Avys

Moderators: saulius, dage

Vinga
Posts: 71
Joined: Fri Nov 25, 2011 8:58 pm
Location: Kaunas-Radviliškio raj., Papušynio km.
Contact:

Re: Avys

Post by Vinga »

Teko sudalyvauti avių augintojų asociacijos organizuojamame renginyje "Avis aprengs ir pamaitins". Gal kas dalyvavo? Labai patiko avių sūriai. Todėl ateityje planuočiau įsigyti avis pienui. Mažiau rūpesnio nei su stambiais galvijais. Kas auginate avis su kokiais keblumais susiduriate? Kaip prižiūrite nagus? Gal formuojate almenų saleles? Kokias veisles apskritai auginate ar mišrūnes?
Vinga
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avys

Post by saulius »

Tie kas augina, retai čia pasirodo. Augina Ostfryzus (pienines), Romanovo, mišrūnes ir dar Rackas neseniai. Su nagais problemos būna tik tvarte ant minkšto kraiko ir minkštose ganyklose. Tada reikia karpyt.
O kas yra almenų salelės?
Saulius Jasionis
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Avys

Post by Lowrell »

Aš neauginu, domiuosi gal įsigyti. Iš pieninių tik 2 veisles ir žinau Racka ir Ostfryzų. Gal yra ir daugiau? Racka Lietuvoje, kaip rašė Saulius tai tik kelios yra. Daugiau reikia pirkti užsienyje ir labai nepigiai.
Andrius V.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avys

Post by saulius »

Tai mes irgi nuo kitų metų pradėsim. Užsakiau Ouessant'ų ir dėl Rackų dar galvoju...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avys

Post by saulius »

Mantas Ostfryzus, o Egidijus romanovus, dar lyg vietinę šiurkščiavilnę turi ir rackas. Dabar tarp "ekologų" škudės labai populiarios, ale kaina jų nežmoniška, nesuprantu už ką mokėt... Marketingas veikia :).
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avys

Post by saulius »

Vinga, bet avį melžt sunku, karvę lengviau :). Nors žinoma, avis daug paprastesnė visais kitais atžvilgiais. Ostfryzus pas mus laiko ir lauke žiemos sąlygom, nieko labai baisaus, nors šiaip avys lepokos.
Saulius Jasionis
Vinga
Posts: 71
Joined: Fri Nov 25, 2011 8:58 pm
Location: Kaunas-Radviliškio raj., Papušynio km.
Contact:

Re: Avys

Post by Vinga »

Lowrell, dar yra Lacaune pieninių avyčių. Avių renginyje mačiau jas. Jos tokios smulkios, vidutinio ūgio. Kiek žinau jų turi du Lt stambesni ūkininkai Šarmaitis ir Prakapavičius.
Vinga
Vinga
Posts: 71
Joined: Fri Nov 25, 2011 8:58 pm
Location: Kaunas-Radviliškio raj., Papušynio km.
Contact:

Re: Avys

Post by Vinga »

Sauliau, auginame avis. Tik ne pienines. Tiksliau aš padedu, mano įtaka maža jų auginime. Veislinės tikrai laba lepios (Suffolk veislė), o va mišrintos su LT juodagalvėmis - jokių rūpesčių, t.y.susirgimų prasme. Mišrūnės labai atsparios. Dabar mano tikslas įsigyti grynai mano poreikiams avis, auginti pagal GŽ.
Ožką esu melžusi, bet avies ne. Kiek teko skaityti, kad ožkos didesni speniai nei avies. Gal blogai atsimenu?
Vinga
Vinga
Posts: 71
Joined: Fri Nov 25, 2011 8:58 pm
Location: Kaunas-Radviliškio raj., Papušynio km.
Contact:

Re: Avys

Post by Vinga »

Atsiprašau, padariau klaidą:

"O kas yra almenų salelės? "

Akmenų salelės.

Manau, kad Lietuvos sąlygomis avys tiktų akmenuotose vietovėse, o pas mane kaip tik tokios. Svarsčiau, kad pievoje būtų galima suformuoti akmenų saleles, kad jos jomis laipiotų.

Beto, kai įsigijome avis. Pradžioje tris. Dvi mažytes ir vienos jų mamą. Mama buvo labai apleista, kirpom nagus, nes buvo tikrai baisu. Dabar tokia žvali, graži. Pas mus ganysis visus metus su galimybe grįšti sausai atsigulti.
Vinga
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avys

Post by saulius »

Ne tas žodis, kad didesni. Avies speniukai labai maži, melši dviem pirštais. O augint pagal GŽ- tai ganyt visus metus? Tuomet iš pieninių mažai kas tiks...
Akmenų salėles negirdėjau, kad kas specialiai formuotų, bet sumanymas čia geras, jeigu yra iš ko padaryt. Pas mus biskį bėda su avių ganyklomis, nebent kur žvyrynuose. O šiaip tai ir žiemą nagai nudyla, jeigu kapsto žolę iš po sniego.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Avys”