Svogūnai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Svogūnai

Post by Mama Smilga »

Rudenį sodinti daugiagalviai raudonieji svogūnai (kaip kalbėjom 6-ame psl.) užaugina daug didesnes galveles. Tik toks ypatumas: jei skurdžios sąlygos, užaugina smulkesnius svogūnėlius, bet gausiau pasidalina.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Svogūnai

Post by Mama Smilga »

Bendru svoriu išeina šiek tiek mažiau. Bet labai ryškus dauginimosi efektas. Dažnai tenka girdėti skundžiantis, kad priaugo daug mažų blusiukų, todėl daugiau neaugins. Būtų protingiau pasinaudoti taip gausiai užderėjusia dauginamąja medžiaga, pasodinti iš rudens į paaukštintą purią lysvę, suteikti tinkamą maitinimą ir džiaugtis derliumi.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Svogūnai

Post by saulius »

Na taip, kiekvieną augalą sunkios sąlygos skatina daugintis.
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Svogūnai

Post by Mama Smilga »

Taigi, kas dar neišmetėt "blusyčių", pamėginkit dar kartą, tik kitaip. Pasodinkit dabar, tik į geresnes sąlygas - ne į skurdų smėlį ar kietą molį. Galima uždengti pakankamai storu šieno sluoksniu. Tik brandaus, ne siloso. Per žiemą jis pusiau suslūgsta, svogūnai puikiai prasikala ir visą sezoną turi maisto.
Kartenalė
Posts: 10
Joined: Sat Oct 05, 2013 10:00 am
Contact:

Re: Svogūnai

Post by Kartenalė »

Man tai labiausiai sekas auginti Stutgarten Ryzen ir Lietuvos didieji,iš raudonųjų- Red baron. Kitiems metams noriu atgaivinti senasias veisles, vad. daugializdžiai ar " daugiapūriai". Iš sėklų užauga normalaus dydžio svogūnai, tik daugiau kruopštumo sodinant.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Svogūnai

Post by saulius »

Man asmeniškai daugiagalviai (daugializdžiai) visais atžvilgiais geresni, apie viengalvių auginimą jau net negalvočiau :)
Saulius Jasionis
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Svogūnai

Post by inga30 »

Šiandien pamačiau pas viena močiute žieminius svogūnus jau užaugusius beveik puse metro, čia kaune. Idomu kaip pas kitus žieminiai ar irgi panašus , nes toj vietoj kur aš gyvenu už 15 km tai net svajoti neteko apie taip greitai ir anksti užaugusius laiškus. gal čia tik man nesiseka su jais ar ten jau gerai adaptavesis jie , sakė toj vietoj jie jau beveik 100 metų auga, patvorį pievoj. Skonis neaštrus.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Svogūnai

Post by dage »

Pas mane jau užaugę, tik gal mažesni, kokių 15-20 cm.
Dalia
Vaiva
Posts: 7
Joined: Fri Jun 27, 2014 5:52 pm
Contact:

Re: Svogūnai

Post by Vaiva »

Sveiki, o tai kur galima isigyti daugiagalviu svogunu seklu arba sodinuku?
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Svogūnai

Post by zoot »

Galimai tturėsiu mažą kiekį.
Valdas
Post Reply

Return to “Daržininkystė”