Kriaušės

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kriaušės

Post by dage »

Aš geniu rudenį, kai lapai nukrenta, tada gerai matosi, ką reikia išgenėti. Užgyja žaizdos, nebuvo problemų.
Dalia
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Kriaušės

Post by modestulis »

Kai tą viršūnę nukirpau, tai iš vis kreiva kažkokia pasidarė. Pririšau prie kuoliuko, mėginsiu tiesint. Gal geriau kitą sodinuką pasodint vietoj jos, o į kreivą kulturinę iskiepyt? Ar išsitiesins?
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kriaušės

Post by dage »

Turėtų pasitiesinti
Dalia
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Kriaušės

Post by modestulis »

Buvau pažiūret šiandien kriaušių miškinių. Tai vaisių neradau, kriaušės tos labai jau apdžiuvę. Išsikasiau dar vieną kriaušę. Tai nepasodinau šiandien, prikasiau iki kitos savaites. Nežinau kur geriau sodint. Kokios salygos joms tinka?
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kriaušės

Post by dage »

Erdvės reikia daug, aukštos auga. Gruntiniai vandenys neturi būti aukštai.
Dalia
inga
Posts: 3
Joined: Thu Jan 24, 2013 9:23 pm
Contact:

Re: Kriaušės

Post by inga »

Sveiki,

mano prieš 3 metus sodintas kriaušės sodinukas (pirktas mugėje - žinau, kad tokie nėra gerai, bet sodinau jį kai nenutuokiau apie sodininkystę ir daržininkystę absoliučiai nieko) blogai prigijo. Pirmos vasaros pabaigos nudžiūvo ir teko jį nupjauti virš skiepo. Žemiau poskiepio išleido kelis ūglius - sprendžiant iš lapų tai laukinė kriaušaitė. Aš palikau 1 pagrindinį ūglį. Dabar turiu apie 40 cm aukščio ir kažkur mano nykščio storio medelį. Noriu įskiepyti kultūrinę kriaušę. Pagrindinis klausimas - kokio augumo bus tokia kriaušė? Sodinau vidutinio augumo, kadangi sodui turiu nedaug vietos. Jei užaugs 8 m aukščio - užgoš man viską aplinkui. Žinau, kad galima bet kokį medį formavimu paversti žemauūgiu, bet tam turiu dar nepakankamai žinių.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kriaušės

Post by saulius »

Augumo bus tokio, koks poskiepis. Kokia turėjo būt ana, tokia bus ir šita.
Saulius Jasionis
inga
Posts: 3
Joined: Thu Jan 24, 2013 9:23 pm
Contact:

Re: Kriaušės

Post by inga »

Ačiū, Sauliau, už atsakymą. Beliko gautigerą įskiepį
Post Reply

Return to “Sodininkystė”