Pirtininko žuvys

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: pirtininko žuvys

Post by laisvas kaimietis »

jei rimtai- tai noriu kad tie amūriukai (kurie dabar išvis maiukai) greičiau paaugtų ir kad jiems jau nekeltū grėsmės plėšrios žuvys.
Kaip suprantu, amūrai minta vandens augalais ir pakrančių žole, kai pastarųjų nelieka. Manau, kad batonu maitinasi karosai, aukšlės ir karpiai. Amūrų batonas nedomina. Kol yra augalų kūdroj, amūrai gyvens, kai neliks - veši žolę karučiais ne į daržą, o į kūdrą, kaip daro mano pažįstamas. Sako, kad nespėja vežti :lol: Deja, tai nieko bendro su gamtine "kūdrįste" neturi - plika kūdra, kaip plikas laukas - atrodo apgailėtinai.
Tikiuosi, kad starkiai spės suvalgyti amūrus, kol tie dar nesuardė ekosistemos :lol:
Žilvinas Žurauskas
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: pirtininko žuvys

Post by pirtininkas »

amurus galima isgaudyti- palikti koki viena "del kvapo - ir viskas

tarp kitko - padariau serykla- tai zmona (kai buvo silciau) istisas dienas sededavo ant liepto is i zuvizs ziuredavo - sako kad juodas atsipalaidavimas.
be to - jai labai patiko stebeti japoniskus karpiukus- neseniai maciau - dar gyvas vienas toks ryskiai geltonas plaukioja....
zmogutis

Re: pirtininko žuvys

Post by zmogutis »

Manau, gal neverėjo šamukų ir starkių įleisti, kol amūrai nepaaugo, jei tikslas buvo užsiauginti "šienautojus". :) O dėl batono - čia gi tik relakso forma: maitini, stebi žuvytes, gėriesi, atsipalaiduoji... ;)
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: pirtininko žuvys

Post by pirtininkas »

taip- jus teisus - nei amuriuku, nei placiakakciuku, nei japonisku karpiuku nesimato... nors ir starkiu nesimato.... bet kolkas auksliu tai daug....

jauciu reikes pirkti didelius amusrus (po 0.5-1 kg).......
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: pirtininko žuvys

Post by Žibutė »

Pažįstamo mama gyvena prie ežero Čižiūnuose netoli Aukštadvario. Prie jų namų pakrantė labai užpeklėjus, augalų miškas. Kadangi norisi maudynėms vietą pasidaryti, sugalvojo įleisti amūrus.
Klausiu - o nenuplauks toliau į ežerą? Vyrukas tvirtu įsitikinusiu balsu man išaiškino, kad jiems nebus jokio reikalo niekur plaukti, nes maisto vietoje bus sočiai :lol: )))

(kaip manote, kiek ilgai jie buvo "vietoje" nepririšti? ) Paleido, ir tik spėjo pasigrožėti, kaip nunėrė, bet ežeras didelis, daugiau nebematė...
Bet man kilo klausimas: jei jiems tiks sąlygos, tai gali prisiveisti, ir per kažkurį laiką ežeras pavirs švariu "iššveistu bliūdu". Ar aš klystu?
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: pirtininko žuvys

Post by laisvas kaimietis »

Amūrai Lietuvoj nesiveisia - jiems per šalta.
Žilvinas Žurauskas
Post Reply

Return to “Vandens telkiniai”