Mineralų papildai gyvuliams

Kam netelpa į specializuotus forumus

Moderators: saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Mineralų papildai gyvuliams

Post by lugne »

Ar duodat ką nors papildomai be druskos? Na taip, druska irgi būna "raudona su mineralais", bet mano supratimu ir neilga praktika tą rodo, kad vien druskos, net ir raudonos nepakanka. Gal tai priklauso ir nuo vietovės, kurioje gyvenam, taip pat nuo šieno bei žolės kokybės. Tačiau daug yra rajonų kur dirvoje trūksta vienų ar kitų elementų, mano atveju kobalto, seleno, tikriausiai ir dar kažko, ko aš nežinau. Galima bandyt ieškot atskirų mineralų papildų ir šert, bet gal ne griekas ir visą kompleksą kartas nuo karto suduot, nes ne visada žinom ko trūksta, negi lauksi kol prasidės kokia liga, kad nustatytum kokio mineralo trūkumą. Ką manot?
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mineralų papildai gyvuliams

Post by saulius »

O kaip tavo praktika rodo, kad nepakanka druskos?
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mineralų papildai gyvuliams

Post by lugne »

Pvz. rudeniop antri metai jau apkarsta grietinė, kas rodo kobalto trūkumą. Davus kurį laiką papildomai kobalto, viskas susitvarko. Viskas atitinka su žinynais, kad ganant smėlingose ir durpingose pievose atsiranda kobalto trūkumas. Kitus mineralus tik išskaičiau kol kas, kad mūsų vietovėse gali trūkti, nes nėra tokių aiškių požymių, tai ir nežinau kaip elgtis, nesinori susargdinti gyvulių. Juolab šienas ne elitinis, jau nekalbant kad iš panašių smėlynų pirktas
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mineralų papildai gyvuliams

Post by saulius »

Geras. Nežinojau, kad nuo kobalto trūkumo apkarsta pienas. Pažėsim kaip pas mane bus. Bet pas kaimynką kai tik karvės tvartan, taip pienas pasidaro neskanus (karstelna). Kai tik ant žolės - vėl skanus. Bet jeigu trūksta kobalto, tai ir vasarą turėtų trūkt? Kodėl tada vasarą skanus pienas? Ir kodėl pas tave tik rudeniop apkarsta?
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mineralų papildai gyvuliams

Post by lugne »

Hora pirmiausia užrodė. Nes durpyne ganau, o rudenį/ žiemą suduodu kobaltą, tai gal užtenka atsargų per vasarą. Be to šienas atvežtinis, gal jame kažkiek daugiau. Nežinau..
O pieno skonis nuo daug ko priklauso, gal šeria tvarte kuo nors tokiu, gal šiaip "tvarto" kvapas, maža ką.
http://www.pienoukis.lt/pieno-ydos/
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mineralų papildai gyvuliams

Post by lugne »

Tiesa, pats pieno skonis pas mane nepasikeičia, bent jau aš nejaučiu, varškė irgi tvarkoj, o grietinę tenka mest lauk, ir sūrius.
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mineralų papildai gyvuliams

Post by saulius »

Mest nereikia, vištom sulesink.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mineralų papildai gyvuliams

Post by lugne »

Tai jo, vištom, ne konteinerin ;)
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mineralų papildai gyvuliams

Post by saulius »

Teko biskį pasidomėt. Tai taip, smėliuose kobalto yra mažiausia, daugiausia bazaltuose ir moliuose. Tik nesuprantu kiekių ir kiek jo reikia. Gal tiktų karvėms daryt druską kaip daro triušiams? Iš druskos, molio ir pelenų?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mineralų papildai gyvuliams

Post by saulius »

viewtopic.php?f=114&t=2298
Tik kreidą reikėtų išmest, o dėl pelenų nežinau. Molis tai tikrai neturėtų joms kenkt. Tokiu būdu bile kokius laižalus galima padaryt.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Bendros gyvulininkystės temos”