Karvės

Moderators: saulius, dage

Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Nu, žinok, pabijojau telyčiukę paleisti nuo šniūro. Man pasirodė, kad ji čia paradui diriguoja, nes bėga bile kur, o karvė - paskui. Pabijojau, kad mažoji nustraksės tolyn, o paskui ir motina, kurios gali ir nenulaikyti. Bet, matyt tikrai reikės dažniau išvesti laukan už šniūro, nes šiandien, tai, kaip rodeo buvo : ir šokinėjo, ir ratais bėgo, ir griuvo, ir baubė liežuvį iškišus. Po to, matyt, pavargo, tai truputi aprimo. O, Mūkė tai paskui šuoliavo ir labai gailiai mūkė, net gaila jos darėsi, kaip ji pergyveno dėl savo vaikelio. Bet, kai atvedėm į tvartą, tai aptvare abi nusiramino.
Žinau, kad blogai darau su Morkos girdymu, bet nieko negaliu su savim padaryti. Vis atidėdavau jos atskyrimą nuo karvės ir vis nervinausi dėl to. Po to apsisprendžiau nebeskirti ir nustojau nervintis. Blogai. Bet palikau tą reikalą spręstis pačiam. Nežinau, kuo tai baigsis, bet pasiruošęs už tai atkentėti. Dabar jau kokią savaitę stabiliai ryte primelžiam porą litrų pieno, o, vakare - iki pusės litro. Supratau, kad mažoji daugiau tiesiog neišgeria, nes vis daugiau valgo šieno turbūt. Daviau šiandien Morkai ir keletą nedidelių gabaliukų juodos duonos. Suvalgė. Kažin ar nepakenks jai virškinimui ?
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Karvės

Post by Hora »

nėr ko nervintis- auga puiki karvutė. Nervintis galėsi, jei teks ją, taip ilgai lepintą, grynu pienu girdytą, iš rankų paleist. :D
O jum pakanka to nuo jos atlikusio pienuko?
Ir nepakenks jai tie keli duonos kąsniai.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Žinai, Hora, to pieno kiek yra, tiek ir užtenka. Žmona, tai, jaučiu, tyliai džiaugiasi - atpuola sūrių gamyba ... Bet, vaikams, kas man svarbiausia, su avižiniais dribsniais užtenka 1,5 litro pieno dienoje. Jo, tiesą sakai, kai reikės iš rankų Morką paleist, bus širdgėlos daug... Ieškosiu doro šeimininko telyčiukei. Turės praeiti face control. Dabar užsiimsiu mažosios pratinimu vaikščioti už pavadžio, bet, va, vėl šalčius žada sinoptikai. O, kaip, kažin, po sniegą galima karvutes vedžiot, nenušals nagelių mažylė ? Nors tvarte, gi, ir minus penkiolika buvo pas jas ...
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Na, mano mažoji Morka labai jau prie duonos priprato. Nešu per piet Mūkei kokias 5 - 6 riekes ir telyčiukei vieną duodu. Tai, dabar, kai įeinu į tvartą ir mažylė nosį jau tiesia. Vat, noriu paklaust kokia duona sveikiausia, arba tiksliau kalbant, mažiausiai kenkia karvutėms. Kokią geriau duoti, kaip gardėsį : juodą, šviesią ar batoną ? Batone, tai, gal krakmolo daug, o juoda, gal per rūgšti ? Dabar pradėjau joms pirkti pigią šviesią duoną, ar gerai ?
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Šiandien išvedžiau savo karvytes į lauką pasivaikščioti. Mažoji jau baigia apsiprasti prie šniūro.
Bet, va, pastebėjau kad mano karvutė-mama stipriai šeriasi - nugara palei stuburą visai išplikusi, šlaunys palei uodega taip pat plikos. Paėmęs šepetį šukavau pievoje, tai plaukų - saujom. Noriu paklaust, ar čia įprastas reiškinys pavasarį ar čia trukumas kažkokių medžiagų ? Gal vet. vaistinėse yra kokių mikroelementų priedų pirkti ir reikia mano Mūkei jų pamaitinti ?
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Mano mažoji Morka,dabar jau 3-jų mėnesių, išvesta į lauką ėda kurmiarausių žemę. Aš jai neleidžiu, kai būnu šalia, bet visą laiką nenužiūrėsi. Gal žinote, kodėl ji taip daro ? Ir, turbūt, jai nėra sveika tai ?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Karvės

Post by saulius »

Greičiausiai trūksta kažkokių mineralų. Druskos duodi iki valiai?
Saulius Jasionis
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Kabo, Sauliau, druska pakabinta prie gardo tvorelės - laižo, matau ir karvė, ir telyčiukė. Bet, va anksčiau turėjau tokią raudoną - karvė sulaižė. Dabar nupirkau tokią baltą švedišką. Gal joje ko nors mažiau, nei raudonoj, tai gal ir ko trūksta. Reiks gal vėl tos raudonos nupirkti.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Karvės

Post by Hora »

Mano antraveršė, turim telyčiukę. Tešmenukas toks visai neblogas :D

Image
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Karvės

Post by Renata »

Tešmeniukas TIKRAI neblogas...tik kažkodėl atrodo "nuskriaustas" palei du artimiausius spenius. Lyg paraudę, lyg žaizdelės? Ar čia man taip monitorius neteisingai rodo ir kailio/odos dėmės apgaudinėja?
Post Reply

Return to “Pieniniai galvijai”