Inkilai

Moderators: saulius, dage

migla

Inkilai

Post by migla »

paskaiciau kazkur ,kad 3a reikia 1 inkilelio,apsidairiau -pas mus apskritai nera,ar jau nepervelu ,gal jie jau apsigyvene ir seimas sukure :) ,kaip su tais inkilais istikruju yra ,kiek ju reikia ir kokiu ,kad neapsigyventu tie kuriu gal ir nesinoretu sode matyt,soda pirkom si menesi ir viska pradedu nuo A,be jokio ziniu bagazo :oops:
kalianas

Re: Nu va- apie paukscius

Post by kalianas »

Na pas mane su inkilais panašūs reikalai. Kažkaip pramiegojau. Kažkada dar sausio mėn buvau iškėlęs vieną, kai sodą genėjau. Tai jame apsigyveno varnėnų šeimyna. O bičiuliai atvežė prieš tris savaites inkilų, iškėlėm juos, bet taip ir liko tušti. Guodžiuos tik tuo, kad genėdamas sodą, pastačiau didžiulį "bendrabutį"-šakų krūvą, gal kokių 20 kvadrtinių metrų ploto ir pora aukščio(sodas-didelis ir labai senas bei apleistas buvo). Tai bendrabutyje gyvenimas verda. :lol:
migla

Re: Nu va- apie paukscius

Post by migla »

nu pas mane su bendrabuciais sunkiau ant 12a nelabai issipletosi :D ,reikes kitiem metam pasirupinti inkiliukais ,tik kad teisingu issikelciau,reikalingiem sodui pauksciukam
giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: Nu va- apie paukscius

Post by giedrioks26 »

Inkilus kabinti niekada nevelu. Gal siemet ir neperes, bet gali pereti antra vada. Inkilas bus iskeltas ir juo naudosis pauksciai istisus metus. Po metu jis taps patrauklesnis igydamas pilka naturalia gamtai spalva. Darnat inkila reikia nepamirsti, kad jis butu lengvai isvalomas. Pasiskaitykite daugiau naudingos info apie inkilus, yra visokiu smulkmenu kurios labai svarbios tam, kad inkilas tarnautu kuo ilgiau. http://www.birdlife.lt/lod/files/Inkilu ... eziura.doc
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Nu va- apie paukscius

Post by Laimis Žmuida »

Aš čia sugalvojau, kad metas darže išsikelti porą inkiliukų. A kokie tinka būtent prie daržo? Nes aš ten paskaičiau tą nuorodą apie inkilus, tai daržams nėr, tik sodams yra, parkams, miškams... :) Tai o ką specialiai daržams ir atviroms vietoms kelti?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nu va- apie paukscius

Post by saulius »

Va ir man tokios mintys ateina, ba labai myliu vabzdžius ir kirmėliukus, tai visus kopūstus jau sugraužė, dabar prie ropių perėjo :D. O paukščiai jų kažkodėl nelesa. Na ir tų paukščių pas mus ne kažkiek- tik strazdų ir kėkštų pakankamai, tai tie labiau į uogas žiūri... Ir į mažuosius pomidorus :D . Kas žinot, kokie paukščiai lesa kopūstinio baltuko vikšrus?
Saulius Jasionis
Varovas
Posts: 55
Joined: Tue Dec 16, 2008 1:04 am
Contact:

Re: Nu va- apie paukscius

Post by Varovas »

Bjauriausia tai, kad kopūstinio baltuko vikšrus lesa tik zylės ir gegutės :evil: . Visiems kitiems paukštukams jie ko tai nepatinka.... Bet visus vikšrus pas mane susirinko miškinės skruzdėlės ir ne tik kopūstinio baltuko .... Mėginau pažiūrėt, kas gausis su kolorado lervom, bet į šitas - spjauna :lol: . Beje, o kaip įsivaizduojat inkilą darže :roll: ? Medžiuose prie daržo - viskas ok, bet darže....Hmmm
Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Re: Nu va- apie paukscius

Post by Gabriele »

ant aukštos karties inkilas? :) Pas mus kaime ant karčių keldavo tokius, tiesa, šalia būdavo obelys, tai inkilai nekrisdavo į akis.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nu va- apie paukscius

Post by saulius »

O, jei zylės lesa, tuomet problema išspręsta. Zylės, didžiosios ir mėlynosios, labai mielai apsigyvena inkiluose. O ir daržas retai būna vidury laukų, dažniausiai šalia yra pakankamai medžių inkilams. Zylėms inkilus galima kelt per keletą metrų vienas nuo kito, jos nesipeša dėl teritorijos jei yra pakankamai maisto. Apie miškines skruzdėles irgi verta pagalvot, tik kad jos kandžiojasi skaudžiai...
Saulius Jasionis
giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: Nu va- apie paukscius

Post by giedrioks26 »

del atstumo tarp inkilu, tuo labiau sode, drisciau abejoti, kas liecia zyles, tai jos labai teritorialios, ir rekomenduojama inkilus zylems kelti bent jau kas 50 m. Margasparnes musinukes gyvena ir viename medyje sukeltuose inkiluose, kaip ir varnenai. Kalbu is asmenines praktikos.
Post Reply

Return to “Kiti paukščiai”