Agrastai

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Agrastai

Post by pirtininkas »

pas mane agrastu krumas issiplete- gal kam reikiadaigu? duociau prisikasti.....
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Agrastai

Post by saulius »

Agrastų tik neperšerk, jiems šilumos labiau reikia.
Saulius Jasionis
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by Renata »

Tai jau pastebėjau - šalta jiems ten, kur auga, nušala šakelės iki 2/3 ilgio kiekvieną žiemą. Pradedu dairytis, į kokį šiltesnį šlaitą juos iškėlus iš šito šalčio poliaus. Tik va šiek tiek mąstau, ar jiems geriau dirva prie molio, ar prie smėlio? Nes yra ir tokių, ir kitokių vietų.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by saulius »

Auga jie bet kur, geriau šlaite, įsaulyje.
Saulius Jasionis
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by Renata »

Aga, tai dabar aš kruopščiau savo šlaitus apžiūrėsiu. Turiu jų į visas pasaulio puses, net šiaurinių stačių link upelio. Na ten tai agrąstų nesodinsiu :) ten yra labai neblogų "balkonėlių" juodiesiems serbentams...o gal ir kokiai šiaurinei avietei ;)
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Agrastai

Post by Laimis Žmuida »

Vakar kažkas mane labai įkvėpė rašydamas apie pomidorus gražiai, tai net nulėkiau apžiūrėti savųjų kaip auga. Šiandie gal ką įkvėpsiu aš. :) Esmė agrastuose. Agrastai, jei dar kas nepastebėjote yra lietuviška vynuogė. Uogos gi panašios ir skonis šiek tiek panašus. Pas mus šalnos iki birželio 18 d., dauba, šalta baisiausiai, tai vynuogėms netinkamos sąlygos, tai galvoju persimesti ant agrastų. Šie auga puikiai, uogos geros. Senos kažkokios veislės, sirgti linkusios, bet kai pamulčiavau va normaliai, tai dabar lygtais neserga. Na, žiūrėsim vasarą.

Šiandien prilenkiau šakeles ant kurių nebuvo agrastukų prie žemės - dauginsiu. Iš vieno krūmo gal 20 krūmelių išeis. Pavasarį persodinsiu. Gal su kuo pasimainysim? :)

Kai nurinksiu agrastukus ir suvalgysiu, tai dar ir tas šakeles prilenksiu. Ne visas, žinoma. :)
Irvel
Posts: 16
Joined: Wed May 11, 2011 11:12 pm
Contact:

Re: Agrastai

Post by Irvel »

Laba diena.
O kodėl ieškomi būtent sergantys agrastai?
Pas mus yra vienas toks didelis senas krūmas. Bet serga ne kasmet, čia gal nuo oro priklauso, taip sako kaimynai. :?: Uogos labai skanios, didelės. Kažkaip nepelnytai pamiršta uoga buvo, jug tikrai kaip skanu. :) Kampe prie tvoros auga, visada jis ten žolej pasislėpęs, gal todėl tokios skanios uogos.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Agrastai

Post by saulius »

Todėl, kad visos geriausios veislės nyksta būtent dėl "neatsparumo ligoms". Naujosios vakarietiškos veislės- visiškas šlamštas, bet neserga. Todėl ir ieškom tų, kurių dėl "neatsparumo" buvo atsisakyta. Agrastas šiuo požiūriu- ne vynuogė. Vynuogę, norint išlaikyt sveiką, neužtenka mulčiuot, reikia ir dirvos temperatūrą atitinkamą palaikyt, kad fermentai veiklūs būtų, o agrastui ji reikalinga žemesnė. Kokybe gi geras agrastas niekuo ne blogesnis už vynuogę. Todėl labai palaikau Laimį ir džiaugiuosi.
O visi kiti skubėkit atlankas daryt gerų senoviškų agrastų, laikas baigiasi. Rudenį už agrastų krūmelius pas mane bus galima gaut rimtų dalykų ;).
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Agrastai

Post by saulius »

O jei kas turit dabar- galim mainyt į vynuogių pirmamečius sodinukus. Vienas prie vieno ;).
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Agrastai

Post by nawjia »

Bet pasiskaičiusi apie atlankų lenkimą supratau, kad atlenkinėti reikia jaunas šakeles. Na, man tas reikalas užsitęs...

O iki kada vėliausiai galima atlenkinėt? Nes skaičiau, kad iki prasiskleidžiant pumpurams.
`šėršė lia fam`
Post Reply

Return to “Sodininkystė”