Natūrali pievutė prie namų

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by Vėjai »

Na aš pasisėjau dobiliukų, tai jiems pas mane labai patiko.
Jie stelbia viską, ką bandau įsėti.
O yra toks gysločių kalnelis, kad nieko ten nepavyksta pergalėt.
Labai geras patarimas su pamulčiavimu šienu ir Dovilei ačiū už kurmiarausių panaudojimo praktiką.
Bandysiu.
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Natūrali pievutė prie namų

Post by pirtininkas »

pas mane buvo panaši situacija - pusė kiemo - sena žolė, o pusė - iš vandens telkinio paskleistas dumblas
padariau paprastai - užsėjau dumblą pirktiniu mišiniu su viltimi kad laikui bėgant "vietinės" žolės užgoš tą mišinį.
TAČIAU nesiūlau to kartoti - tas sėlamų žolių mišinys - tikras bjauruoklis - atrodo gražiai, tačiau šienauti - tikras vargas. geriau tiesiog sulyginkite gruntą ir taip palikite- žolės užsisės savaime - taip atsitiko pas mane "neužsėtame" plote - ten dabar ne žolė o džiaugsmas :) - doboliukai ir minkštutėlė žolytė....
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

pieva

Post by Laimis Žmuida »

Nes buvusioj artoj ir ganytoj žemėj jokia žydinti - kvepianti pieva savaime neatsiranda.
Kaip tai neatsiranda? Kas gi geriau už gamtą atstatys viską? Mes galime spartinti procesą į kurią nors pusę, padaryti dirbtinai ko mums reikia, bet gamtos tai nepralenksim. :)
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by Vėjai »

Laimi, aš savo sklypą jau turiu 17 metų.
Daug metų nieko ten nelietėm, tik iškuopiau tokia baisias buvusių šeimininkų šiukšlių ir kitokio šlamšto krūvas.
Nešienavom beveik niekur, tik kažkiek aplink namą su tokia rankine stumdoma žoliapjove.
Niekas nemokėjo dalgiu pjauti.
Kažkiek krūmus prakirtom.
Ir per tą laiką kaip buvo varputis, krienai, dilgėlės ir vanalėšos tame buvusiame bulvių laike, taip ir liko.
Va ant kalniuko, jau už mano sklypo, kitokia žemė.
Ten buvo kolchozo javų laukai. Tai ten dabar užsisėjo pušynas ir visai gražiai įvairios pievų gėlės žydi prieš mano darbo langą.
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by ArvydasG »

Turiu konkretu pavyzdi sena soda, viskas pavesyje, kur ne kur zolyte, jau 15 metu. Reiskia gamta ar negali ar nenori toj vietoj atstatyti. O noretusi , kad augtu grazi pievele. Gal reikia kazkiek jai padeti, tik nezinau kaip.
Jurga

Re: Gėlininkystė

Post by Jurga »

Vėjai, aš manau, kad pagrindinė klaida buvo, kad nepjovėt, mes ir labai apleistą sklypą pirkome, neprižiūrėtą, bet su povimu pievutė labai išgražėjo, o pusę sklypo buvo ariama, tai ta pusė 9 metai nejudinama, ten varputis, usnys, dilgelės, tai kai truputį tos pievos pernai užleidom ožkom su avytėm, tai po nuganymo iš kart pasimatė ataugantis tankesnis kilimas, be to toj laukinėj dalį truputį sodo sodinom, tai su dalgiu karts nuo karto vyras praeina, tai žolė labai skirias nuo tos kur nešienaujama. Tai jei norit gražios pievutės, teks arba pjauti, arba avytes ar ožkas ganyti ;) Anglai avytes vadina auksine kanopėle, labai sutankina žolyną.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Gėlininkystė

Post by Laimis Žmuida »

Nejaugi jums tikrai patinka tos lygios nuskustos pievutės? Jos gi tuščios. Pažiūrėkit į apleistą pievą - dilgėlės, usnys, varputis... Visa tai valgoma. O trumpoje pievutėje nieko valgomo nėra. Kaip dykumoje. Iš skustos pievutės ir gėlių puokštės nesurinksi, o ilgoje žolėje laukinės gėlės žydi vienos kitas pakeisdamos visą sezoną...
Jurga

Re: Gėlininkystė

Post by Jurga »

Aš nekalbu apie pjovimą kas savaitę, bet bent porą kartų per sezoną tikrai pagražino tas vietas. Ir tų vietų nieks neskuta, o su dalgiu prasieina ;) Man pačiai be galo malonu su dalgiu žolę pjauti( apie tai atsibostų skaityti, jei rašyčiau kokie jausmai užplūsta :) ), tai žoliapovė vis rečiau išvažiuoja į darbą.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: pieva

Post by saulius »

Turiu konkretu pavyzdi sena soda, viskas pavesyje, kur ne kur zolyte, jau 15 metu. Reiskia gamta ar negali ar nenori toj vietoj atstatyti. O noretusi , kad augtu grazi pievele. Gal reikia kazkiek jai padeti, tik nezinau kaip.
Klausime yra atsakymas. Pavėsyje graži pievelė nepasidarys. Graži pievelė- tai pieva, tik maža, o pavėsyje pievų nebūna. Pavėsis būna miške, ten velėna nesusidaro, auga visai kiti augalai. Realiau sodo pavėsyje sukurt miško bendriją. Bet... ją maitina medžiai- lapai, šakelės, stambesnė mediena. Sode paprastai visa tai šalinama. O jei nešalinama- būna per maži kiekiai. Jei norit, kad sode visas žydėtų- teks po medžiais padidint nuokritų kiekį iš kitų vietų, sodint ne pievos, bet miško augalus arba tankint sodą, papildant tiek medžių- krūmų, tiek unksminių žolinių augalų.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Natūrali pievutė prie namų

Post by Laimis Žmuida »

Aš nekalbu apie pjovimą kas savaitę, bet bent porą kartų per sezoną tikrai pagražino tas vietas. Ir tų vietų nieks neskuta, o su dalgiu prasieina ;)
Gal reikėtų žiūrėti ne kiek kartų per sezoną ar su kuo pjaunama, o į rezultatą. Jei pieva ištisai žydi įvairiomis gėlėmis ir yra daug valgomų augalų, tada teisingai pjaunama ar ganoma. Jeigu pievutė tanki, vienoda, neįvairi ir nevalgoma, tada neteisingai pjaunama.

Žinoma jūsų variantas šimtus kartų geresnis už tą kas savaitę skutamą pievutę. Aš čia tik norėjau atkreipti dėmesį į tai, kad žmonių galvose dabar įdiegtas toks estetikos supratimas, jog žolytė turi būti lygi, kad patogu vaikščioti būtų. O iš tikrųjų juk pieva su aukštomis smilgomis ir gėlėmis yra gražesnė, turtingesnė ir naudingesnė. O kažkodėl žmonėse yra noras nuskustos arba nušienautos pievos, kokios paprastai gamtoje nebūna.
Post Reply

Return to “Technologijos”