Sodas nederlingoje žemėje

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Sartorius

Sodas nederlingoje žemėje

Post by Sartorius »

Sveiki,
Turiu zemes palei Moletus, zeme nederlinga -smeliukas.
Kokie vaismedziai/vaiskrumiai tinka nederlingai zemei?
Girdejau, kad sodinti galima tik kaulavaisius, visa kita beprasmiska.
Kur pasiskaityt apie soda smelyne?
Dekui uz nuomones.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sodas nederlingoje zemeje

Post by saulius »

Apie sodą smėlyne niekur skaityt nereikia, sodink ir pats pamatysi. Smėlyje auga viskas ir kuo puikiausiai. Obelys auga puikiausiai, kriaušės gal kiek prasčiau, bet čia priklauso nuo to, kas virš to smėlio bus. Uogakrūmiai auga visi, drėgmę galima puikiausiai palaikyt mulčiu, taip pat ir gerą mitybą. Smėlis- mano pati mėgstamiausia dirva, iš jos gali padaryt viską.
O nederlingos žemės nebūna, būna tik nemokšiškas ūkininkavimas. Derlingumas yra sukuriamas, ir labai lengvai. Pati dirva savaime negali būt derlinga ar nederlinga. Derlingumas- tai ne dirvos savybė, o biocheminis procesas. Kaip jis vyks- priklausys nuo sodininko.
Saulius Jasionis
Sartorius

Re: Sodas nederlingoje zemeje

Post by Sartorius »

:) nudziuginai, nors "ekspertai" tokiam sodui nieko gero nezada.
Galima pabandyti, ziuresim kas iseis.
Tai nuo ko pradeti?
Prisisodinti laukiniu sodinuku, o po to skiepyti?
Kaip PRADEDAMAS sodas?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sodas nederlingoje zemeje

Post by saulius »

O čia jau kaip kam patogiau :D . Galima prisodint laukinukų ir skiepyt, galima sėt į augimo vietas, galima nusipirkt jau skiepytų ar vegetatyviškai pasidaugint. Žiūrint kokias kultūras ir kokiu tikslu auginsi. Pirmiausia, aišku, reikėtų pasiplanuot, kad augalai vieni kitiems netrukdytų, o padėtų. Jei sodinsi laukinukus- dar ne vėlu, mano protu iki birželio vidurio (čia, aišku, ekspertai pradės ant manęs rėkt ar durnu palaikys)- pvz. mano lazdynai, sodinti gegužės viduryje jau augantys, atrodo geriau už sodintus kovo mėnesį. Iki rudens jie pakankamai sustiprės ir kitą pavasarį galėsi skiepyt, o jei pasodinsi rudenį- kitą vasarą turėsi dar paaugint. Tik pasodinęs apgenėk ir nuskink visus lapus. Laistyt nereikia, tik gerai apmulčiuot. Galima ir kaip Z.Holceris- padžiovint iškastus ant saulės, pridengus šaknis, kol nukris lapai ir tada sodint, bet aš nebandžiau.
Saulius Jasionis
Varovas
Posts: 55
Joined: Tue Dec 16, 2008 1:04 am
Contact:

Re: Sodas nederlingoje zemeje

Post by Varovas »

Mano uošviai gyvena Molėtų rajone. Dirvožemis - smėlis ir žvirgždas. Auga viskas ir dar kaip ! Tiesa, viskas storai mulčiuojama mėšlu. Sodinant sodą būtina atsižvelgti į vaiskrūmių ir vaismedžių poreikį šilumai ir šviesai. Visiems optimalus variantas - užuovėja. Pas mane ,asmeniškai, dirvožemis - lengvas priesmėlis. Sodas klesti. Viskas mulčiuojama bet kuo... , arba pomedžiai tankiai užsodinti prieskoninėm ir vaistinėm žolėm, žemuogėm. Papildomo laistymo niekam ir niekad ...nebent birželio pradžioj ir liepos vidury papildomas maitinimas per lapus kompleksinių trąšų tirpalu... Visus "ekspertus" pasiunčiau ..... ui :twisted: ir negaliu tuo atsidžiaugt :D. Tiesa, pastebėjau, kad pas uošvį geriau dera ir stipresni atrodo vaismedžiai iš sėjinukų ( nė karto nepersodinti), veliau perskiepyti kultūrinėm veislėm... Čia nieko stebėtino - taip ir turi būt. Tai , jei turi laiko ir noro, sodą įveisinėk būtent tokiu principu.
Sartorius

Re: Sodas nederlingoje zemeje

Post by Sartorius »

Noreciau stipraus sodo (prie namu turiu kelis medelius is turgaus, tai vos paipaliojasi) tai reiketu pradet nuo sejinuku.
Ar ju galima nusipirkt? Nes pradeti nuo seklu kaip ir veloka, o ir seklu reikia prisirinkt.
Ir dar, ar i sodinimo vieta (duobe) reikia pilt juodzemio ir pan.?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sodas nederlingoje zemeje

Post by saulius »

Aišku, nuomonių bus visokių, o mano tokia: Sėjinukus geriausia pačiam išsikast, kam gi pinigus mokėt. medelynuose būna poskiepių, bet tikrai neverta pirkt. Jei nenori sėt rudenį- prisikask pamiškėj obelaičių ir kriaušyčių. Tačiau, jei nori tikrai stipraus sodo- geriausia sėt pačiam. Man paprasčiau, yra daug pridygę savaiminukų, tai juos ir skiepiju, nieko sodint nereikia. Gal ir pas tave kas nors yra?
Dėl sodinimo duobių. Man atrodo, kad svarbiau kas yra ant žemės, o ne po žeme. Todėl nemanau, kad į duobes reikia ką nors pilt. Tegul medis iš karto pamato, kokiomis sąlygomis reikės gyvent ir prisitaiko, kam apgaudinėt.
Saulius Jasionis
nototenija

Re: Sodas nederlingoje zemeje

Post by nototenija »

Aš gyvenu Molėtų rajone ,aplink vanduo ir pušynai, žemė vien smėlis, tačiau man geriausiai auga braškės.
Sartorius

Re: Sodas nederlingoje zemeje

Post by Sartorius »

Tik nesakyk, kad braskes smelyje augini :)
nototenija

Re: Sodas nederlingoje zemeje

Post by nototenija »

taip,smėlyje tarp pušelių, gaila kad vasarotojai kaip amarai jas vagia.Nesutinku ,kad prie ežerų laisvai kiekvienas galėtų prieiti.Viešpatie kas darosi savaitgaliais.MEDŽIUS KERTA, laužavietės kam kur norisi ,siaubas.
Post Reply

Return to “Sodininkystė”