"Piktžolių" auginimas darže

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: "Piktžolių" auginimas darže

Post by nawjia »

Mama Smilga
O dabar tik atsargiai retinam gausiai sudygusias tarp daržovių,kad neišnyktų. Tai-agurklė,katžolė,kalendra. Agurklė-pirma žaluma,jau anksti pavasarį mūsų apetitai ją praretina
Ar teisingai suprantu, kad agurklė be problemų pati pasisėja?
`šėršė lia fam`
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: "Piktžolių" auginimas darže

Post by Mama Smilga »

Kai kūrėmės sodyboje, pasisėjome agurklių, ir per daugiau nei 20 metų daugiau sėti neteko - kasmet pridygdavo ir sukastose lysvėse, ir mulčiuotose, ir žole užžėlusiuose tarplysviuose. Jau ir išplito - pridygsta vis toliau nuo pradinės vietos.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: "Piktžolių" auginimas darže

Post by nawjia »

Nuostabu! :)
`šėršė lia fam`
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: "Piktžolių" auginimas darže

Post by lugne »

O taip. Aš irgi tik kartą agurklę sėjau, o turiu jau daug metų. Ji keliauja po daržą pati. Tiesa, ir valgiau tik kartą :D
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: "Piktžolių" auginimas darže

Post by Mama Smilga »

Kalendros ir katžolės daug lepesnės. Žolėtuose tarplysviuose niekada nėra sudygusios. Dygsta tik lysvėse, nes ten žiemoja po nestoru žemių arba mulčiaus sluoksniu.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: "Piktžolių" auginimas darže

Post by Mama Smilga »

Kai agurklė pasipuoš žydrais žiedeliais, parodykit vaikams, kad jie valgomi. Mano mažyliai iki šiol, beveik 4 mėnesius per metus, raško: valgo nuo krūmo, rieškučiomis neša namo, puošia visokius žaisliukų patiekalus...
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: "Piktžolių" auginimas darže

Post by lugne »

Žiedus tai vaikai valgo, daug kokius valgo, aš net nežinau ar tų augalų žiedi valgomi, ką jie valgo :D Čia apie save rašiau, kad kartą paragavau ir užteko, tie plaukai visą reikalą gadina.
O pas mane katžolės išplitę lygiai kaip ir agurklės. Tarplysviuose taip pat auga žolė, jie beveik nemulčiuojami, tik kartais rudenį, kai kokių stambesnių stagarų būna.
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Technologijos”