Abato Varre avilys

Moderators: saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Abato Varre avilys

Post by saulius »

Tai jeigu avilių nedaug, darykit trisienį su stogu ir sustatykit į vieną eilę, nebus jokio vėjo. Ar prie kokio pastato pastogėlę, kad tik iš nugarinės pusės būtų patogu prieit. Mačiau pas kažkokį rusą sublokuotus po keturis. Irgi plonasieniai, bet kai sublokuoti- šilčiau žiemą ir vėjas nenuverčia. Stogas bendras visam ketvertui. Tik korpusus nepatogu paimt, kai suglausti.
Saulius Jasionis
HalinaG
Posts: 7
Joined: Sat Feb 20, 2016 6:24 pm
Contact:

Re: Abato Varre avilys

Post by HalinaG »

Tvarkelė, idėjos suprastos. ;) dėkui.
krrr
Posts: 10
Joined: Sun Mar 01, 2015 1:30 pm
Contact:

Žiemojimas

Post by krrr »

Oba, pasirodo yra čia dar gyvybės. Nu gerai tada.
Pas mane iš keturių šeimų liko trys po žiemos. Viena išmirė nuo bado, nes visos bitės į korių akutes sulinde buvo. Ten gal ir mano klaida buvo, nes jungiau dvi ma no nuomone silpnas šeimas, bet vėlokai, rugsėjo pabaigoje. Spėju, kad nespėjo persitvarkyti, o ir maisto turbūt neprisinešė pakankamai. Nei cukraus nei vaistų nedaviau nei vienam aviliui.
Man dar įdomu, kad viena šeima išgyveno avilyje, padarytame iš baldinių plokščių, 2cm storio. Ekstrymas, pats žinau. Dabar iš apačios kišiu jau šiltas dėžes, kurias žiemą gaminau.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Abato Varre avilys

Post by saulius »

Pas mane neperžiemojo bakfasto mišrūnių šeima. Iš bado, bet... Viršutinis korpusas- tuščias, vidurinis- truputis medaus, apatinis- pilnas medaus. Čia jau, kaip sakoma, rasiniai ypatumai. Rudenį daviau sirupo sočiai, o jos, matomai, viską susitempė į apačią, nes viršuj buvo perai.
Saulius Jasionis
krrr
Posts: 10
Joined: Sun Mar 01, 2015 1:30 pm
Contact:

Į tuos klausimus

Post by krrr »

1. Nereikalingi tie stebėjimo langeliai. Papildomas darbas, o nauda gal pradžioj ir bus kažkokia, kai nelabai nujauti kas vyksta, bet po kelių mėnesių tas praras prasmę.
2. Pas mane juostelės. Priskersuoja kartais korių, bet nesvarbu tas.
3. Man toks stalčius neturi jokios prasmės, nes pavasarinės apžiūros metu pakišu dėžę plėtimuisi, todėl vistiek tenka nukelti nuo dugno. Nebūna sunku, nes maisto jau gerokai mažiau viduje būna like.
4. Kai imu medų, nusiimu viršutinę dėžę, išlaužau ar išpjaustau korius, sutraiškau juos su ranka kibire su skylutėmis, apačioje- kitas kibiras, į kurį maždaug per parą suvarva didžioji dalis medaus, tik reikia viską daryt šiltoj aplinkoj. Likučius suverčiu į dubenį, užpilu šilto vandens, maišau, tada per sietą atskiriu vašką ir pradžiovinu. Skystis- naminiam vynui ar girai gaminti, vaškas- perlydymui, o tada jau kam tik nori.
5. Po dviem lizdo korpusais daugiau dviejų dar neteko dėti, bet aš beveik mieste bitininkauju, čia aplink tik buržujiški sodeliai ir darželiai, kurie be chemijos turbūt sunyktu. Jau prieš savaitę purškimai prasidėjo... :(

Sauliau, o ką tu vadini ventiliaciniu korpusu? Tą kur viršuj, po stogu? Yra žmonių, kur žiemai iš apačios pakiša tuščią korpusą, kas man atrodo pakankamai logiška.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Abato Varre avilys

Post by saulius »

Mano pirmam variante ant dugno (tiskliau kartu su dugnu) yra korpusas, kuriame nėra korių- nuo lizdo jį skiria tinklelis. Bet visiškai nereikalingas dalykas, tik šiukšlių daugiau.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Abato Varre avilys

Post by modestulis »

O ta warre reik su korpusais daryt, negalima tiesiog dėžes be nieko? Tie korpusai tik del to, kad koriai mažesni butu ir nelužinetu? Ar del ko? Nes nelabai suprantu.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Abato Varre avilys

Post by saulius »

O kaip išimsi medų iš dėžės? Per šoną, kaip iš drevės? Gaunasi bereikalingas bičių trikdymas. O su korpusais jos mažai ką pajunta.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Abato Varre avilys

Post by saulius »

Ir tai yra tiesiog toks avilio tipas, visokių gi būna. Jeigu bus dėžė- tai jau ne Warre.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Abato Varre avilys

Post by modestulis »

Aisku. Tai tada cia gaunasi panasiai kaip daugiaaukstis, tik be remeliu?
Post Reply

Return to “Bitininkystė”