Kriaušės

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Kriaušės

Post by Gabriele »

Varovas wrote:Yra tokia bjaurastis :cry: Chemijos purkšt ranka nekyla, o kriaušiukų norisi... Kas kaip gelbsti savasias ?
saulius wrote:Degligė- grybinė liga, kurios sukėlėjus naikina kai kurie saprofitiniai mikrobai. Vaistas- storas mulčio sluoksnis (vėl būsiu banalus :) ) po medžiais. Jokiu būdu nesugrėbti nukritusių lapų, medžių nebalinti ir niekaip kitaip nekenkti. Draugas A.Kuznecovas sako, kad jo storai mulčiuotame sode niekada nebuvo tokių problemų ir būti negali, kaip ir kitų grybinių ligų. O aš pats- kol kas neturiu kriaušių :cry: , tik mažas kriaušeles.
Varovas wrote:Deje, mulčas nepadėjo :cry: Pas mane visi vaismedžiai seniai mulčiuojami 20-30cm sluoksniu tais pačiais lapais, sode nupjauta žole ir šiaip visokia organika. Čia forume perskaičiau neblogą "arbatėlės" receptą :idea: Manau, dar pora natūralių gamtinių fungicidų į arbatikę - ir kriaušiukus išgelbėsiu :)
Rita wrote:kokiu naturaliu fungicidu? ar jau pursket? gal rezultatai matyt? mano kriausyte ismete gelsvai rudom demem...kaimyne sake,kad rudys...ar tai tas pats reikalas, kuris uzpuole Jusu kriauses?
saulius wrote:Labai stiprus gamtinis fungicidas- karvės šūdas. Ir šlapimas taip pat. Gal šitą varovas turėjo galvoj?
Varovas wrote::D Karvės šūdas - savaime suprantamas dalykas. Va tos deltonai-rudos dėmės ir yra degligė. Dar primaišiau vaistinės baltašaknės, nuodingosios nuokanos (jei nepažįstat ir nemokat apseit - geriau neprasidėkit), pakalnučių ir smulkių žalčialunkio šakelių. Viralas, turiu pasakyti, gavosi šėtoniškas :twisted: Kol kas ligos požymių nematau... matyt mačijo :lol:
Rita wrote:NIEKO SAU SUDETIS... UZPATENTUOT REIKTU.. KAI KURIU NEI PAVADINIMO NEGIRDEJAU PER GYVENIMA... AR VISKA LAUKUOSE RENKAT AR SAVAM DARZE TURIT?
Rita wrote:O KIEK TU ZOLYCIU DEDAT? KAIP JAS APDIRBAT? RAUGINAT? NA, GAL GALIT PARASYT RECEPTA KAIP PAS DAKTARUS? :)
Varovas wrote:Pagrindinė "arbatėlės" sudėtis aprašyta forume, todėl nebesikartosiu. Dabar priedai : vienas karvės šūdas (maloniai paskolino kaimynas :lol: ) į kibirą, vaistinė baltašaknė ir pakalnutės (auga žmonos gėlinėly) -maždaug po saują(imamas visas augalas), nuokana ir žalčialunkis iš miško. Nuokana panaši į skudutį ir auga upelių pakrantėse. Ėmiau tik vieną šaknį (beje, jos užtenka šuliniui užnuodyt). Žalčialunkis sutinkamas lapuočių miškų trake (pomišky). Paėmiau keletą (3-5) šakelių. Viską rauginau maždaug savaitę, perkošiau, atskiedžiau santykiu 1:20 ir apipurškiau purkštuvu dosniai :) . Reikia pripažint, kad truputį nuogastavau dėl pasekmių, visgi papildomi ingridientai nuodingi, bet pakenkė tik amarams ir degligei :lol: , ko ir buvo siekta.
vytautasst
Posts: 75
Joined: Sun Apr 11, 2010 10:51 am
Contact:

Kriaušės

Post by vytautasst »

Kadangi man vis dar sodas aktualu - kokias patartumėte kriaušes auginti? Reikėtų vasarinių, rudeninių, žieminių :)
Pas senelius sode yra sena žieminė kriaušė - skanios būna po Kalėdų. Labai aukštas medis. Kaip patartimėte padauginti?
Varovas
Posts: 55
Joined: Tue Dec 16, 2008 1:04 am
Contact:

Re: kriaušės

Post by Varovas »

į veisles iš katalogų galima nekreipti dėmesio :evil: paveiksliukuose ir aprašymuose - atrodo gražiai, o iš tiesų : teoriškai - arklys, praktiškai - nesikelia :D . Taigi, pomologijos žinynus galima mesti į šiukšlyną. Darau paprastai ir piktai : jei kur pamatau kriaušes derant, susieiškau jų šeimininką, išsiteirauju, paragauju ir.... mandagiai paprašau skiepuko :) . Svarbu, kad būtų neligota (pasiklausi purkštos chemija ar ne), pakankamai atspari šalčiams (matosi pašalimo žymės, o ir šeimininkas paprastai neslepia)ir jei lieki sužavėtas (kas pasitaiko gana retai :cry: ), pasiskiepiji ir sau. Iš praktikos galiu pasakyt tik tiek, kad labiausiai esu patenkintas puslaukinėm kultūrom. Medžio ūgis priklauso nuo formavimo. Duokit man pjūklą, sekatorių, 3 metus ir bet kokį milžiną padarysiu jums iki pakaušio :D .
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: kriaušės

Post by saulius »

Jei yra į ką skiepyt- žiemos pabaigoj ar anksti pavasarį (galima ir vėlai rudenį, tik išlaikyt ilgiau reikės) nusipjauni keletą ūglių ir pavasarį skiepiji.
Saulius Jasionis
vytautasst
Posts: 75
Joined: Sun Apr 11, 2010 10:51 am
Contact:

Re: kriaušės

Post by vytautasst »

o įšaknydinti ūglį nepavyks?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: kriaušės

Post by saulius »

Pavyks. Galima žalią, galima orinę atlanką, kriaušės lengvai šaknijasi. Čia yra vienas klaustukas: jei veislė pietinė- ūglio šaknys gali būt neatsparios šalčiui. Jei vietinė- viskas gerai. Ir žiūrint kaip ruošiesi augint: jei pievoj- geriau sėklisis poskiepis, jo šaknys gilesnės, o atlankinio šaknys greičiausiai bus kuokštinės ir jį reikia augint storai mulčiuojant.
Kaip padaugint žaliu auginiu lyg rodžiau, o apie orines atlankas Varovas parašęs forume.
Saulius Jasionis
Urtica
Posts: 57
Joined: Mon Jan 03, 2011 11:12 am
Location: Vilnius
Contact:

Kriaušės

Post by Urtica »

Saulius:
O jeigu auga ant jaunų medžių- reiškia, kad patys medžiai neauga.
Ir aš tą pastebjau. Pas mane obelaitės švarios, jokių kerpių... o pvz. kriaušaitės nors ir jaunos - kerpėtos, man kiekvienais metais jos suserga rūdimis, kurias sukelia kriaušinė gleivėtrūdė ir jau beveik 3 metai kaip nebeauga .

Jau nebežianu kaip tas kriaušaites ir gelbėti, negaliu gi eiti per kaimynų daržus ir kirsti jų kazokinių kadagių (ant kurių ta nelaboji gleivėtrūdė žiemoja).
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Sodininkystė

Post by povils »

Keisti kitomis, atspariomis rūdims. Tik nesodinti į tą pačią vietą. O gal pas jus gruntiniai vandenys aukštai? Normalios kriaušės giliau nori leisti šaknis
Urtica
Posts: 57
Joined: Mon Jan 03, 2011 11:12 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by Urtica »

Literatūroje rašo, kad rūdims atsparių veislių nėra, reikia naikinti kadagius... O gal vis tik kas žinote atsparias rūdims veisles?
Gruntiniai vandenys giliai...
Bandysiu gerinti maitinimą (gavau truputį medžio drožlių) mulčiuosiu ...
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by Mama Smilga »

Saulius teigė, kad būtent teisingu mulčiavimu visiškai išgydė savo kriaušaites nuo rūdžių.
Post Reply

Return to “Sodininkystė”