Akvakultūra

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Akvakultūra

Post by saulius »

Praėjo pirmasis akvakultūros seminariukas. Jei jis ir davė kokių atsakymų, tai daugiau, tikriausiai, iškėlė klausimų. Tam ši tema. Rašykit, tema labai plati ir labai įdomi.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Akvakultūra

Post by Laimis Žmuida »

Jei parsinešu kiminų iš pelkės ir paleidžiu į prūdą, tai ar kai nors nesikeičia vandens pH? Ta prasme neužrūgtėja? Galiu daryti viename prūdo kampe kiminų, paparčių, spanguolių pievutę, o kitur ajerus, švendrus, lelijas, papliauškas? Ar žuvis kažkaip įtakos kiminai? :roll:
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Akvakultūra

Post by saulius »

Ne, tiek nepripilsi, kad užrūgštėtų. Kiminai- labai nepaprastas augalas, nepasodinsi kur nori. Aš kai bandydavau juos augint lauke- sunkiai pavykdavo. Kambary vazone- lengvai. Galėtumei kur visiškoj seklumėlėj bandyt įveist. Jiem reikia ne tiek vandens, kiek drėgno oro. Tokia jau sandara, jie prisitaikę susiurbt drėgmę iš oro. O žuvų niekaip neįtakos, jie, galima sakyt, sterilūs. Bet bandyk visokias pelkines samanas, ne tik kiminus ir tą vietą, kur ruošiesi daryt pelkutę, apsaugok gerai nuo vėjo, kad visada būtų drėgnas oras.
Saulius Jasionis
Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Re: Akvakultūra

Post by Gabriele »

Kasėmės iš vieno vandens telkinuko švendrus, ir jau gerokai prirovus pamatėme, kad jame yra dėlių. Paskui ir parsinešę ant švendrų radom kelias. Turbūt yra tikimybė taip jų užsiveist ir pas save? Būtų įdomu sužinot apie jas, kokių sąlygų joms reikia, galbūt ką daryti, kad joms tų sąlygų nesudarytume :), kas jomis minta. Neteko gyvenime su jom susidurt, tik maži žinodavom kaime vietą, kur dėlės veisiasi, ir jos vengdavom :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Akvakultūra

Post by saulius »

Dėlių visokių yra, mažai iš jų kraujasiurbės. Didelė medicininė dėlė gyvena dumblinguose, užžėlusiuose vandenyse. Dar kita didelė- kumeldėle minta smulkiais bestuburiais, kitos, mažos dėlės minta paukščių, žuvų krauju. Šaip ar taip, jų atsiras nepriklasomai nuo jūsų norų- atskris su antimis. Bijot nereikia, nieko blogo jos nedaro, gi net gydymui naudoja dabar- labai sveika :D.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Akvakultūra

Post by lugne »

Čia gal ir ne visai į temą, bet... Baisi mada užėjo "ant Lietuvos" - ežerų valymo projektai už europinius pinigus. Pasiurbia dumblą vienoj ežero pusėj ir tuo viskas baigiasi. Čia Marcinkonyse vienas pirmųjų tokių projektų buvo prasukta prieš 4 metus, tai šiais metais dumblo kiekis grįžo į prieš tai buvusį lygį. Plius dar turim bile kiek duobių, į kurias tas dumblas buvo leidžiamas, dabar ten - šiukšlių kalnai.
Šnekėjau čia šiandien su tokiu vienu projektų rašytoju, tai sako, kitaip negalim, turim valyt, nes azotas ir fosforas viršija leistinas normas, europos sąjungos baudos už tai.... Žodžiu marazmai, žmonės dirba, užsivertę kalnais popierių, viršvalandžiai, pinigai bile kokie. Dar mažiau pikta būtų, kai tokie "specai" savo išsikastam tvenkiny žaidžia, bet kai natūraliuose ežeruose pradeda tokias "reguliacijas" :evil:
Atsiprašau, bet esu labai pikta šiuo metu :)
Jurga Stoškutė
kaitas

Re: Akvakultūra

Post by kaitas »

Apmaudžiai praleidau akvakultūros seminarą, gal galima būtų plačiau, kaip to dumblo išvengti?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Akvakultūra

Post by Laimis Žmuida »

Kalbėjome ne kaip dumblo išvengti, o kaip dumblių išvengti. Dumbliai atsiranda tada, kai prūde daug organikos ir nėra kam jos valgyti. Paprastai organiką valgo augalai. O jei augalų nėra pakankamai, tai tada atsiranda dumbliai, vanduo pradeda žydėti. Dumbliai gana toksiški. Va šiuo metu žydi Kauno marios ir jautresniems ten patariama nesimaudyti. Vis dėl tų dumblių.

Žinoma nėra taip paprasta, kad imi ir apsodini viską augalais ir sau laimingai gyveni. Prūde turi nusistovėti nitrociklas. Jis turi būti stabilus - kiek suvalgoma nitratų tiek turi vėl jų atsirasti, ir vėl tas turi būti suvalgoma. Nitratus gamina visa negyva organika ir varlių, moliuskų, žuvų kakučiai. Augalai valgo.

Galima nurodyti orientyrą, kad kai į daržą mes turime kiek įmanoma daugiau organikos įnešti, tai iš prūdo mes turime kiek įmanoma daugiau organikos išnešti. Pvz., išnešti sugaudant žuvis, arba išnešti šienaujant pakrantės augalus, kurie šaknimis ima azotą iš vandens, kaupia jį lapuose ir jei nušienausim ir padėsim ant daržo, tai į prūdą tai nesukris.

Nu tai trumpai tiek. Klauskit, jei kas neaišku. :)
Post Reply

Return to “Vandens telkiniai”