Paprikos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

KristinaL
Posts: 18
Joined: Wed Nov 16, 2011 3:40 pm
Location: VILNIUS
Contact:

Re: Paprikos

Post by KristinaL »

Dėje. Nes sėklos buvo paimtos iš paprastos paprikos (vaisiaus) ir 2 metus augintos dirvoje.
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Paprikos

Post by Ecka »

SOS. Parašykite man žaliai kelis praktinius momentus apie paprikų auginimą. Nieko forume neradau .Vis pirkdavau daigus, bet nusipirkau iš Štarolio sėkliukių, tai šiemet bandysiu sėti pati. Šiandien 02 27 -28 rašo, kad geros dienos.
smilga
Posts: 202
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:11 am
Location: Kėdainiai
Contact:

Re: Pomidorai

Post by smilga »

Visos dienos yra geros ;)
Pasėkite kaip ir pomidorus ir laikykite kur nors šiltai (apie 25'C) kol pradės dygti. Tada padėkite kur šviesiau, pvz namie, ant palangės. Viskas kaip ir pomidorams.
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Ecka »

Ačiū Smilgai, bet dar giliau kasantis- ar į žemę, ar į smėlį, ar į valdiškas durpių tabletes? Dėkinga, nes labai sutrumpintume Amerikos atradinėjimus...
smilga
Posts: 202
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:11 am
Location: Kėdainiai
Contact:

Re: Pomidorai

Post by smilga »

Aš tai pomidorus sėju į specialų išsėjimui skirta durpių substratą. Esu išbandęs ir kitokius, bet man taip paprasčiau ir rezultatais aš esu patenkintas. Bet jus galite sėti ir kitur ir kitaip ;)
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Jovke »

O durpėse gerai auga? :shock:
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
ludditas
Posts: 27
Joined: Tue Nov 08, 2011 6:22 pm
Contact:

Re: Pomidorai

Post by ludditas »

Žinoma kuo puikiausiai. Šiaip būna visokių substratų pomidorams agurkams ir t.t. iš esmės jokio skirtumo, imu tą kuris tuo metu pigesnis. Aišku galima iš rudens pasiruošti komposto kokio, bet apie tai reikai galvoti iš rudens, o tai ne visada išeina. dabar dar kebloka būtų jo pasikasti.
Vinga
Posts: 71
Joined: Fri Nov 25, 2011 8:58 pm
Location: Kaunas-Radviliškio raj., Papušynio km.
Contact:

Re: Paprikos

Post by Vinga »

Pasidalinsiu savo patirtimi. Paprikų dar neteko auginti.

Paprikos sėklyčių nemirkiau. Pirkau dviejų rūšių sėklytes: "Rosso kvadrato" ir "Marta"; atitinkamai sodinau 11 ir 16 sėklyčių vienu metu 2012 03 01, toje pačioje žemėje ir tame pačiame lovelyje, 1-2 cm gylyje. Žemė - miško kartu su šiaudų likučiais (praeitą vasarą eksperimentavau su mulčiu lovelyje), po kurio laiko dengiau saulėgrąžų lukštais (buvo jau išdygę keli "Rosso kvadrato" daigeliai). Ką manote apie saulėgrąžų lukštus kaip mulčią daigeliams?

"Rosso kvadrato" išdygo anksčiau po gerų 13-14 dienų - 7 daigeliai; kitos dar dygsta - 4 daigeliai iš 16 galimų. Labiau esu patenkinta "Rosso kvadrato" daigumu. Problema susidarė tada, kai pastebėjau, kad vienos dygta geriau, o kitos prasčiau - vėluoja. Tai dieną pastatau ant palangės, kad gautų saulės, o naktį ant radiatoriaus ir uždengiu plėvele, kad išdygtų bent kas nors iš "Martos" paprikos sėklyčių (viltį praradau). Kai bandau užuosti žemės kvapą, tai jis tikrai primena miško.

Šiuo metu daigeliai 1-2 cm aukščio (priklausomai nuo rūšies).

Neišvengiau nelauktos pagalbos iš šono. Ant suformuoto žemė+šiaudai ->saulėgrąžų lukštai sluoksnio, kuriame jau išdygo daigeliai, buvo užberta žemių ir užpilta vandens, paliekant nedidelius oro tarpus prie šaknų, tai šiandien pastebėjau jau besiformuojantį pelėsiuką, tai pajudinau tą vietą ir išmečiau susiformavusį pelėsį. Manau, kad reiktų tą smėlį ant saulėgrąžų lukštų nužerti ir palikti daugiau oro tarpų ir, tokiu būdu, nesiveistų pelėsis, bei laikyti saulėje ir šiltai. Prašau pataisykite, jei klystu.

Planai

Sėsiu dar paprikų - pabandymui, kokios sąlygos tinkamas. Šįkart planuoju mirkyti sėklytes (jei stebint gamtą, tai sėklas merkia lietus). Tada aš sėsiu į daigyklas (gylis apie 7 cm):
1. miško žemėje ir uždėsiu samanėlių su įstrigusiai pušų spygliukais (radau keturių rūšių miške);
2. molio ir smėlio žemėje, uždedant samanėlių;
3. tos pačios žemės su saulegražų lukštais.

Skaičiau, kad pasitvirtino samanų ir spyglių mulčias pomidorams, tai įdomu, kaip paprikoms. Įtariu, kad 7 cm per mažai daiginimui? Prašau ir čia pagalbos.

Kolkas tiek. Jei ką užfiksuosiu - parašysiu.
Vinga
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Paprikos

Post by lugne »

Kažkur skaičiau pas rusus, kad saulėgražų lukštai veikia slopinančiai augalus, nors Kurdiumovas rašo, kad mulčiuojama ir jais.
Daigyklos man atrodo ne per mažos, juk paprikas vis tiek pikiuosi paskui, tai iki to laiko užteks. Tik jau gal vėloka sėti paprikas, jos labai lėtos...
Jurga Stoškutė
Vinga
Posts: 71
Joined: Fri Nov 25, 2011 8:58 pm
Location: Kaunas-Radviliškio raj., Papušynio km.
Contact:

Re: Paprikos

Post by Vinga »

Žinau, kad vėlu...dėl kitų priežasčių sodinsim. Jei ką, kad ir žalias suvalgysim :). Norėčiau persodinti tame pačiame lovelyje, nes neišdygus sėkloms liko vietos. Pridėčiau žemių, mulčio (kurį planavau) ir tegu bujoja ir auga. Įsivaizduoju, kad kokiais 5-7 cm. atstumu persodinti. Ar jos labai išsibujoja iki sodinimo į šiltnamį/lauką ir derėtų didesniais atstumais persodinti?
Vinga
Post Reply

Return to “Daržininkystė”