Kiaulės

Moderators: saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by saulius »

Yra ir dar įdomiau. Plutarcho "Užstalės pašnekesiai", Kalistratas dėsto teoriją, kodėl žydai nevalgo kiaulienos. Pasakoja apie Nilo deltą, kur laukus apdirba kiaulės. Ir daro išvadą, kad kiaulienos žydai nevalgo ne dėl nešvaros, o dėl pagarbos, tik patys jau nesupranta iš kur atsirado paprotys.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kiaulės

Post by nawjia »

Čia kaip indai garbina karves, nes jos maitina juos duodamos pieną.
`šėršė lia fam`
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kiaulės

Post by Žibutė »

Sauliau,
na bet paršingoms mamulėms vaikus vesti tai tikrai reikėtų kokios šiltesnės patalpos žiemai?
Jei laisvai bendraus tarpusavyje visi gyvuliukai, tai veislinis kuilys vistiek savo vyrišką darbą atliks kada jam reikals pasistos.
Ar klįstu?

Mano tėvai paršavedės niekada nelaikė, tik kastruotus meitėliukus ir kiaulaites mėsai augino. Taip kad mano patirtis - tik tokia.
Tėvo mama augino paršavedę, bet man tada tas procesas nerūpėjo, buvau per maža. Eidavom tik paršiukų mažų pažiūrėti.

Ir dar klausimas pamąstymui ateičiai.

Jei mėsai auginsiu kiaules, tai auginimui skirtos bandos meitėliukus vistiek teks kastruoti. Teisingai?
Kitaip juk mėsa myžalu dvoks, ir tokios nelabai parduosi... O apie "už gerą kainą" tada net išvis kalba neis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by saulius »

Šilčiausia patalpa kiaulėms- šiaudų krūva, kur galima įsikuist. Prieš paršavimąsi kiaulė susisuka šiltą lizdą, jeigu yra iš ko. Šernės neretai atsiveda šerniukus vasario mėnesį- ir nieko, nesušąla. Tvarte kiaulės irgi atsivesdavo vidury žiemos- nieko. Kiaulė- motina labai šilta, o ir paršiukai krūvoj vieni kitus šildo.
Kuilys atliks savo darbą tik tada, kai kiaulė rujos. Nuo kuilio niekas nepriklauso.
Dėl kastravimo. Kažkaip priimta manyt, kad nekastruoto bet kokio gyvulio mėsa smirda. Bet visi pasičepsėdami valgo sumedžiotus vyriškos lyties žvėris ir moka už juos gerą kainą, nors jų tikrai niekas nekastravo ;)
Saulius Jasionis
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kiaulės

Post by Žibutė »

Sauliau, tai kad ne vien "priimta" manyti, bet jaučiasi tas kiaulienos nepageidaujamo priedo "skonis" nors tu ką...
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by saulius »

O kodėl seno šerno nesijaučia? Kitas dalykas, kad "tradicinė" kiauliena neturi visai jokio skonio, tada bet koks naujas prieskonis jaučiasi. Senovėje kiaulės buvo ganomos laisvai, paršelius vesdavosi šeimininkams nematant, niekas jų negaudydavo ir nekastruoavo ir kažkaip ten valgydavo... Tiksliau valgydavo labai paprastai, kaip mes dabar šernieną.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kiaulės

Post by laisvas kaimietis »

Tas kastravimas man labai nepatinka. Tikras paršas ir turi būti TIKRAS. Dabar labai madinga šunis, katinus kastruoti - taip gi daug paprasčiau, kiek problemų išsisprendžia :roll: Ir man dažnai siūlo tą padaryti. Ką tada atsakau čia nerašysiu, bet mano kieme visi vyrai yra VYRAI :D
Žilvinas Žurauskas
miraanda
Posts: 26
Joined: Sun May 02, 2010 7:39 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by miraanda »

Egidijus: skaičiau straipsnį kuriame buvo rašoma apie kastravimą. Žmonės mat klaidingai manė jog kastruojant gyvūlį pasieks didsnę naudą (mėsos prieauglį), nes gyvulys daugiau priaugs. Pasirodo nuomonė klaidinga, ogi iškastravus gyvulį jis užauga apie 15proc. smulkesnis nei jo gyminaitis turintis sao vyriškumą. Asmeniškai iš savo patirties galiu teigti jog iškastravus gyvulį jis tikrai nepriauga didesnio kiekio mėsytes kaip galvojau.. :( remiuosi 4 papjautais ožiais lygindamas su ožkytėmis. Jos kiek sunkesnės, bei vizualiai tikrai didesnės, nei ožiukai per pjovimą. Ateityje esant galimybei norėčiau tai skaičiais pagrysti ir įsitikinti galutinai. Širdis linksta link NEkastravimo, tik va atsiranda dar vienas galvos skausmas, kaip skirti patinus jei augini juos mėsai? Nes el. piemuo tikrai nerodiklis ožkai ar aviai kuri rujoja ir nori meiles :D
miraanda
Posts: 26
Joined: Sun May 02, 2010 7:39 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by miraanda »

Ta prasme jei turime patele ir jos 8 paršiukus, pvz 9mėn amžiaus, o iš jų 3 patynėliai. Juk negalime patynėlių laikyti su mama bei sesėmis dėl susikergimo tikimybės.. Ar dominuojantis kuilys viską taip sužiūrės ir neprileis?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by saulius »

Būkit ramūs, kol stipresnis- tikrai neprileis. O jei prileis- reiškia taip reikia. Inbrydingas dažnai vaizduojamas kaip pabaisa, nors realybėj ne visada taip yra. Teko skaityt, kad pvz. pas triušius inbrydingo poveikis skirtingas laikant narvuose ir ganyklose. Narvuose- tikrai blogybė, o laisvėje- jokio pašalinio poveikio. Tai natūralus gamtos mechanizmas, leidžiantis atstatyti populiaciją iš minimalaus individų skaičiaus. Aš, kaip doras katalikas, labai palaikau giminingą veisimą: juk pirmieji žmonės buvo tik du ir kažkaip pasidaugino iki begalybės ;)
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Kiaulės”