Bitininkystės DUK

Moderators: saulius, dage

modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by modestulis »

O kaip karnikos? Galvoju kaukazietes pirkt bet skaičiau kad blogai žiemoja ir pavasari silpniau vystosi. Bet užtat jos ramios ir mažai spiečia. Karnikos irgi ramios, bet labai spiečia. Tai 16remis avilys geras ar mazokas? O raudonųjų dobilų tai yra ten kur statysiu, bet pagrinde miškai, lubinai, liepos. O istraukiamo dugno reikia ar ne? Manau, kad tik del vasko trupiniukų jis reikalingas, kad surinkt juos. Taip taigi jos pačios viska išsivalo.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by saulius »

Apie rėmus gal kas nors kitas išaiškins. Nes aš kai nuo jų "nulipau", tai nenoriu nei prisimint, nei apie tai galvot. Kaip apie kokį vaismedžių purškimą. O ištraukiamas dugnas- patogu.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by saulius »

Karnikos man asmeniškai patinka.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by modestulis »

Tai kaip del kaukaziečių žiemojimo? Iki pavasario sugalvosiu kuria veisle pirkt. Geros ir karnikos, bet man nepatinka, kad labai spiečia. Va kaukazietes tai beveik nespiečia. Bet jeigu jos nelabai gerai žiemoja tai blogai. Tada reiks karnikas rinktis. Abidvi veisles man patinka del ramumo, kad nepiktos. O piktos man nepatinka, kad labai gelia, nors tinkamai apsirengus tai nesvarbu, bet vistiek ramios geriau. Del ištraukiamo dugno, tai taip, patogu bet tuose aviliuose gali nesigaut pritaikyt, o jei ir ikišiu tai liks iš šonų pora cm tarpai neuždengti. O tą dugną iš kardono daryt, taip? Koks turi maždaug būt pagalvių storis? Darau samanų prikimštas, nes tos šudinos singaponines ar kokios, man nepatinka. Samanos yra samanos. Antibakterines jos, nepūna, peles negraužia, gera medžiaga šiltinimui. O stoga geriau su kabliuku užkabinet ar plyta ant viršaus užmest?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by saulius »

Kaukazo nelaikiau, tai negaliu pasakyt dėl žiemojimo. Bet seniau jos buvo populiarios ir daug kas jas laikydavo, tai kažkaip žiemodavo. O piktumas priklauso ir nuo konkrečios motinos, ne tik nuo rasės. Spietimas priklauso nuo to, kiek bitės turi darbo. Jeigu tuščiu laikotarpiu turės maisto (primaitinsi) ir turės kur siūt- mažiau norės spiestis.
Dugną gali iš MPP plokštės arba faneros. Pas mane pagalvės 10 cm storio, irgi prikimštos kiminų. Pilnai užtenka. Bet gali daryt ir storesnes, jeigu vietos yra. Stogą tai jau kaip nori, svarbu, kad vėjas nenukeltų. Bet šiaip aviliai turi stovėt ten, kur didelio vėjo nebūna.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by modestulis »

Tai gal tada reiks kaukazines imt. O jos gali žiemot tik ant pavasarinio, ar ir ant rudeninio medaus? Dugnas iš faneros ar iš tos plokštes gi brinks nuo dregmes ir paskui neištrauksi, ar ne? Pagalves pas man gavosi plonesnes, viršutinė gal kokie 6-7-8cm, o šonines gal po 5-6 cm storio. Kitam aviliui padarysiu storesnes. Lubeles geriau iš lentelių, ar iš maišines medžiagos daryt? Kalakuto sparnas tiks bičių nušlavimui? Jei tiks tada susiveiksiu pora sparnų.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by saulius »

Ką reiškia rudeninis maistas? Vasarą dažnai prisineša lipčiaus, o ne vietinėms bitėms jis netinka, todėl garantuotai geras tik pavasarinis medus. Ir viržių netinka, ir rapsų. Todėl aš ir noriu vietinių bičių, kad nereikėtų sukt galvos dėl tokių dalykų. Aišku, rapsinio medaus ir taip geriau, kad nebūtų.
Iš kur ta drėgmė, kad dugnas brinks? Avily neturi būt jokios drėgmės.
Medžiagą ant lubelių sugrauš. Bet pas mane medžiaga- sugraužia ir pakeičiu. O pas tave juk dadanai? Tai kaip tu medžiagą dėsi? Virš rėmų juk tarpas iki lubų.
Sparnas tiks. Užtenka ir vienos didelės plunksnos. Aš gandro naudoju, nors beveik niekada neprireikia. Jau nei dūminės neprireikia, nei sietelio. Kai nustoji durnavot, daug problemų atkrenta.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by modestulis »

Tai tada tą pavasarinį medų reiks išimt iš avilio ir laikyt iki rudens kur nors, tada vel sudet? Del dregmes, tai man kažkodel atrode, kad išbrinks, bet reiškia neišbrinks, darysiu tada iš faneros. Nieko tokio jei liks iš šonų poros cm tarpai neuždengto dugno? Del medžiagos, tai susimaišiau, gi ją ant lentelių deda. Tada reiks pavasarį susiveikt sparną kalakuto.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by saulius »

Taip, geriausia pavasarinį išimt ir laikyt iki rudens. Svarbu tik nesutrenkt korių, kad nesusicukruotų. Nelabai suprantu koks pas tave dugnas, tai negaliu ką patart.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bitininkystės DUK

Post by modestulis »

Dugnas kaip dugnas tik ikisus is sonu po keleta cm tarpai liktu neuzdengti
Post Reply

Return to “Bitininkystė”