Vynuogės

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Vynuogės

Post by Ernestas.A »

Sveiki. Gal kas mėgstat vynuoges ir norėtumėt jų užsiauginti patys? Šį pavasarį šaknydinu tokias veisles: Dovga, Jubilej Novočerkaska, Vostorg, Kantemirovskij, Super Ekstra, Muscat Blue, Rozavaja Dymka, Talisman, K-342, Jupiter, Garold, Elegant Sverchranij, Canadice, Galanth, Arkadija, Felicia, Siegerrebe, Pinot Noir Precoce, Adalmiina, Hasanskij Sladkij.
Akmenai
Posts: 3
Joined: Mon Mar 21, 2016 11:41 am
Contact:

Re: Vynuogės

Post by Akmenai »

Yra ir mėgstančių vynuoges :)
Šiemet šaknydinu biškutį, bet Muscat Bleu kažko neleidžia šaknelių.
Domina Hasanskij sladkij, ir kitką paanalizuosiu, nes domina vyninės veislės
O kurioje vietovėje Kėdainių krašte yra Jūsų vynuogės?
Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Vynuogės

Post by Ernestas.A »

Sodinukai Kėdainiuose.
Akmenai
Posts: 3
Joined: Mon Mar 21, 2016 11:41 am
Contact:

Re: Vynuogės

Post by Akmenai »

Ernestas.A wrote:Sodinukai Kėdainiuose.
O kurios iš jūsų parašytų dar yra vyninės? Kad nereiktų man naršyti ;)
Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Vynuogės

Post by Ernestas.A »

Grynai vyninės veislės penkios paskutinės - Felicia, Siegerrebe, Pinot Noir Precoce, Adalmiina, Hasanskij Sladkij. Plius dar turėsiu Soliario baltam vynui. Adalmiina ir Hasanskij Sladkij gali būti auginamos kaip nedengiamos žiemai. Felicia ir Solaris "ant ribos", aš pats jų nedengiu, bet žiemai prilenkiu prie žemės. Siegerrebe ir Pinot Noir Precoce būtina dengti.
Akmenai
Posts: 3
Joined: Mon Mar 21, 2016 11:41 am
Contact:

Re: Vynuogės

Post by Akmenai »

Pasirodo Hasanskij Sladkij esu užsisakęs pas Andrių iš vynuogės.lt. Soliario turiu, gal, jei peržiemojo. Siegerrebe norėčiau, bet kad neatspari ligoms, riekia pagalvoti. O kaip pas jus ši?
Nerandu duomenų apie Pinot Noir, atsparumas ligoms, augumas.
Kaip auginat vynuoges ant špalerių? Kaip kuo mulčiuojat?
Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Vynuogės

Post by Ernestas.A »

Manoma, kad Pinot Noir veislei per 2000 metų. Ją išplatino senovės romėnai atsiveždami ją į užkariautas žemes. Kadangi vynmedžiai dauginami vegetatyviai, veislė išliko tokia pati tūkstančius metų, tačiau augdama skirtinguose regionuose prisitaikė/adaptavosi prie ten esamų sąlygų ir įgijo nedidelių skirtumų. Taip susidarė vadinamieji "klonai", kur vienas iš jų yra Pinot noir precoce (precoce reiškia ankstyvas) arba vokiškai Frühburgunder.
Bet jei pats tik pradedantysis vynuogių augintojas aš nerekomenduočiau pradėti nuo tikrojo vynmedžio (vitis vinifera) kas ir yra Pinot noir ar Siegerrebe, kadangi jos lepesnės. Bet vynas pagamintas iš jų geresnis :)
Auginu ant špalieriu. Nemulčiuoju.
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Vynuogės

Post by modestulis »

O vynuoges "Alfa" ir "Beta" tos pačios ar skirtingos? Nes vienur parašyta, kad skirtingos, kitur, kad vienodos.
Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Vynuogės

Post by Ernestas.A »

Jei pavadinimai skirtingi, vadinasi turėtų ir veislės būti skirtingos. Aš jų neauginu.
audriusv
Posts: 35
Joined: Mon Jul 14, 2014 8:12 pm
Location: Varėnos raj. arba Vilnius
Contact:

Re: Vynuogės

Post by audriusv »

Labas Ernestai,

O kurias keturias man pasiūlysi :)

Audrius
Post Reply

Return to “Sodininkystė”