Obelys

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Obelys

Post by Julė »

Sveiki, savaitgalį pakelėj prisiskyniau tokių obuoliukų, kurie kabojo ant 4-5 m aukščio medžio panašesnio į krūmą dėl savo žemo kamieno. Ar tai galėtų būti rojaus obuoliukai? Jau išėmiau sėklas ir pasėjau. Ar galiu tikėtis tokių pat būsimų medžių ar juos geriau panaudoti veislių skiepijimui?
Attachments
Obuoliukai
Obuoliukai
Jų sėklos
Jų sėklos
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Obelys

Post by saulius »

Panašu į rojaus obuoliukus arba miškinės hibridus. Kas bus iš sėjinukų- visiškai neaišku, bet jau pirmą rudenį daugmaž matysis pagal lapus, ūglius ir pumpurus. Tada ir žiūrėsit ką daryt.
Kokio jie skonio?
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Obelys

Post by Mama Smilga »

Tokias liaudyje vadina "uogine obelimi", "uogine rojinuke". Skonis aitrokas, kiek sutraukiantis. Pašaldžius, išdžiovinus ar išvirus (gal ir parauginus ? vertėtų pabandyti) aitrumas dingsta, atsiskleidžia be galo turtinga skonių puokštė. Nė iš vieno obuolio neišvirsi skanesnio kompoto. Močiutės verda iš jų uogienę, bet tai jau produkto gadinimas - po cukrumi pasislepia pusė skonio.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Obelys

Post by saulius »

Nežinau kaip vadina liaudyje, bet yra tokia rūšis- Sibiro uoginė obelis. Jos vaisiai labai maži, kaip juodi serbentai.
Saulius Jasionis
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Obelys

Post by Julė »

Man jų skonis pasirodė salstelėjęs, malonus aromatas. Gražus papuošalas, maistas ne tik strazdams. Ačiū už atsakymus!
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Obelys

Post by saulius »

Šiemet pirmasis Rojaus obuoliukų derlius. Dar gal tik kokių trisdešimt, bet paragaut jau yra ką. Tai dabar ir nesuprantu, kur aš buvau visą šitą laiką... prisirinkau bile kiek obelų veislių, atspariausių, atseit pačių geriausių, iš tolimiausių kraštų, o palyginus su rojinukais- viskas labai šiaip sau... Na, išskyrus kelias puslaukines. Dar apie šimtas jaunų sibirietiškų medelių laukia derėjimo, gal ten bus kas geresnio (labai tikiuosi, nes genetika jų labai įdomi), bet jau galima aiškiai pasakyt, kad tarp obelų rojinukė nepelnytai nepastebima. Jeigu dabar reikėtų sudėliot prioritetus- ne mažiau pusės sodo obelų sudarytų Rojaus obelų veislės.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Obelys

Post by nawjia »

Pilnai pritariu.
Mano pasodinta Golden iš kart sužydėjo ir užmezgė 5 obuoliukus. Užvakar du nuskyniau - ir negalėjau patikėt. Tokio skonio ir aromato......
O įdomiausia, kad mano vyras, nemėgstantis rūgščių obuolių ir šiaip labai išrankus (ypač obuoliams) pasakė - kai turėsim kur, tai tik tokias obelis ir prisisodinsim :)
`šėršė lia fam`
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Obelys

Post by S1mas »

Čia pas jus tik iš vargo ir nerimo viduj. Tikras obuolys turi turėt viską: iš pradžių didumą. Paskum saldumą ( jei saldumo vaisiaus liežuvis nepatiria, to vaisiaus niekam nereik* ), o tik paskum - rūgštumą ir skonių gamą. jei kitaip galvojat - laikas nustot būt fanatiku ir pajust, ko nori kūnas, - dėl ko varva seilės?

* Gali būt idėjų, kad žmogui saldumo nereikia. Kai kurios net nuveda iki tiek, kad kuo mažiau saldumo turi vaisius, tuo saldžiau žmoguj jis atrodo. Rojaus obuoliai... Sugalvok tu man. Kas ten tiek nepatenkintas sekusualiai, kad jais maitintis? Sauliau, Nawja? ( tik paimkit bibilijinį pavyzdy tiesiai, nes tik ta programa jumi suveikė )
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Obelys

Post by nawjia »

Simai, nusiramink. Lygioj vietoj užsipuoli ir kalbi vėjus.
Likim dalykiški - aš buvau sužavėta skonio ir aromato, lygiai taip pat ir mano vyras. Kur čia problema?
`šėršė lia fam`
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Obelys

Post by nawjia »

Nu kodėl su tavim reikia ties kiekviena tema vis niauktis?
Čia pas jus tik iš vargo ir nerimo viduj.
Kas ten tiek nepatenkintas sekusualiai, kad jais maitintis? Sauliau, Nawja?
Ar čia ne lygioj vietoj kažkokių nesąmonių šnekėjimas? Tavo manymu normalu toks bendravimas?
Mano vyrui normalu nepasirodė.

Paprašysiu tavęs daugiau nepriekabiauti.
`šėršė lia fam`
Post Reply

Return to “Sodininkystė”