Vištų veislių palyginimas

Moderators: saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by saulius »

Altajaus tai dar metus reikės palaukt, jeigu šiemet pavyks užsiveist pulkelį. O Pavlovo teoriškai galima būtų, bet tik jeigu užsiimsit rimtu laikymu ir veisimu. O jeigu šiaip pabandymui- galiu užrodyt "sintetinių" (tokių visur yra didžioji dalis). Atrodo taip pat, viskas taip pat, tik genetika kita. Nu bet genetikos gi nematot ;).
Saulius Jasionis
audriusv
Posts: 35
Joined: Mon Jul 14, 2014 8:12 pm
Location: Varėnos raj. arba Vilnius
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by audriusv »

O ką reiškia rimtas laikymas ir veisimas?

Sodyba kaime, 3 ha plotas, paprasti mediniai pastatai. Vištos vaikšto laisvėje. Kol formuoju pulką, naudojuosi inkubatoriumi. Bet kai tik turėsiu perekšles, inkubatoriaus paslaugų atsisakysiu.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by saulius »

Turėjau galvoj užsiėmimą konkrečia veisle, veislės palaikymą ir gerinimą. Jeigu norit tuo užsiimt- galima kalbėt, o jeigu tik laikyt dėl savęs, per daug nesigilinant ir norit tiesiog gražių vištų ir būtent Pavlovo- tai sakau, galiu užrodyt kur galima gaut kiaušinių.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by saulius »

Arba vasaros antroj pusėj, kai atrinkinėsiu jaunimą, bus broko. Brokas- tai visapusiškai sveiki ir visaip kitaip geri paukščiai, puikiai tinkami laikyt dėl grožio ar ūkinių savybių.
Saulius Jasionis
audriusv
Posts: 35
Joined: Mon Jul 14, 2014 8:12 pm
Location: Varėnos raj. arba Vilnius
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by audriusv »

Pataisykite jeigu klystu. Aš tai suprantu veisimą paprastai. Tikslas - sveikos vištos, atitinkančios poreikius ar/ir standartus.

Konkrečiai man standartai mažiau rūpi (bet rūpi). Svarbiausia, kad vištos gerai sugyventų būryje, būtų savarankiškos, bei būtų patenkintas mano mėsos/kiaušinių ir estetinis poreikis :) .

Veislių maišyti nenoriu, nes kiekviena turi savo unikalių eksterjero, charakterio ir kitų savybių, ir tai labai norėtųsi išsaugoti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by saulius »

Neklystat. Tik pas mane vištos genofondinės, tai man prioritetas- veislių išsaugojimas. O po to jau visa kita. Nu aš patriotas šitoj vietoj, net fanatikas gal, tai atleiskit, jei durnai atrodau...
O jeigu ir dėl mėsos, tai Pavlovės netinka, nes jos mažytės ir auga lėta. O Altajukės tai iš viso balandžio dydžio. O ir valgyt paukštį, kurių pasauly vos keletas šimtų gyvena, biskį griekas, sakyčiau... Broką galima valgyt, bet kad būtų broko valgymui, reikia gerą pulką laikyt.
Saulius Jasionis
audriusv
Posts: 35
Joined: Mon Jul 14, 2014 8:12 pm
Location: Varėnos raj. arba Vilnius
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by audriusv »

Tada tiks antras variantas. Kai turėsite jums netinkamų pavlovo ir altajaus egzempliorių, nepamirškite manęs... :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by saulius »

Tvarkoj. Forume parašysiu kas kada yra atliekamo.
Saulius Jasionis
audriusv
Posts: 35
Joined: Mon Jul 14, 2014 8:12 pm
Location: Varėnos raj. arba Vilnius
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by audriusv »

O dėl veislių išsaugojimo, tai viskas labai suprantama ir pagirtina. Nieko kvailo tame nematau...

Ir būtent pavloves ir atajaus mažyles norėčiau laikyti dėl grožio, elgsenos tyrimo ir išsaugojimo.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vištų veislių palyginimas

Post by saulius »

Nu tai tada kita kalba. Vasarą matysiu kiek jaunimo gausis (Pavlovių) ir galbūt pavyks kažkiek surinkt. Jeigu jau kalbam apie veisimą, tai pradėt reikėtų nuo minimumo (pagal mokslo rekomendacijas)- 55 vištos ir 11 gaidelių... Keli tokie pulkeliai (vienos veislės) pas bendraminčius ir jau galima būtų sakyt, kad kažkuo prisidedam prie veislės saugojimo. O kad laiko veltui neleist, pasidomėkit teoriškai kas tai per veislė, kokia specifika ir t.t.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Vištos”