Braškės

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Braškės

Post by modestulis »

Bet kažkaip neatrodo, kad šiemet derės. Nes dar tik po 2-3 lapus turi. Turės derėt, ne kur dėsis :)
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Braškės

Post by modestulis »

Tos braškės kur pernai nelabai derejo tai žydi gausiai. Ir ant daigų pernykščių mažų žiedų kekės yra. O tos kur nederančios tai auga smarkiai dabar. Geros salygos joms. Apmulčiavau prieš savaitę. Jau net ūsus pradėjo leist.
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Braškės

Post by modestulis »

Radau pievoje braškių. Uogos vid. dydžio, skanios. Ar čia laukinės braškės kur būna, ar nuo kažkada buvusios sodybos išlike? Gal į sodą pasisodint reiktų?
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Braškės

Post by Eimutė »

Sunku atsakyti į tavo klausymą, nežinant tiksliau. Galėjo tai būti ir kita žemuogės rūšis: aukštoji arba šlaitinė
Širvintos
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Braškės

Post by modestulis »

Sodinau pries maždaug 10 dienų braškes. Tai pasiseke su sodinimu, nereikejo mulčiuot pasodinus. Augo pirma ten facelijos, nuo jų mulčo buvo nemažai like. Tik praskiri biški ir sodini. ;) Rudenį su lapais apmulčiuosiu ir bus gerai. Pasiliko pas man braškių nemulčiuotų, liepos pabaigoj sodintų, tai turbūt dabar jau neapsimoka mulčiuot, gal kai lapų prikris tada jeis ir užmulčiuosių.
Attachments
P9062178.JPG
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Braškės

Post by Eimutė »

Plika žemė - žaizdota žemė. Stengiamės, kad mūsų daržuose plikos žemės nebūtų.
Širvintos
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Braškės

Post by modestulis »

Taip, bet jos nedideles dabar ir paskes tuose šiauduose, o va su lapais užmulčiuočiau po poros savaičių kokių ir viskas. Nes man dar nesigauna normaliai apmulčiuot mažų augalų su stambiu mulču, reikia, kad būtų smulkus. :) Negerai plika žeme, tad stengiuosi, kad jos kuo mažiau būtų.
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Braškės

Post by modestulis »

Užpyliau prieš savaitę viena plotelį braškių su lapais ir atkapsčiau braškes, kitą plotelį užpyliau ir irgi atkapsčiau, o trečią lysvę užpyliau ir neatkapstinejau. Nes ten braškes antrametes tai turėtų išlyst. O kitose dviejuose lysvese braškes pirmametės, šiemet sodintos, užtat aš jas ir atkasiau. Reikia atkapstineti ar ne?
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Braškės

Post by Eimutė »

Pagal mano patirtį - reikia. Neišlenda jos iš po tų lapų. Nebent labai plonai užbarstyta.
Širvintos
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Braškės

Post by Mama Smilga »

Ir pas mane. Gal čia molynų ypatumas...
Post Reply

Return to “Sodininkystė”