Puslapis 117

Ožkos

StandartinėParašytas: Sek Gru 14, 2008 1:04 am
Gabriele
Vaidužė rašė:Sveiki,
dar ir ožkelę auginsime. Jos tai nenuoromos, žinau, bet labai mielos. Joms jau reikia buti aptvertoms, nes kiek maciau pas draugus - valgo viska kas papuola - ir medelius, ir gelytes is gelyno(va gelynus labai megsta).

gal zinot, kiek reikia joms viestos realiai? Ir kokios auginimo ju subtilybes? :)

Ožkos

StandartinėParašytas: Pen Spa 21, 2011 8:23 pm
Sigita
Kitą metą galvoju įsigyti ožkelę,perskaičiau visus ožkininkų forumus ir galva susisuko.Gal kas jau laikėte ožkas?Gal žinote ,kur daugiau informacijos apie jas?

Re: Ožkos

StandartinėParašytas: Pir Lap 28, 2011 10:31 pm
miraanda
Mes laikom antri metai, turėjom ir prieauglį. Viena ožka kaip l.kaimietis rašė liūdės, todėl susidraugaus su šunimi, jei jo nebus sekios jus. reikia bent kelių, kad jos kaip bandoje jaustųsi. geriausia skaitinėti www.ozkos.lt.

Re: Ožkos

StandartinėParašytas: Pir Lap 28, 2011 10:34 pm
miraanda
tiesa dar knygų turim keleta, tai jei jūs prie vilniaus galim pasidalint info :) šiaip nėra labai sunku su jom, tik sodą reik saugot...ir jei susirgs tai rasti sumanų veterinarą bus sunku nes jie apie ožkas nelabai išmano :lol:

Re: Ožkos

StandartinėParašytas: Pir Lap 28, 2011 11:47 pm
Sigita
Ne aš pre Kauno,o ožkos.lt nemažai mano perskaityta.O kokias jūs laikote?

Re: Ožkos

StandartinėParašytas: Ant Lap 29, 2011 2:55 pm
miraanda
Rytoj važiuoju į kauną, būsiu iki 5dienio vakaro, galim susibėgt. Mano nr jei ką 862059119. šiuo metu turim 4 jaunas ožkytes vasario ir balandžio mėn gimimo. jos gimė pas mus. jų mamas atidavėm (buvom per hifer fondą gavę). 2 ožkyčių mamos zaneno buvo, vienos čekų baltoji maišyta ir vienos kažkokia vietinė tokia marga, o tėvas 3 veislių (zaneno, biongi ir alpinio) mišrūnas. Dabar auginam, pavasarį ar vasarą kai jau surujos kergsim, žiūrėsim kaip su pieningumu gausis.

Re: Ožkos

StandartinėParašytas: Tre Gru 14, 2011 2:46 pm
S1mas
Kol gausime klubo prieaugį, auginsime ožką ar dvi. Žinau požiūrį, kad ožka - ne mūsų gyventojas, bet visgi, pienas geras, sūris nuostabus :) Kokią veislę patartumėt? Kaip "įliet" į bendrą ūkį? Gal kas turit priauglio pavasariui?

Re: Ožkos

StandartinėParašytas: Tre Gru 14, 2011 2:51 pm
saulius
Egidijaus klausk dėl prieauglio.
Dėl "įliejimo" sunkiau. Ožką paleist laisvai- didelis nuostolis gali būt... Čia ne karvė.

Re: Ožkos

StandartinėParašytas: Tre Gru 14, 2011 2:57 pm
S1mas
Nuostolis - apgraužti krūmai, sodinukai, daržai? Na tai juos galima atitverti, nes didžiumai sodo ožkos jau nebepakenks. Sodas 20 metų senumo, kaip jam ožkos gali pakenkt?

Re: Ožkos

StandartinėParašytas: Tre Gru 14, 2011 3:00 pm
saulius
Ožkos gali pakenkt viskam, suaugusius medžius gali rimtai apgraužt. Kur jų daugiau- ten bet kas virsta dykuma... Ne, aš ne prieš ožkas, pats kažkada laikiau, bet ožka arba pririšta (tas jau mums netinka), arba aptvare, arba visa kita aptverta, o ožkos laisvos.