Ožkos

Moderators: saulius, dage

inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Ožkos

Post by inga30 »

Kilo toks klausimas, ar galima ozka melzti karta paroje jai duoda viso per para litra pieno , vasara duodavo 1,5 litro dukart dienoj. Tai jai i tesmeni telpa 1,5 litro , tai dabar tiek ir per para nebuna. Ar tesmuo irgi susitraukia nors nebuna kietas dabar kaip vasara.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Ožkos

Post by lugne »

Jau mažina ožkos pieną prieš užtrūkimą, žinoma gali retint melžimus. Aš jau saviškes melžiu kas antrą dieną.
Jurga Stoškutė
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Ožkos

Post by inga30 »

Mano ozkavosi liepos 6 . Tai juk ne pavasari, bet sienas toks paauges truputi, tai dasideda prie pieno mazejmo, o zoles jau irgi nelike. Reiks pabandyt tada karta dienoj melzt.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Ožkos

Post by lugne »

Pas mane labai pasiteisino ožkų (o ir kitų gyvulių taip pat) šėrimas iš šienmaišių, skirtų žirgams. Prikrato šieno tikrai nedaug.
Jurga Stoškutė
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Ožkos

Post by inga30 »

Vis vargstu su ozka savo, birzelio pradzioj turetu vaikuotis bet niekaip uztrukint neiseina, per kokias 5-6 dienas tesmuo pritvinksta iki 7-800 gramu pieno. Ar palikti jau ir nebemelzti , ar dar melzti , pasidalinkit patirtim nes man pirmas trukinimas tik :)
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Ožkos

Post by lugne »

Aš nemelžčiau, jei tešmuo nebūna labai pritvinkęs, kietas. Stebėk, jei dar labiau tvinks per kitas dienas, gal vis dėl to reiks numelžt. Gal kiti geriau patars, nedidelė dar mano patirtis :)
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Ožkos

Post by Hora »

palikit, nesukit galvos, pienas absorbuosis iš tešmenio nemelžiant. 7-800 gr per penkias dienas- nieko nebereiškia.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Ožkos

Post by inga30 »

Aisku tada, aciu.
Post Reply

Return to “Ožkos”