Vištos perekšlės

Moderators: saulius, dage

Ajida
Posts: 81
Joined: Sun Jun 13, 2010 12:56 pm
Location: Vilkaviškis
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by Ajida »

Mano orlovė buvo apie dvi savaites banddžiusi perėti, kai sugalvojau paduot kiaušinių. Vakare pernešiau į naują patalpą, pakišau kiaušinius ir palikau. Niekuo nedengiau. Perėjo puikiai. Išsiritus viščiukams juos surinkau (išsirito ryte), pakišau vieną padėlį, vakare atnešiau viščiukus, kartu su 10 papildomų viščiukų. Visus priėmė ir puikiausiai vedžioja.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by inga30 »

Kiek vienetų vedžioja iš viso ?
Ajida
Posts: 81
Joined: Sun Jun 13, 2010 12:56 pm
Location: Vilkaviškis
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by Ajida »

Viso 16, 6 savi , 10 augintinių.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by laisvas kaimietis »

Šiandien perekšlė/motina paliko viščiukus ir nuėjo kiaušo dėt. Padėjo ir... grįžo pas savo viščiukus. Nesu dar to matęs. Paprastai, kai pradeda dėt, viščiukais nebesirūpina, pradeda mušt juos. Dar keisčiau, kad tų viščiukų nemuša nei kitos vištos, nei gaidžiai. Vaikšto perekšlė, gaidys ir viščiukai - gražu pažiūrėt :D
Žilvinas Žurauskas
Ajida
Posts: 81
Joined: Sun Jun 13, 2010 12:56 pm
Location: Vilkaviškis
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by Ajida »

Vakar orlovė nežinia dėl ko metė perėti. Ryte dar tupėjo ant kiaušinių, po pietų radom lizdą užkapstytą, o ji ramiai vaikšto su kitom vištom. Viščiukai turėjo ristis už kokių keturių dienų. Lizdą ji buvo susidėjusi pati ir slapčia pradėjusi perėti.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by inga30 »

Aš viena bendram namelyje buvau palikes perėt irgi kiaušus užšaldė, perėt jos matau labai mėgsta, bet ir labai neatsakingos.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by zoot »

Višta kiek žinau prieš perėjimą nelesa. Gal jai trukdėte perėti ar kitos vištos trukdė, ar ji buvo atskirta?
Valdas
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by laisvas kaimietis »

Lesa vištos ir prieš perėjimą ir perėjimo metu. Būtent maisto trūkumas šalia lizdo skatina vištą eiti jo ieškoti toliau. Aš perekšles šeriu, tada jos greitai palesa, atsigeria ir vėl ant kiaušinių. Jei maisto šalia nėra, tada eina jo ieškot, pakeliui dar prisideda smėlio ir saulės vonios, o kiaušų tuo metu nieks neperi.
Žilvinas Žurauskas
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by Hora »

vasaros metu trys keturios valandos nešildomi kiaušiniai- nieko tokio. svarbu kad naktį tupėtų savo vietoj.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Vištos perekšlės

Post by inga30 »

Ne pati išperėjo , bet auklėja ir saugoja. Šiandien kita šabė atgynė savo vištukus nuo katino kuris norėjo juos suvalgyt. Triukšmas buvo baisus, bet vištukus išsaugojo, aš nemačiau , bet kas matė tai sakė katina žiauriai puolė.
Image
Post Reply

Return to “Vištos”