Karvės

Moderators: saulius, dage

Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Karvės

Post by Hora »

Morka ir išsiurbia pieno - kokį 10 litrų per dieną.
tai va, pusė ir daugiau (tokio amžiaus-2 mėn) to pieno JAU gali būt nugriebto, rauginto, išrūgos. Ir pilnai pakanka du kart girdyt. Leidi save skriausti. :D

,
kiek laiko, aplamai, veršiukui pieno, kaip maisto, reikia duoti,
fermose iki trijų mėnesių gaudavo rauginto liespienio. Nuo trijų- šienas, miltai ir vanduo.
Tavo atveju- kai karvutę auginiesi- iki pusės metų turi gauti 2X dienoj nugriebto pieno, rūgpienio, išrūgų, vieną kitą litrą galima ir gero įpilt. Augimas bus toks pat, nebijok, nesukūs. Mano jautukas iki pat pjovimo (8 mėn) gaudavo dukart po 5 litrus išrūgų, ar rūgpienio, skiesto išrūgomis.
Mano karvukės veršiuosis balandy, tai abi nuo Kalėdų bemelžiu tik vieną kartą, dar iš abiejų 10-12 litrų gaunu. Man artėja atostogos nuo melžimo. :D
Laukiu nesulaukiu...
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Tai, jau tikrai, Hora, melžiant dvi karves, tai jas užtrukinus - kaip Bahamuose pasijusi ....
Bet, sutapk taip, kad abi tavo karvės vienu laiku rujojo, ar kaip tu ten padarei ?
Bet, dabar galvoju aš : gerai telyčiukei pakeisiu aš gerą pieną į dalį nugriebto, rauginto ar išrūgų - iš ekonominės pusės, tai teisinga, bet veršiuko augimui ir vystymuisi geras pienas taigi geriau. Tai, gal geriau save apvogti kurį laiką. Čia, kaip kūdikui - kuo ilgiau mama maitina savo pienu, o ne pakaitalais, tuo geriau, gi. Kaip šitoje situacijoje elgtis teisingiau ? Dar dėl druskos - pakabinau šiandien naują švedišką druską " V BLOCK ". Bet dabar prie jos prieina ir mano Morka. Žiūriu, kad ir mažylė ją laižo. Ar nieko, galima ?
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Karvės

Post by Hora »

bet veršiuko augimui ir vystymuisi geras pienas taigi geriau.
tada žindyk iki karvė pieną duos, laikyk melžiamą karvę veršiukui, ne sau... :lol:
mažylė ją laižo. Ar nieko, galima ?
jei jai reikia, lai ir laižo, kiek nori.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Karvės

Post by nawjia »

Gamtoje yra įprasta dalintis. Visa bėda su žmogumi atsitiko ne todėl, kad kažką ėmė iš gamtos, bet todėl, kad niekuo nenorėjo nei dalintis, nei atgal atiduoti.
`šėršė lia fam`
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Karvės

Post by Hora »

mano senoji karvutė, pirmąkart atsivedusi, davė ~9-10 litrų, tai porą mėn visą išžįsdavo veršis, telyčiukė (man-0), o va nuo dviejų mėn aš pasakiau- reikia dalintis, aš tau šieno ir vandens, tu man pusę tešmens . Ir dalijomės. Ir ta telyčiukė dabar pati pirmaveršė, apsiveršiavusi pradžioj davė 12-14 litrų pieno, nors jos mama žindo NEMELŽIAMĄ motiną pusę metų .Taigi, tas nuo dviejų mėn. amžiaus pieno dalies atėmimas( jai liko 5-4.5 litro parai) visai nepablogino nei jos pieningumo nei augimo. Užaugo, rujot nuo 7 mėn pradėjo, kergiau 15-os mėn, apsiveršiavo lygiai dviejų metukų būdama.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Aaa, supratau ... Jeigu aš atimsiu iš telyčiukės truputį pieno, tai mažoji, būdama alkana, pradės ėsti daugiau šieno, o, po šieno norės gerti ir gers vandenį.
Ta prasme, kaip aš suprantu, atimdamas pieną, priversiu Morką ėsti daugiau šieno. Kaip ir aišku. Dabar, Hora, dėl mano Mūkės rujos. Kiek suprantu, kol veršiukas prie karvės ir žindo tešmenį pats, karvė nerujos ? Ar taip ? O, norėdamas, kad karvė veršiuotusi vasarą, turėčiau sėklinti rudenį. Ar, laukiant rudeninės rujos "nekris" Mūkės pienas ?
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Karvės

Post by Hora »

Taip, veršiukas iki mėnesio beveik nieko neėda, jo skriaust negalima, o va dviejų mėn, jau pakankamai ėda šieną, kad būtų galima dalį gero pieno dalį sumažinti. Normalu veršiukui duot 2X3 litrus pieno iš viso, ir taip iki 3 mėn. Truks skysčių- gers vandenį. Ir nuo dviejų mėn. amžiaus to pieno dalis gali būt nugriebtas pienas, o paskui jau galima duot didesnį kiekį, tačiau didinant liespienio kiekį, pilant išrūgų. Ir nuo 5-6 mėn. jau normalaus pieno 0, visas gali būt liespienis, dar išrūgom skiestas.
kol veršiukas prie karvės ir žindo tešmenį pats, karvė nerujos ?
rujoja. Paprastai karvė surujoja 2 -3 mėn po veršiavimosi, žindo ar ne- nesvarbu. Bet tavo vietoj neskubėčiau sėklinti, kad veršiavimasis nusikeltų arčiau pavasario. Tada karvė veda tvarte, šiek tiek išsimelžia, ir, išėjusi ant šviežios jaunos žolės, vėl padidina pieno. Geras laikas sėklinimui- gegužė- birželis, užtrūkimas žiemos metu būtų, veršiavimasis kovo- balandžio mėn.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Taip ir padarysiu, jei gausis su tom rujom. Ačiū.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Šiandiena išvedžiau savo "merginas" pasivaikščioti.
Vaikščiojom po pievas kaip su šuniukais.
Dievuliau, kaip Mūkė dėl Morkos pergyveno, nenuleido nuo jos savo vienos akelės ...
Mano Morkai eina jau trečias mėnuo. Nu, bet ir jėgos turi ...
Attachments
11.jpg
8.jpg
4.jpg
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Karvės

Post by Hora »

aišku, kad turi jėgos, šitiek pieno išlakė . :D
Kai išsivedi į pievas, mažę galit paleist- lai paspraigo laisvėj. Niekur ji toli nenulėks viena. Bet ir prie vedžiojimo reik pratinti, kitaip bus didelis vargas. Ne karvutė, o buldozeris.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Post Reply

Return to “Pieniniai galvijai”