Braškės

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Braškės

Post by Gabriele »

saulius wrote:Šiandien jau pasiskynėm pirmųjų braškių :) . Neveislinės, pievoj rasti sėjinukai. Uogos nedidelės, bet saldzios ir gana ankstyvos.
09-06-2008
Rita wrote:O MES KADANGI TURIM VAIKU, TAI JAU NUO 24 DIENOS VALGOM BRASKES...BUVOM UZDENGE AGROPLEVELE... :D
Sigita wrote:O mes dar tik agurkus :lol: ...uogu labai trūksta,ar vaisių kokių...atsargos senka...o nuo pirktinių vaikus beria :roll: .Tiesa ,net ir nuo daržovių.
Vaidužė wrote:O jei neskabyti braskiu ugliuku? Mociute sako (na ji vienintele artimiausia mano patareja)- kad jei neskabysi tai braskes bus mazytes.. O mes radom netoliese apleista soda, kur visas sodas vienos braskes. Mazos , bet kokiooos saldzios ir skanos! As manau, kad geriau mazos bet skanios ir kokybiskos, nei dideles ir vienas vanduo. Tai manau, kad neskabysiu, tegu plinta. O jei braskes ir seklu seti - ar jos tokios kaip mama uzaugs, ar geresnes? :) Ir kada seti - dabar? Ar pavasari?
saulius wrote:Jei leisi laisvai augti "ūsams"- braškės sutankės, uogos susmulkės. Aš pernai norėjau padaugint kažkokią gigantišką veislę (didelės slyvos dydžio uogos), tai pirmadėliams krūmams leidau auginti ūsus- šiemet jie beveik nederėjo, labai nusilpę. Ir šiaip pirmais metais ūsus leidžiama augint tik išimtinais atvejais- kai labai reikia greitai padaugint kokį nors vertingą krūmą.
Jeigu sėsi iš sėklų, gali užaugt bet kas, priklauso nuo veislės kilmės. Jeigu gilinsimės į kokybę, tai be abejo sėjinukų vaisiai bus turtingesni biologiškai aktyviomis medžiagomis, t.y. vertingesni. Tačiau jų išvaizda gali būti daug prastesnė, o gali ir atvirkščiai. Tiesiog reikia bandyt ir žiūrėt, kas iš to išeis.
Renata wrote:TIKRAI žinau, kad braškėms negalima leisti sutankėti...Pernai aš saviškėms "daviau valią" - tai šiemet jos man žiedelius parodė, o va uogelių....kaip katino ašarėlių....
Braškės gali augti ir pievoje, žinoma. Uogos bus menkesnės, bet skanios. Bet patys braškių krūmeliai, vistik, neturi būti labai sutankėję - ne tik uogos sumenksta, bet ir ligos užpuola, grybelis įsimeta. Juk, praktiškai, monokultūra pasidaro ten.
Dabar aš savo vasaros pradžioje (ir vėliau) sodintas braškes mulčiuoju ir ūsus gnaibau. Maitinu ir neleidžiu eikvoti jėgų vegetatyviniam dauginimuisi. Atrodo gražuolės kaip dramblio ausys :D Žiūrėsim, kuo kitamet nudžiugins :)
Ajida
Posts: 81
Joined: Sun Jun 13, 2010 12:56 pm
Location: Vilkaviškis
Contact:

Re: Braškės

Post by Ajida »

Aš braškes auginu taip , kaip augino mano mama ir močiutė. Pavasarį nuraviu ir užkloju papildomą šiaudų sluoksnį (jų dar daug būna likę nuo praeitų metų). Tada visas darbas sulaukti uogų ir jas nuskinti. Žolių neraviu. Močiutė sakydavo, kad, jeigu nori skanių uogų, braškynas nebus gražus. Pasibaigus uogoms lapus, ūglius ir žoles nupjaunu žoliapjove. Nuraviu tik tas braškes,kurių noriu išsaugoti ūglius. Rugpjūčio viduryje, kai braškių lapai atželia, vėl užkloju šiaudų ir užmirštu braškyną iki pavasario. Naujoms braškėms lysves ruošiu po žirnių. Virkščias nukerpu ir viską uždengiu šiaudais. Po 2-3 savaičių galima sodinti daigus, žemė po šiaudais būna minkšta. O veislių nežinau, visos gautos iš draugų ir pažįstamų.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Braškės

Post by saulius »

Uogą gerai sunokinau kambary, tada nurinkau sėklytes peiliuku, pradžiovinau porą dienų (čia, manau, nebūtina) ir pasėjau. Sėjau į skaidrią dėžutę nuo sausainių, įdėjau į ją kiminų su spygliais (tiesiog iš pelkės, kas buvo ant samanų, su tuo ir sudėjau), ant viršaus pabėriau sėklas ir uždengiau. Gavosi šiltnamiukas. Padėjau ant palangės. Kai turės du tikrus lapus- persodinsiu į lauką.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Braškės

Post by saulius »

Auga pas mus braškės tiesiog pievoj. Uogų mažiau nei lysvėj, bet skonis viską atperka.
Braškėms tinka rūgštokas dirvožemis ir skurdoka žolė, kad krūmai visada būtų gerai apšviesti. Ir saulėta, šilta vieta.
Ne visos veislės vienodai laukėja, vienos saldėja, kitos rūgštėja. Aromatingesnės darosi visos ir "sodraus skonio". Girdėjau iš patikimo žmogaus, kad "Senga Sengana" laukėja labai teigiamai. O pas mus be pavadinimų.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Braškės

Post by saulius »

Taip, braškes galima augint tik ten, kur žolė nebūna aukšta. Dažniausiai tai labai sausos pievos, bet braškės sausros visiškai nebijo.
Saulius Jasionis
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Braškės

Post by Renata »

Šiemet aš radau kompromisą tarp būtinumo neleist sutankėt braškėms vagose ir širdies skausmo, kai reikia išraut ir išmest gražius krūmelius. Nešu ir sodinu juos - pievon, žaliojon tvoron, bet kuriam pakrašty. Tegu gyvena :) O aš elitinę produkciją susirinksiu ir pilvelin susikrausiu 8-)
tany
Posts: 12
Joined: Sun Aug 28, 2011 10:21 am
Location: Kaunas
Contact:

Braškės

Post by tany »

Kadangi nera cia temos apie braskes, tai gal cia tiks mano klausimelis del braskiu. Parodysiu kaip uzmulciavau braskes ir laukiu komentaru, ka padariau ne taip...
Attachments
IMG_0531.JPG
(195.92 KiB) Downloaded 95 times
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Mulčias

Post by Eimutė »

Ar po mulčiumi ta juoda plėvelė? Jei taip, tai kaip braškių šaknys sugebės paimti reikalingus mikrobų skaidymo produktus iš mulčiaus?
Širvintos
tany
Posts: 12
Joined: Sun Aug 28, 2011 10:21 am
Location: Kaunas
Contact:

Re: Mulčias

Post by tany »

Ne, nera. Tiesiog siaudu tik tiek turejau, tai kur neturejau plevele teko dengti
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Mulčias

Post by Eimutė »

Tuomet viskas gerai :)
Širvintos
Post Reply

Return to “Sodininkystė”