Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by MaryteN »

Aviečių su niekuo nebekomponuosiu. Viską užgožia.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by inga30 »

Sodinom morkas su svogūnais tai svogūnai užgožė morkas ir neužaugo.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by saulius »

Šiemet sodinom bile ką su bile kuo ir viską labai tankiai. Tai dabar negalim įeit į daržą, spakaina, nereikia nieko nei ieškot, nei skint. Užtai atrodo gražiai :lol:.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by Eimutė »

O man tas daržas tikra matematika. Kai sėjau, sodinau daržą daugiausiai kreipiau dėmesį, kad sėjant maišyti taip, kad vienas kitą papildytų, netrukdytų išrauti ir panašiai. Viena kultūra lysvėje užima apie du tris metrus, dažnai su ko nors pamaišyta, paliekant apie metrą pločio tarplysvius. Gretimose lysvėse stengiausi, kad nebūtų tą pati kultūra. O dar reikia atsižvelgt kam reikia užuovėjos, o kam užpavėsinimo. Tai tiek laiko tarp lysvių praleidau galvodama, kad kitiems metams sugalvojau bandyti oazių principą.
O dar kai ką reikia palikti sėklojams. Vėl tai reikia daryti apgalvotai. Turiu keleta lysvelių sodo vidury, kaip kokį gėlių darželį. Čia man norisi ir gero estetinio vaizdo. Pradžioje buvau sėklojų špinatų, garstyčių, ridėkų, rukolų, agurklių palikus, tai būtų ten greitai ir vilkai staugti pradėję. Teko išraut.
Širvintos
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by Eimutė »

Visiškai šie labirintai nepadėjo kopūstams. Juos visus nugraužė dar daigų stadijoje. Net nežinau kas. Ateinu, žiūriu kaip koks nukastas stirnos ar kiškio. Bet daržas prie namų, ko jiems eiti pas mane, jei šalia nei miško, nei kitų patogių buveinių. Gyvenvietė juk šalia.
Visi tie mano deriniai neblogai. Manau čia taisyklių išvesti negalima. Mano problemas darže daugiau kėlė dar neįsisavintas smėlio dirvožemis. Šiuos klausimus keliu ir bandau surasti atsakymus sėjos skyrelyje.
Širvintos
Upas
Posts: 1
Joined: Thu Dec 12, 2013 9:31 pm
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by Upas »

Kopūstai ir lapiniai salierai pasiteisinias variantas, sodinta pietų šiaurės kryptimi kopūstai, salierai iš rytų pusės. Rytinės pusės užtenka šviesos, o vakare daugiau pavėsio. Kas verčia salierus auginti ilgesnius stiebus.
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by Sigita »

Geriausia auginti lapinius kopūstus,mažiau priežiūros.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by saulius »

O juos raugint galima?
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by Eimutė »

Kažin ar kas pabandė... Verta pabandyt
Širvintos
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Augalų deriniai pasiteisinę praktikoje

Post by dage »

Kitam forume yra receptas raugintų mangoldų, jei jau jie rauginami, manau, ir lapiniai kopūstai taip pat. Ir vieni, ir kiti nereiklūs, atsparūs šalčiui, puikiai auga (bent jau pas mane).
Dalia
Post Reply

Return to “Technologijos”