomis iš gyvulių gyvenimo... ;)
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: prisistatymas

Post by saulius »

Pas mane laisvi vaikšto, tas taip. Bet tu nenorėk tokių nuostolių, kokie per vieną sezoną pasidarė.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: prisistatymas

Post by saulius »

O tai nesupratau kuo tavo karvės "ne GŽ"? Vasarą gi ganosi. Tik dėl to, kad žiemą kieme būna?
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: prisistatymas

Post by Mama Smilga »

Debesėlis būtinai turi pasirodyt!
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: prisistatymas

Post by saulius »

Nu ir dar pasakysiu, beveik pasikartosiu - užsivedžiau...
GŽ - jokiu būdu ne daržai. Žemdirbystė - plati sąvoka, tai visas ūkis. Daržai - tik jo dalis. Susitikimas vadinasi ne "gamtinių daržininkų", o "gamtinių žemdirbių". Tai pirma.
O antra: jeigu kalbam apie mūsų klimatui ir jame gyvenantiems žmonėms tinkamiausią ūkio struktūrą ir sudėliotumėm ūkio sudedamąsias dalis pagal svarbą, tai pirmoje vietoje puikuotųsi kas? Karvės! O daržai jau gerokai toliau.
Taigi, laimingas žmogus, kuris laiko karves. Jis jau gali "teikt paraišką" vadintis GŽ ūkininku. Tarp mūsų tokių labai mažai. Ir dar kartą primenu, kad susitikimas - ne daržininkų, o žemdirbių ir besidominčių gamtine žemdirbyste. Todėl, lugne, tu tiesiog privalai "išstatyt" savo karves.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Nu nesuprantu ir aš nei kodėl jos GŽ, nei kodėl ne GŽ.
Daug kas gi taip augina - ir laukan išleidžia ir piemeny gano, ir ne po vieną augina. Ieškojimuose aš, kas gi tas GŽ? :D
Nu gerai kad forumas yra, o tai kartais galvoji, kad vienas durnas esi ir suprasti nieko negali :)
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Lugnės ūkiniai bandymai”