Dravės ir kelmai

Moderators: saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Dravės ir kelmai

Post by lugne »

Labai norėjau kelminio avilio ir va šiandien netikėtai gavau. Bet dabar panika - ką su juo daryt, niekada bičių nelaikiau, tik senelis kažkada bitininkavo, bet tada dar man ne tas rūpėjo, o ir bitininkavo jis varšuviniuose aviliuose. Gerai žmonės sako, svajokit atsargiai, nes gali išsipildyt... Patarkit, gal kokios literatūros pameskit, užveskit ant kelio :roll:
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Dravės ir kelmai

Post by saulius »

Pastatyk į vietą, gegužės vidury pakabink korio šmotelį ir lauk spiečiaus :D
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Dravės ir kelmai

Post by lugne »

Tiek tai jau padariau :) . O jei apsigyvens ten bites, ką tada daryt, va kur klausimas :D
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Dravės ir kelmai

Post by saulius »

Kaip tai ką daryt? Tikėtis geriausio ;). Kelme nei lizdo praplėsi, nei pamaitinsi...
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Dravės ir kelmai

Post by lugne »

tikėtis geriausio, tai kaip suprantu, kad išgyvens šeima per žiemą. Šiaip jau mažokai ten erdvės mano supratimu. Lyginu su dravėm medžiuose, kur prieš šimtmečius darytos. Keliose iš jų žinau, kad pelėdos dabar gyvena. Pas mane naminė pelėda niekaip netilptų. O jei mažai erdvės, negalės gyvent pakankamai stipri šeima, vadinas peržiemot bus jom sudėtinga. Ar aš čia ne taip mąstau? Nors darytas tas avilys Romo iš Musteikos, tai gal žino žmogus ką daro...
Jurga Stoškutė
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Dravės ir kelmai

Post by Renata »

Tai reikia su tuo gamintoju pasikonsultuot. Turėtų pasakyt, kas, kaip ir kam. Jei daro ne dėl grožio.
kice
Posts: 30
Joined: Thu Apr 26, 2012 9:56 pm
Location: Pakruojis
Contact:

Re: Dravės ir kelmai

Post by kice »

Sveiki,
ir kaip peržiemojo bitės tame dreviniame avilyje? ;)
kice
Posts: 30
Joined: Thu Apr 26, 2012 9:56 pm
Location: Pakruojis
Contact:

Re: O kur apie bites !?

Post by kice »

Sveiki,
bitininkauju tiek, kiek save prisimenu - su tėvais, seneliais, vėliau - savarankiškai :) Domino ir kelminė- drevinė bitininkystė, bet šios idėjos atsisakiau dėl bičių gėroves:
1. Bites natūraliai lizdą plečia žemyn, vertikaliai, o ne horizontaliai.. Todėl anastasijos avilys netinka bičių natūraliai fiziologijai :)
2. Bitininkaujant be rėmų labai skriaudžiamos bites.. Gaunasi toks pats plėšimas, kaip meškų..
3. Jei gyvenate tokiose vietose, kur apie 5 km aplink nėra ūkininkų su rapsų laukais - puiku, galite žiemai nemaitinti cukrumi ar sirupu. Bet jei yra rapsų - pavasari korys su maistu bus medinis- toks kietas kaip lenta.. Bitelės, aišku, neišgyvens..
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Dravės ir kelmai

Post by lugne »

Jei čia klausimas man, tai nebuvo kam žiemot. Šeima buvo labai silna ir dar rudenį išmirė, jokių atsagų nesusinešė.
Jurga Stoškutė
kice
Posts: 30
Joined: Thu Apr 26, 2012 9:56 pm
Location: Pakruojis
Contact:

Re: Dravės ir kelmai

Post by kice »

aisku viskas.. reikia dabar, birzelio menesi spiecius vyliot :) kad vel apsigyventu :)
Post Reply

Return to “Bitininkystė”