Kiaulės

Moderators: saulius, dage

MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Kiaulės

Post by MantasBarsys »

Čia maniškė, ta tamsesnė. Paveldima tai nelabai, nes ji nesiporuos, pas ją per daug vyriškų hormonų (bent jau taip man veteriniorai sako). Dabar laukiu žinių iš instituto, kaip ir sutarėm, kad man pakeis ją į normalią panašaus amžiaus. O šitą sakė dėk kur nori. Galim pasiaugint mėsai, veterinorius sakė viską sutvarkytų :)
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kiaulės

Post by nawjia »

Tai aisku, kad reik augint. Norinciu valgyt tai jau atsiras ;)
`šėršė lia fam`
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Kiaulės

Post by Egidijus »

Kad bus paveldima kažkatroje kartoje tai tas tikrai. Mano nuomone organizmui tas tikrai turėtų atsiliepti,juolab jei tie kiaušai dar ir funkcionuoja.
Gerai būtų pažiūrėti dokumentuose kas yra tėvai, jei gali parašyk, gal ir mano yra giminaitė..? gerai būtų pasiklausti institute ar turėjo tokių atvėjų ankščiau ir gal tie atvėjai susiję su apsigimusios kiaulaitės tėvais..?
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Kiaulės

Post by Egidijus »

plius, jei mes vykdome selekciją ir atrinkinėjame tik geriausius gyvūnus, tai atsakymą ar laikyti ar ne tą kaiulaitę patys žinote :)
Na bet va ko gamtoje būna, smalsu kas tai įtakoja, ar tai pašarai? ar tiesiog gamtos išdaiga, juk niekas nevyksta be priežasties, kaip manot??
Ajida
Posts: 81
Joined: Sun Jun 13, 2010 12:56 pm
Location: Vilkaviškis
Contact:

Re: Kiaulės

Post by Ajida »

Tai yra tiesiog genetinė klaida. Būna tokių atvejų ir žmonėms. Jeigu anksti nediagnozuojama ir neišoperuojama- onkologinė liga ir... Gamta taiso savo klaidas. Kiek žinau, netgi išoperavus palikuonių nebūna.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kiaulės

Post by nawjia »

Nelabai man derinasi, kad genetinė klaida dėl dvilytiškumo vestų taip tiesiogiai prie onkologinės ligos.

Skaičiau, kad hermafrodiškumas gana dažnas didelėse fermose dėl kraujomaišos. Turint omenyje, kad tai nykstanti veislė, visai nenuostabu, kad matyt leidžiama poruotis artimiems giminaičiams.
`šėršė lia fam`
Ajida
Posts: 81
Joined: Sun Jun 13, 2010 12:56 pm
Location: Vilkaviškis
Contact:

Re: Kiaulės

Post by Ajida »

Onkologinė liga išsivysto brendimo laikotarpiu dėl priešingos dvejopų hormonų veiklos. Paparastai supiktybėja kiaušidės arba sėklidės.
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Kiaulės

Post by Egidijus »

Kas auginate kiaules ir nieko neprišerdinėjate, keik jo sveria? apytiksliai parašykite. Mūsų kiaulės 7 mėnesių. Kaip įvertinti ar jos normaliai priaugusios svorio? Galinių kojų šlaunų raumenys tai išivertę :D
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by S1mas »

Lietuviškoms kiaulėms vargu, ar rasi šiuolaikinį mastelį. Jei svaikai atrodo, guvios ir linksmos - nesuk sau galvos. Anksčiau bekoną matuodavo taip - apjuosdavo kūną siuvėjo metru iškart po priekinėmis kojomis. Kiek cm tiek kg.
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by S1mas »

Atiradus ūkyje karvei, kiaulės suėda beveik visą jos šūdą. Ekologija.
Post Reply

Return to “Kiaulės”