Meškinis česnakas - čeremša

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Meškinis česnakas - čeremša

Post by saulius »

Susipažinau su juo ir įvertinau seniai ir ne Lietuvoj. Dabar jau kažkiek yra jo darže ir norėtųsi, kad būtų kuo daugiau. Labai labai vertinga kultūra, kažkodėl mūsuose nesulaukusi deramo dėmesio. Miškuose jo jau nedaug, o ir rinkt negalima- saugomas. Kas auginat ir kaip sekasi?
Saulius Jasionis
Varovas
Posts: 55
Joined: Tue Dec 16, 2008 1:04 am
Contact:

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by Varovas »

Pernai vasarą draugai iš Sibiro atvežė keletą augaliukų, tai irgi nedaug dar turiu.... Pasodinau pusiau pavėsy, tai jaučiasi labai gerai... Bent jau man nepakeičiamas žalumynas salotoms ir prie mėsos.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by saulius »

Taip pat galima žiemai vitaminingų atsargų pasidaryt- sibiriakai sūdo jaunus daigus į bačkas ir stiklainius, po to valgo visą vasarą. Augalas labai patogus tuo, kad auga pavėsyje- galima užsodinti pomedžius, kur nelabai kas auga. Tik žemę mėgsta derlingesnę ir drėgną. Po lapų mulčiu gerai jaučiasi. Užpernai bandžiau sėt- niekas nesudygo, geriau sodinti. Natūraliai sėklas platina skruzdėlės: česnakas bręstantį sėklyną paguldo ant žemės, o skruzdėlės išnešioja sėklas, taigi Varovo sode, kur yra miškinių skruzdėlių, turėtų natūraliai plisti.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by saulius »

Va dar naujiena (man): pas mus ir Azijoj (Sibire) auga skirtingos šių česnakų rūšys. Europoj- Allium ursinum, o Azijoj- Allium victorialis. Mūsiškis platesniais lapais, o žiedai bent man niekuo nesiskiria. Pagal pavadinimą tikrasis meškinis- mūsų :D . Nors ir ten taip pat vadinamas. Bet pas mus kažkodėl nėra tradicijos juos valgyt... Gal dėl to, kad retai sutinkamas?
Saulius Jasionis
Dalia

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by Dalia »

Tris metus iš eilės sėjau.Ir stratifikavau ir visaip. Ir nieko. Nedygsta nors tu ką. Skruzdėlių daug, tik nežinau ar miškinės. Mano skruzdėlės česnakų nemėgsta, bėga nuo jų.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by saulius »

Aš irgi padariau išvadą, kad iš sėklų- jokių šansų. O daigai puikiausiai prigyja bet kuriuo metu, aš sodinau per žydėjimą, tai net nesureagavo. Aišku, drėgmę myli ir pavėsį. Nu darysim kokią rodą, kad visi norintys turėtų :D . Bent po keleta daigelių kaip nors iškapstysim pavasarį :D
Saulius Jasionis
giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by giedrioks26 »

Jei auga laukinej gamtojs tai ne laiskinis cesnakas o laukinis cesnakas augantis miske arba dirvinis cesnakas ir kampuotasis cesnakas kurie auga stepinese naturaliose pievose ir yra reti (irasyti i Raudonaja knyga). Laiskinis cesnakas jau kulturinis ir ne musu augalas. Laukiniai cesnakai jau neuzilgo turetu pasirodyti tokiom zaliom sluotelem, tai pirmieji vitaminai pavasari. Kartu su snieguolem pasirodo (laiko prasme, snieguole darzeliu augalas).
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by saulius »

Meškiniai česnakai puikiai plinta, ir pernai, ir šiemet matosi daug savaime sudygusių. Net žolėj auga. Neprobleminė kultūra.
Saulius Jasionis
indrika

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by indrika »

man teko matyt ir ragaut meshkini cesnaka, kuris buvo gausiai suzeles po graikiniu riesutu, ten jis pasimulciuodavo savaime to riesuto lapais, ir geles ir lapai labai skanus salotose.
Bruknė

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by Bruknė »

Įtariu, kad vakar sodyboje kieme po medžiais atradau laukinį česnaką, išlindę dar tik po kelis stiebelius, tokie mini svogūno laiškeliai. Paragavau - skonis lyg česnako, lyg svogūno. Pagardinau salotas - dar gyva :lol: Ir klevų sulos prisiragavom jau...
Post Reply

Return to “Laukiniai valgomi augalai”