Page 1 of 3

"Arbatėlės"

Posted: Tue May 29, 2012 12:39 pm
by Neringa
Sveiki,
forume vis randu užuominas apie pomidorų arbatėles, bet tik užuominas. Gal galima būtų gauti konkrečią info - kaip ir iš ko daryti, kaip vartoti. Ačiū!

Re: Pomidorai

Posted: Tue May 29, 2012 12:59 pm
by sainara
Kas tai yra- pomidorų arbatėlės?
aš irgi noriu paklaust, kaip teisingai užraugt tą karvės šūdą? sako gera "užtaisas" turi kvepėt alum/gira, tai kaip čia užtaisyt tvarkingai, kad maksimum naudos iš to būtų?

Re: Pomidorai

Posted: Tue May 29, 2012 1:02 pm
by Eimutė
Užuominos greičiausiai kalba apie skystį (arbatėles), kuriame gausų mikrobinių kultūrų. Jos geras startas mulčio skaidymui, apsauga nuo parazitinių mikrobų, mikrobinių kultūrų panaudojimo diapazonas platus.Koks šio gaminio receptas? Tam tikras "arbateles“ skaičiau Kurdiumovo knygoje „Protingas daržas“, taip pat teko matyt pas Diakovą svetainėje "dačia21veka“, bet recepto jis neatskleidžia. Reikia atrasdinėti patiems. Vienas iš papraščiausių, tai šieno lazdelės kultūros pasigaminimas. Užmerkiame šiltame vandenyje dulkančio šieno (senesnio). Jis turi būti ne supelijęs, bet dulkėti.
Kiti šiuo klausimu turbūt daugiau galėtų pasakyti...

Re: Pomidorai

Posted: Tue May 29, 2012 1:31 pm
by saulius
Mikrobinės kultūros skirtos praturtint dirvą gyvais mikrobais ir veikiančiais fermentais. Tai visa jų paskirtis. Jos veikia tik tada, kai yra ką fermentuot. Iš ko daromos (kokių augalų)- didelio skirtumo nėra, jei nesigilinsim į mikroelementus ir hormonines medžiagas. Karvės mėšlą raugiant būtinai reikia dėt žolės (maisto mikrobams) ir aeruot kompresorium, kad veistųsi aerobinė mikroflora ir nevyktų puvimas. Receptai čia neturi reikšmės, reikšmingi tik keturi dalykai: mikrobų kultūra, maistas jiems, vanduo ir deguonis.

Re: Pomidorai

Posted: Tue May 29, 2012 10:25 pm
by inga30
O kas nors bandė puse lysvės arbatėle laistyt,o puse ne. Nes kiek matau pagal kaimynus nelabai verta tam gaišti laika.

Re: "Arbatėlės"

Posted: Thu Feb 12, 2015 4:56 pm
by Eimutė
Čia pono Djakovo išradimai apie mikrobiologinį eleksyrą http://elicsir.dacha7.ru/. Įdomu kaip tas mirkalas gaunamas. Mirkale naudingos bakterijos, grybai. Kitoj vietoj jis pasakoja, kad palaistė mulčių tuo mirkalu ir mulčias pilanas grybėnos hifų.

Re: "Arbatėlės"

Posted: Thu Feb 12, 2015 5:35 pm
by saulius
Kad mulčiuje nuo tirpalo atsirastų grybiena, jis turi būt rūgštokos reakcijos ir tirpale turi būt grybų sporų.

Re: "Arbatėlės"

Posted: Thu Feb 12, 2015 7:34 pm
by Eimutė
Būtent, turi būti grybų sporų. Jis ten užsimena, kad į mirkalą kažką ima iš miško. Jei ima miško paklotės, tai gal ten patenka ir sporų, ir grybienos.

Re: "Arbatėlės"

Posted: Thu Feb 19, 2015 12:41 pm
by Laurynas K.
dar daro su ryžiais. Yra keletas būdų. Baltus ryžius išverda/sterilizuoja. Sudeda į pėdkelnes ir užkasa kur nors miške. Po kelių mėnesių atkasa ir tuos mikroorganizmais apaugusius ryžius užpila vandeniu su melasa. Dar kažkiek palaiko ir tada skiedžia atitinkamom proporcijom su vandeniu ir laisto. Man atrodo daugiau bakterijos ant ryžių auga. Grybams daryčiau su medžio anglimi...dabar kilo tokia mintis, kadangi esu matęs kaip pievagrybių grybieną įauga į anglį.

Re: "Arbatėlės"

Posted: Thu Feb 19, 2015 1:13 pm
by saulius
O geras su anglimi, pirmą kartą girdžiu. O kodėl tavo manymu anglis geriau nei pati mediena?