Triušių miksomatozė

Moderators: saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by saulius »

Kike prisiskaičiau pas rusus, tai persirgusių patelių vaikai arba neserga, arba serga lengvesne forma, arba mažesnis procentas. Lietuvoj lyg tas pats. Kad nors lengviau kažkiek sirgtų, dar galima kentėt, bet kai užgriūna pati sunkiausia forma- baisoka...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by saulius »

Rašo, kad mazgelinės formos mirtingumas 50- 70 proc., šitos kur pas mane - 90 - 100 proc. Jeigu pavyktų ištempt bent pusę - būtų jau pusė gydymo recepto. Nes išbandžiau daug ką, dar daugiau sužinojau iš kitų.
Saulius Jasionis
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by Hora »

pas mane prieš savaitę apsireiškė irgi, vieną triušelką (jauniklė gegužės mėn gimimo) galvą išvertė guzais, suvalgėm. Toliau nematau nieko įtartina. Neskiepyti.
Įdomiausia, kad iš to narvo prieš mėnesį buvo pasprukę triušiai lakstė daržinėj, o ten ant žemės yr sudėti maišai su grūdų atliekomis šernams žiemą vežti. Tai gal irgi grūdų užėdė? Aš šeriu tik žole , šienu ir nesenai pradėjau runkelius duot. Šiuo metu morkų lapų nemažai gauna.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by saulius »

Jai ir daro grūdai tai ne lemema įtaka susirgimiui .
Greičiausiai lemiamos įtakos nedaro niekas. Susideda visas komplektas priežasčių ir sumoje gaunasi miksomatozė. Grūdai triušiui tikrai ne į gerą, taigi prie bendro rezultato jie irgi prisideda. Prisideda viskas, kas silpnina imunitetą.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by saulius »

na, žiūrėsiu toliau, negi tik vienas triušis tesirgs.
Jeigu kiti nespėjo užsikrėst- taip ir bus. Sezonas jau baigėsi, uodai neskraido, palauk pora savaičių ir matysi.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by saulius »

Ką ten triušiui. Užvakar vaikas valgė makaronus. Nu, sakau, duok ir man paragaut, skaniai atrodo. Ir suvalgiau bliūdelį. Tai vakar jau maniau, kad kokia infekcija griebė, galva kaip puodas, sloga... Greitai praėjo, nes tik vieną kartą valgiau, o jeigu triušis kasdien?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by saulius »

Dar radau, kad greičiau sveiksta gyvenantys būryje, nei po vieną. Deja, patvirtint negaliu, pas mane kol kas pasveiko tik gyvenantys po vieną.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by saulius »

Kas supranta, rodikliai neblogi:
Под влиянием препарата «Байкал ЭМ1» в крови животных опытной группы число лейкоцитов увеличилось на 74,9 % и составило 7,75 ± 0,82 х 10 9/л, тогда как в контрольной группе оно было равно 4,43 ± 0,47 х 10 9/л. Как установлено далее, на фоне незначительного колебания в обеих группах числа палочкоядерных нейтрофилов, моноцитов и лимфоцитов у животных опытной группы значительно уменьшилось содержание базофилов (контроль - 3,33 ± 0,42%, опыт - 1,00 ± 0,29%). Содержание эозинофильных лейкоцитов у подопытных кроликов составило 1,25 ± 0,29 %, что на 25% выше по сравнению с контролем.
Šaltinis: http://www.uralargo.ru/article/880
Panašu, kad pastovus davimas turėtų mačyt nuo virusinių infekcijų. Pernai daviau išvien- neturėjau jokių problemų, o šiemet nedaviau. Gal sutapimas, o gal ir ne.
Saulius Jasionis
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by inga30 »

Nu pas mane tai gavo visi angoriniai , tai nesusirgo kaip ir nei vienas, o truputi patine akys buvo negavusiems kur palaidi gyvena. Gal tikrai veikia.Tik reiktų pasidaryt to em , bo nepigus bjaurybė , jai daugiau kralikų daug kainuos.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušių miksomatozė

Post by saulius »

Pasidariau, lyg normaliai gavosi pagal kvapą sprendžiant. Bet nežinau kaip poveikį patikrint. Va kad kas galėtų laboratorijoj ištirt ir pasakyt kiek kokių bakterijų yra. Arba bent žinočiau kas ten turi būt ir kaip atrodyt, gal pats su mikroskopu kaip nors išsiaiškinčiau.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Zootechnika ir veterinarija”