Aptvarai

Kam netelpa į specializuotus forumus

Moderators: saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Aptvarai

Post by lugne »

Visaip suku savo tą galvelę, bet niekaip neišsprendžiu aptvarų klausimo. Norėtųsi jau kokių gyvuliukų užsiveist, vištų, bet kad aplink kaimynai, tai be tvorų neišsiversi. Net supavydėjau, kaip laisvas kaimietis rašė, kad jis siekia, kad visi jo 'sugyventiniai" gyventų laisvai. O bet tačiau pati esu įstatyta į tam tikrus rėmus. Žemė, namai yra ten, kur yra. Sakysit, kraustykis iš ten, bet aš tam dar nepribrendau.
Manau, kad šioks toks kompromisas būtų pakankamas aptvaro dydis atitinkamiems gyvūnams ir jų skaičiui. T.y. geriau laikyti mažiau didesniam aptvare. O gal esant tokiai situacijai visai atsisakyt minties apie naminius gyvūnus. Gal GŽ gyvulininkystė įmanoma tik vienkiemiuose gyvenantiems :roll:
Na ir pagaliau, jei jau aptvarai, tai kuo tvert? Tinklu, elektriniu aptvaru, medines tvoras ręst (čia tai bent kaina būtų šiais laikais :? , nors seniau pas mus būtent medinės štankietų tvoros laukuose tarp miškų buvo įprastas dalykas).
Ir dar - ar Orlovų vištos gerai skraido? Kokio aukščio joms reiktų tvoros? Prisimenu, kai močiutė laikydavo vištas, tai 1.2 m tvorą jos imdavo be problemų...
O paršeliams, avims, karvėms gal karčių užtektų? Bet vištoms ir triušiams tai jau reik rimčiau - tinklu ar štankietais, o triušiams dar ir įkast nemažai.
Ką galvojat apie elektrą?
Nepatinka ir man šita tema, bet kad situacija tokia...
Jurga Stoškutė
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Aptvarai

Post by nawjia »

Aš irgi intensyviai apie tai galvojau. Nori nenori, kažkiek teks aptverti, nuo daržų ir nuo kaimynų - tiems, kas gyvena ne miškuose ir ne vienkiemiuose.
Elektra - yra blogis ir priklausomybė.

Manau, kad metalinė tvora yra geriausias sprendimas. Kokiems triušiams turbūt ir iš viršaus reiktų ko - pvz. paprasto tinklo. Beja, o vištom sparnus pakirpt...turbūt nelabai derinasi su GŽ?

Aišku aptvare auginant, tie gyvūnai jokių savisaugos instinktų nevystys.

Kas yra štankietai?
`šėršė lia fam`
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Aptvarai

Post by vigintas »

Lugne - aptvaras vistoms, ploto perimetru pasodink 3 eilem energetinius karklus, va ir turesi zaliujancius stangietus daugemecius, Juos dar galima perpinti, gausi labai simpatiska gyvatvore. Kazkur yra lietuviskas saitukas apie tokias gyvatvores ir pavesines is karklu. Pigu, grazu ir efektyvu.
Aptvaras karvems, jau reikalingas didesnis, kokiu 2-3 ha plotas, vel karklai, tik ne gyvatvore, bet stipriais krumais, o tarpuose ant karklu karviu stop juosta, suomiai gamina. Karve net didziausioje panikoje nesilauzia per toki aptvara.
Aptvaras zirgams, cia geriausia elektrinis piemuo, kruva stangietu, kad ir is tu paciu nupjautu karklu, lanksti viela, kazkaip su sniuru kartu, itampos moduliatorius, ir is mazo akumo aptvaras veikia menesi, po to pakrtauni vel akuma ir vel viskas gerai. Zirgai maziau panikuoja nei karves, bet jiems butinas plotas pasilakstyti :) Vienas zmogus 2 ha ploto zirgams aptveria per diena, labai nepersidirbdamas :)
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Aptvarai

Post by laisvas kaimietis »

Lugne - aptvaras vistoms, ploto perimetru pasodink 3 eilem energetinius karklus, va ir turesi zaliujancius stangietus daugemecius, Juos dar galima perpinti, gausi labai simpatiska gyvatvore. Kazkur yra lietuviskas saitukas apie tokias gyvatvores ir pavesines is karklu. Pigu, grazu ir efektyvu.
Taip, pasisodino vienas draugas pintą karklų gyvatvorę. Kol tie karklai suaugo, šunys lakstė kiaurai per ją :? Paskui ta gyvatvorė sužaliuoja, per metus paauga apie 2 - 3 metrus. Kad atrodytų simpatiška, kaip paveikslėliuose, ją reikia pastoviai "šienauti". Jei tik apleisi vienais metais, jau jokios žirklės nebepaims :shock: Aišku nėr blogai, kai tvora mulčių augina, bet kas met daryt "šukuoseną" 400 m tvoros (aptvėrus 1 ha) man nesinorėtų :?
Tokia tvora pasidaro "veiksminga" tik po poros metų, bet Lugnė tikriausiai nori jau nuo pavasario kažką tam aptvare laikyti :roll:
Žilvinas Žurauskas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Aptvarai

Post by saulius »

Pigiausia, greičiausiai įrengiama ir ilgaamžiškiausia mano galva yra tinklo tvora. Vištoms reikėtų bent poros metrų, o triušiams ir pusantro per akis (pusmetris į žemę). Paršams tinklas irgi tinka.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Aptvarai

Post by laisvas kaimietis »

Mano vištų aptvaras 1,8 m. Višta (jauniklė 6 mėn.) yra jį perskridus tik vieną kartą, vyresnės - niekada.
Žilvinas Žurauskas
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Aptvarai

Post by lugne »

Šiaip pati idėja karklų man patinka, daug funkcijų, tik aš kažkaip abejoju dėl jos pakankamo tankumo. Kažkur skaičiau apie erškėčių gyvatvorę, kažkas panašaus, tik auga daug lėčiau.
Bet realiausia ir man atrodo tinklas, nors jei labai neskubant, gal ir tie karklai visai nieko...
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Aptvarai

Post by lugne »

nawjia - štankietai, kitaip statiniai, tokios siauros lentutės stačiai sukaltos prie šatros. Kaip kaimuose kiemai aptveri būdavo.
Jurga Stoškutė
smilga
Posts: 202
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:11 am
Location: Kėdainiai
Contact:

Re: Aptvarai

Post by smilga »

Karklai gal gerai, man ši mintis irgi patinka. Jei užsodini ruožą šiaurinėje sklypo pusėje, gera užuovėja gaunasi. Po keleto metų ir krosnį namie turėsi kuo kūrenti :) Bet žemė, kurioje bus sodinami turėtų būti be melioracijos sistemos. Kitaip reikia leidimų, kad nebūtų pažeisti rinktuvai. Nuo pagrindinių rinktuvų po 15 metrų į abi puses negalima sodinti, jau domėjausi ;)
Jei aptverti hektarą metalinė tinklo tvora, tai apie 3200 Litų gautus. http://www.a11.lt/lt/parduotuve/sodo-da ... 0-x-75.htm
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Aptvarai

Post by lugne »

Pas mane nėra melioracijos sistemų, bet per sklypą eina elektros linija, tai tie irgi visus krūmus kapoja 10 m atstumu...
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Bendros gyvulininkystės temos”