Bazilikai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Bazilikai

Post by Eimutė »

Apie kovo vidurį sėjau bazilikus. Štarolio violetinius ir Vėjų Ritos žaliuosius, nelabai jie man dygo. Va sužinojau, kad bazilikų sėklų dygimui būtina šviesa. Kitaip tariant, nereikia nė mažiausio žemių sluoksnio ant sėklų. Nežinau ar čia visoms bazilikų veislėms galioja.
Širvintos
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by saulius »

Aš pernai sėjau normaliai ir gerai dygo. Irgi iš Vėjų sėklos buvo.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Vėjai »

Bazilikus sėju daigams tik balandžio gale. Ir iki persodinimo jie pakankamai paauga.
Viską daigams sėju, kai jau pakanka šviesos. Pradžioj kelias dienas palaikau vonioje ant šildomų grindų, o kai prasikala daigeliai, pernešu į nešildomą kambarį, bet su dideliu pietiniu langu. Tik saulėtomis dienomis patraukiu nuo jo toliau, kad neperkeptų.
Vici
Posts: 26
Joined: Fri Mar 11, 2016 1:01 am
Contact:

Re: Bazilikai

Post by Vici »

Man su bazilikais visai nesiseka. Bandžiau tiek vazonėly, tiek lauke. Pernai vazonėly išaugo tokie išstypėliai, gal dviem kartam šašlykus pagardint užteko. Lauke išdygo kokie 3 iš 3 eilučių ir stovėjo per visą vasarą 1cm ūgio. Šiais metais sėjau vazonėly, tai ir jau porą mėnesių stovi kelių cm dydžio nei pirmyn nei atgal. Dalį dar nupūdžiau netyčia.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Bazilikai

Post by Mama Smilga »

Jiems labai reikia šilumos - lysvėje per vėsu pernai net agurkams buvo. Puveningos žemės - pamėginkit persodint į tokią. Ir nesauso oro - todėl šiltnamiuose geriau auga. Kas vakarą apupurkškit visą augalą vandeniu, jei jis auga namie ar balkone - ir pamatysit, pajudės iš vietos.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bazilikai

Post by Eimutė »

Aš irgi supratau, kad bazilikai ne mūsų klimato augalai. Šokinėjam apie pomidorus, agurkus. Reikėtų panašiai šokinėti ir apie juos. Bet jie nesukuria tiek pridėtinės vertės.
Širvintos
Post Reply

Return to “Daržininkystė”