Pasiteisinusios pirktinės sėklos - dalijamės patirtimi

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by nawjia »

atsakymas iš e-seklos.lt:

Beicuotų sėklų yra nedaug. Gėlės visos nebeicuotos. Iš daržovių beicuoti lenkų agurkai Šremski ir Semo firmos (Čekija) daržvės ant kurių pakelių apskritimuke yra įrašas Ošetreno proti chorobam. Tad kai žiūrėsite asortimentą atkreipkite dėmesį į pakelio foto. Jei nenorite beicuotų, tai užsakymo komentare parašykite, kad beicuotų nedėti, arba atvirkščiai....
`šėršė lia fam`
Jurga

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Jurga »

Paklausiau ir aš http://www.darzoviuseklos.lt ar jų sėklos beicuotos, gavau atsakymą :
Laba diena,
Pomidoru seklos nebeicuotos.kitos taip.Bet galime uzsakyti visas nebeicuotas seklas,tai darome ekologiniams ukiams.
Pagarbiai,
Kęstautas Valevičius
Manager,
Syngenta seeds
Vilniaus 32;Kėdainiai;Lithuania
tel.+37034755262,fax.+37034753658
www.darzoviuseklos.lt


Turbūt tai būtų aktualu ypač tiems, kas didesnį kiekį auginti ruošias.
Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Gabriele »

Na, aš pamatau "Syngenta" ir man natūrali atstūmimo reakcija :), nes pasaulyje be viso kito jie plačiai užsiima genų inžinerija.
Jurga

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Jurga »

Ar Lietuvoj galima prekiauti GMO sėklomis?
Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Gabriele »

Pabandom paieškoti atsakymo.

Augalų sėklininkystės įstatymo (http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... ry=&p_tr2=) 7 straipsnio 3 punktas: "Genetiškai modifikuotų augalų veislių dauginamosios medžiagos pakuočių ar fasuočių etiketėse turi būti užrašas ,,GMO“ (genetiškai modifikuotas organizmas)."

Seimo narys D. A. Barakauskas buvo pateikęs įstatymo projektą, kuriame sakoma: "Tiekti į rinką genetiškai modifikuotų augalų veislių daiginamąją medžiagą, išskyrus mokslinių tyrimų atlikimui, draudžiama.“ (http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaiesk ... _id=372275), tačiau kiek žiūriu per “Susiję dokumentai” (http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaiesk ... _id=372275), jis lyg ir nebuvo priimtas, grąžintas iniciatoriams tobulinti.
Be viso kito priimtas Vyriausybės nutarimas (http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=377673), kuriame gana aiškiai sakoma:

„Nepritarti Lietuvos Respublikos augalų sėklininkystės įstatymo 8 straipsnio papildymo įstatymo projektui Nr. XIP-2077 (toliau – įstatymo projektas) dėl šių priežasčių:
1. Įstatymo projekto 1 straipsnyje siekiama nustatyti bendrą draudimą tiekti rinkai genetiškai modifikuotų augalų veislių dauginamąją medžiagą, išskyrus skirtąją moksliniams tyrimams atlikti. Tai prieštarauja 2001 m. kovo 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/18/EB dėl genetiškai modifikuotų organizmų apgalvoto išleidimo į aplinką ir panaikinančios Tarybos direktyvą 90/220/EEB (OL 2004 m. specialusis leidimas, 15 skyrius, 6 tomas, p. 77) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2008 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2008/27/EB (OL 2008 L 81, p. 45) (toliau – Direktyva 2001/18/EB), 22 straipsniui, kuriame valstybės narės įpareigotos nedrausti, neriboti ar netrukdyti tiekti rinkai genetiškai modifikuotų organizmų, kaip atskirų produktų ar esančių kituose produktuose, jeigu jie atitinka šios direktyvos reikalavimus ir juos leidžiama tiekti Europos Sąjungos rinkai. Direktyvoje 2001/18/EB nustatyta, kad valstybės narės negali vienašališkai drausti ar kitaip riboti genetiškai modifikuotų produktų, dėl kurių priimti bendri sprendimai Europos Sąjungos mastu (paryškinimas mano). Direktyvą 2001/18/EB įgyvendina galiojantis Lietuvos Respublikos genetiškai modifikuotų organizmų įstatymas (Žin., 2001, Nr. 56-1976), kurio 10 straipsnio 1 dalyje nustatyta fizinių ir juridinių asmenų teisė naudoti genetiškai modifikuotus organizmus, kurių naudojimas įteisintas Europos Sąjungoje. Įstatymo projekte dėstomos keičiamo įstatymo nuostatos prieštarauja Direktyvos 2001/18/EB ir Lietuvos Respublikos genetiškai modifikuotų organizmų įstatymo nuostatoms, todėl jos negali būti priimtos. (...)“

Taigi iš esmės turėtų būti galima nusipirkti ir auginti Europos Sąjungoje leidžiamus augalus, bet yra dar visokių taisyklių ir reikalavimų, kuriuos reiktų įgyvendinti norint auginti gmo.

Ką aš savo pastaba norėjau pasakyti. Aš neabejoju, kad tos sėklos tikrai nėra genetiškai modifikuotos, nes šiaip pasaulyje plačiai modifikuojama dar tikrai mažai kultūrų, gal jei pirkčiau kokias sojos pupeles ar kukurūzus jau ir suabejočiau, bet tikrai ne kokius ridikėlius. Bet kitas dalykas, tai, kad pirkdamas kažkokį daiktą žmogus paprastai pagalvoja ir jei jam nepatinka pardavėjo filosofija ar biolaukai kažkokie nesutampa :), tai stengiasi žmogus iš tokio pardavėjo nepirkt, jo neremt. Tai va – Syngenta yra viena didžiausių pasaulyje sėklų ir agrochemijos kompanijų, panašiai kaip lietuviams geriau žinoma Monsanto. Dėl to, kokias idėjas ji palaiko, galima pasiskaityt jų psl. www.syngenta.com arba lietuviškam puslapy http://www.syngenta.com/country/lt/lt/Pages/home.aspx
Galima pasakyti, kad man va kažkokie biolaukai nesutampa su šiam psl. parašytais teiginiais :) http://www.syngenta.com/country/lt/lt/p ... uktai.aspx. Tai tiesiog priimkit kaip kito žmogaus nuomonę. Tikrai galima galvoti, kad nusipirkdamas sėklų pakelį tokį milžiną ne ką paremsi, bet.. šioj vietoj negaliu persilaužti.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Laimis Žmuida »

Labai teisingai Gabrielė šneka. Jei firma gamina GMO ar pesticidus, tai iš jos nieko nereikia pirkti.
Jurga

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Jurga »

Sutinku, aš ir nenoriu paremti GMO pramonės, bet pažiūrėkim kitaip, jūs perkate supakuotas sėklas, kurias tik supakuoja tokios kaip Sėklos, Sėkluva ir kitokios rusiškos, vokiškos įmonės, ar jūs žinot, kas gamino tas sėklas, kokios įmonės? Tos pačios Sėklos pakuoja S&G sėklas. Kitas dalykas, dideli koncernai supirkinėja smulkesnes įmones, taip viskas tampa kelių koncernų dalimi. Ta pati syngenta turi ne vieną prekinį ženklą: S&G®, ROGERS® and DULCINEA® , DAEHNFELDT® http://www2.syngenta.com/en/products_br ... ables.html . Tad jei perkate sėklas, nesate tikri, ką remiate, gal ir syngentą ir perpardavėją...
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Vėjai »

Tai šiandien sėklų mainai tik patvirtino galimybę pamažu išsilaisvinti ir iš priklausomybės nuo sėklų parduotuvių.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Laimis Žmuida »

tai skrandyje suyra ten visi dnr reikalai, žmogui nieko baisaus tuos dalykus valgyt
O kodėl tada padaro Jermakova eksperimentus su pelėmis ir jos išsigimsta? Kodėl pelėms kažkas atsitinka, o žmogui neva tai nieko neatsitinka? Aš manau, kad čia su tuo "skrandyje suyra visi dnr reikalai" yra kažkas netvarkoje. Su aliejum panaši situacija buvo. Buvo skelbiama, kad GMO aliejų galima saugiai vartoti, nes jame nėra baltymų, o vien tik riebalai. Riebaluose gi DNR nėra, todėl galima vartoti aliejų. Dabar gi skelbiama, kad vis gi aliejuje yra pavojingų medžiagų.

Jurga, reikia stengtis nepirkti jokių sėklų. Tų kur tiesiogiai žinom, kad bloga kompanija gamina iš karto nepirkti. Tų, kurios užslėptos ir mums nežinomos - išsiaiškinti ir nepirkti, rinktis vietines, mūsų ekologinių ūkių sėklas ir vis judėti link to, kad išvis nepirkti sėklų.

Puikus renginys buvo sėklų dalinimosi. Ateity tokios iniciatyvos didės. Jei galim nepirkti jau dabar - nepirkime visai. Jei negalime, pasistenkime, kad bent tiesiogiai neremtume blogų gamintojų.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by laisvas kaimietis »

Kokias galėtumėt rekomenduoti pomidorų sėklas? Sėsiu į pievą - daržo plėtimui. Saulius kažkur rašė, kad lietuviškos pomidorų veislės prasto skonio ir kvapo, o man reikia gerų, bet aš čia visai žalias :mrgreen:
Žilvinas Žurauskas
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”