Svogūnai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Svogūnai

Post by Gabriele »

Sigita wrote:Svogūnus mes labai mėgstame.Juos taip pat sodinau pirmą kartą.Laiškų galiukai geltonuoja.Ką daryti?
saulius wrote:O dideli jau laiškai, ar dar tik dygsta?
Anonymous wrote:Apie gerą sprindį,kiti mažesni.
saulius wrote:Į klausimą apie lapų geltimą galima atsakyti klausimu: kas matėt miške augalą su pageltusiais lapų galiukais? na, nebent jo šaknis kas nors pagraužė. Visa problema medžiagų apykaitoje. Nesinori leistis į postringavimus apie mikro ar makroelementų trūkumą, tegul tuo užsiima "chemikai", o mes pirmiausia atstatykim pusiausvyrą dirvoje. Tada tokių dalykų tiesiog nebus.
saulius wrote:Kadangi ši tema vadinasi "Technologijos", o tapo beveik "Klausimais- atsakymais", pamėginsiu šiek tiek pataisyt padėtį.
Tai va, didžiausius savo gyvenime svogūnus mačiau Latvijos pajūryje, pas senus žmones vienkiemyje. Dirva ten- grynas smėlis, kopos. Paklausiau, kaip juos augina. Ogi rudenį prirenka bangų išmestų dumblių ir deda ant lysvių. Pavasarį sodina svogūnėlius. Viskas. Tokių svogūnų neteko matyti net parodose, kur jie prifarširuoti nežinia kokios chemijos.
krokus wrote:Paprasčiausias būdas - palaistyti svogūnus sūriu vandeniu. 1šaukštas druskos+1litras vandens. Mano svogūnams tai padeda. Pakanka palaistyti pora kartų per savaitę.
Sigita wrote:taip ir dariau nepadėjo,o po mulču,kurie svogūnai,tai laiškai,kai perpjauti :?
saulius wrote:Kaip suprast "kai perpjauti"?
Sigita wrote:Sunku man su tais išsireiškimais :oops: ...Nu pvz iš vieno laiško pasidarė du...
Vaidužė wrote:mano mociute pamate, kad mulciuoju svogunus pasake:"na svogunu tai neturesi, kad apmulciuosi..". nes jos mama, tai net kai paaugdavo, atkasdavo galvutes, kad sviesos ir silumos daugiau gautu.

Na ir ka.. Tie kurie visokiom organonem "siukslem" apmulciuoti buvo - tai nediduciai, kuriuos labai veliau apmulciavau, tie dideli.. Bet didieji dar ir laistomi buvo .
rasuolė

Re: Svogūnai

Post by rasuolė »

Perskaičiau apie svogūnų mulčiavimą ir pasimečiau, aš juos taipogi užmulčiavusi esu, tai dabar juos atidengti? Nors, mano galva, gal geriau mažiau įkasti sodinant. Žinau kad svogūnai nelabai drėgmę mėgsta, tiksliau, gerai laistomi blogai žiemą išsilaiko, tada mulčas tik nuo piktžolių reikalingas ir sveikiems dirvodaros procesams, taip išeina...
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Svogūnai

Post by saulius »

Svogūnai drėgmės nebijo, jeigu žemė laidi vandeniui. O kad žiemą nestovi- daržininko klaida. kai baigia augt laiškai, maždaug po dviejų mėnesių nuo sudygimo, svogūnus reikia atkast, apnuogint.
Saulius Jasionis
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Svogūnai

Post by Sigita »

Tai kada apnuoginti?Rūgpjūtį?
Ryte

Re: Svogūnai

Post by Ryte »

Skaiciau, kad apnuoginti, kai ima gelsti laiskai
rasuolė

Re: Svogūnai

Post by rasuolė »

Šiemet dalį svogūnų mulčiavau dumblu, prisirinkom pajūry. Tiksliau sudėjau ant žemės ir uždengiau 10 cm sluoksniu, kitus taip užklojau su pjauta žole, o kitus ta žole pasodintus užmulčiavau. Vasara vis tos žolės tekdavo pridėt ant visų svogūnų, todėl kitąmet storiau klosiu. Geriausiai užaugo tie po jūržolėm, prasčiausiai į žemę pasodinti ir užmulčiuoti - rudeniop, kai labai lijo, pūti pradėjo. Ir dar tie kur juržolėse augo labai švarius nurinkom, nei žemių, nei ko, kaip muliažai.
fagus

Re: Svogūnai

Post by fagus »

Tai kokio kiekio to dumblo reikia. Ir pasitikslinimui dumblas ar dumbliai?
rasuolė

Re: Svogūnai

Post by rasuolė »

Dumbliai. Tokie tamsiai rudi, galim sakyt juodi, juose žmonės gintarų ieško. Mes tų žolių prisirinkom tris maišus ir tik trečdalį svogūnų apdėjom. Sodinau apie 2kg sodinukų.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Svogūnai

Post by saulius »

Salotas tai jau pakeitėm skanesnėm žolėm, jų tikrai neverta augint. Būna daugiamečiai svogūnai su galvom, tik nežinau ar per žiemą laikosi, ar tik šviežius raut galima. O daugiagalviai? Auga jie pas mus neišraunami, nesušąla- ko ne daugiamečiai?
Saulius Jasionis
Rasilė
Posts: 82
Joined: Fri Oct 29, 2010 10:06 am
Location: Vilnius - Anykščių raj.
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by Rasilė »

Tikrai, pabandysiu palikt neišrautų daugiagalvių svogūnų, kad pavasariui būtų. Apmulčiuosiu, gal neiššals.
Prisipirkau šiais metais daugiamečių sėklų Allium schoenoprasum,,Allium fistulosum,Allium altaicum,Аllium ursinum,Allium odoratum,Allium nutans,Allium obliquum. Dar neišsiverčiau pavadinimų :oops: , gal kurie česnakai, bet ir jie gerai bus.
Post Reply

Return to “Daržininkystė”