Graikinis riešutmedis

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by dage »

Aš rudenį įkišau jau prasikalusį daigą, tai auga. O kur buvau tik riešutą įkišusi-jokių gyvybės ženklų. Tiesa, neseniai vienoje sodyboje mačiau graikinį riešutmedį - krūmą. Šeimininkė sakė, kad kasmet pašala, ir tada leidžia naujus 9glius iš šaknų, taip ir susiformavo toks medis-krūmas. Pamaniau, gal visai gerai, nes šiaip gr.riešutmedis užauga labai aukštas medis, o čia sau patogiai gali riešutukų prisiskinti:) Dar atkreipiau dėmesį, kai vaišino riešutais, kad šituos vietinius riešutus daug lengviau gliaudyti, nei atveštinius. Lukštas gal plonesnis, o greičiausiai tai kevalo puseles jungianti juostelė minkštesnė nei importinių, tai tik suspaudi du riešutis delnu, ir išgliaudyta:)
Dalia
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by S1mas »

Brolis 2 savaites kibirą riešutų mirkino vandenyje ir vėliau pasėjo. Dygimas gavosi 50/50.
tumbausis
Posts: 3
Joined: Wed Sep 19, 2012 1:21 pm
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by tumbausis »

Persodinant graikinį riešutą reiktų neužkasti jo šaknies kaklelio per daug po žeme. Jisai turėtų likti virš žemės ir mažas šaknies kauburiukas turėtų matytis. Jeigu jis per giliai užkastas, tuomet pradeda skrusti. Taip keli riešutai net nušalo.
tumbausis
Posts: 3
Joined: Wed Sep 19, 2012 1:21 pm
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by tumbausis »

Dėl graikinio riešuto sėjimo kampo drįsčiau suabejoti, jog jį reikia kišti į žemę taip, jog smailusis galas būtų viršuj. Visų pirma, riešutas todėl ir yra pailgas, kad atsigultų ant žemės horizontaliai, o ne vertikaliai. Užtat tiesa, kad riešuto šaknys ir ir stiebas pradeda augti pro smailųjį galą, ne pro bukąjį. Riešuto forma pati kalba už riešutą ir sako, kad noriu gulėti, o ne stovėti. Antra, teko keletą pradygusių riešutų įdomumo dėlei išlupti iš žemės, tai pasirodo, kad iš vienos riešuto puselės šaknys eina žemyn, o iš kitos puselės - aukštyn. Kai riešutą buvau įsmeigęs statmenai, išlindę kamienai nebuvo tiesūs. Dar vienas atradimas: peiliuko galu pralupus riešutą, bet jo neišlukštenus, o tik truputėlį praskėlus, pavasarį jų dygimas būna didesnis. Ne maža dalis riešutų nesugeba prasikalti pro kietą lukštą, užtat, šioks toks riešuto kiauto praskėlimas ties smaigaliu, padeda jies "išsiristi". Riešutus buvau sodinęs net gruodžio 2, pirmuosius stiebelius pamačiau birželio 2.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by Hora »

kažkada, prieš trisdešimt metų viešėjau pas vienus pažįstamus, ir jie pasigyrė, kad gavo siuntinį iš Ukrainos .Ten ir graikiškų riešutų buvo įdėta. Mane pavaišino, o aš juos kišenėn ir parsivežiau. Parsivežus pasodinau vazonėlyje- iš 3 išdygo du. Šiek tiek paaugusius išsodinau lauke . Vienas liko pas mamą, kitą persisodinau savo naujoj sodyboj. Dabar turiu galingą medį, kuris maždaug nuo 16 metų dera, plonalukščius riešutus veda, kartais porą maišų bulvinių, kartais mažiau... Deja, kai ėmiau domėtis jų poveikiu sveikatai, :shock: ranka nekyla jų daugiau nei valgyti, nei rinkti...Taip šiemet lauke ir palikau..
Nieko nevertas augalas, nebent lapai atbaidymui nuo kandžių tinkami
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by Eimutė »

Kaip tai, graikinis riešutas turi puikių ir maistinių ir vaistinių savybių. Ar jus čia apie kokį kitą riešutą?
Širvintos
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by Hora »

apie tą patį. Tos geros savybės tik didelė reklama ir burbulas. Apie tai supratau tik tada, kai perskaičiau šį
straipsnį http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... r_imbieras
Tuose riešutuose dominuoja polinesočiosios riebiosios rūgštys: Polinesočiųjų RR Omega 3- 9%;Omega 6 - 65%
Kas gali norėti skausmų ir uždegimų? Aš- ne.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by MaryteN »

Kitą kartą tuos riešutus atneškite į sėklų mainus. Man jie nieko nesukelia. Svarbiausia- saikas.Daug kartų skaičiau, kad riešutai neturėtų viršyti penkių procentų raciono. Pvz., jei suvalgysit 8 kg obuolių, tai pakratysite kojas, nes 8 kg obuolių - mirtina dozė. Panašiai visas sėklas, vaisius galima sudirbti.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by Hora »

Tą patį mano sesuo pasake, atėjo ir prisirinko kibirą riešutų :)
Deja, dabar aš per daug apie tai žinau, kad valgyčiau pati ar net papūgoms juos duočiau. Gyvenu pajūryje ir nemanau, kad atvyksiu į kokius mainus. Bet...ką gali žinoti.. :)
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Graikinis riešutmedis

Post by saulius »

Šiaip ar taip jūsų cibuliai mainuose dalyvaus :D.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sodininkystė”