Bulvių siuntimasis iš Vokietijos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by Sigita »

Mano bulvės užsirašius ,vadinasi pink fir apple.Taip pat pasižymėjus,kad žinoma nuo
http://www.google.com/search?q=potato+p ... 24&bih=616
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by Sigita »

įvežta kažkur nuo 1850,taip užsirašius.Sakė sertifikuotos buvo.Niekuom nesirgo,vabalai nepuolė :D .Tikiuosi nenusivilsit :D
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų bankas

Post by Laimis Žmuida »

Nu va, parsisiuntėm paragavimui tas visas 34 vokiškas veisles ir dar vieną veislę magaryčių gavom. Paragavom per du užėjimus jau 24 veisles. Ką gi, aš labai laimingas, kad paragavau, nes kai kurios veislės išsiaiškinau, kad yra visiškas š... ir aš nė už ką jų neauginčiau. Nes jos neskanios!!! :) Ir visai nesitikėjau. Buvau atsirinkęs keletą veislių pagal aprašymus į kurias dėjau viltis ir dvi iš jų pasirodė esančios šlamštas, kuriam man gaila būtų žemės ir šiaudų, bei darbo.

Nežinau pagal ką čia atsirinkinėjot veisles. Man tai lemiamas faktorius - skonis. Kad ir kokia graži bulvė ar kad ir kaip gražiai aprašyta, bet jei neskani, tai kam man ji reikalinga?

O kai kurios veislės tikrai geros. Tokių dar nebuvau ragavęs. Tikras atradimas.

Labai ačiū nawjiai už atvežimo organizavimą, nes be jos pagalbos nieka nebūtume parsisiuntę. Taip pat ačiū tiems dešimčiai ragaujančių, kurie neliko abejingi ir nutarė siųstis kartu. Drauge atpiginom degustaciją dešimčia kartų. :)
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų bankas

Post by Laimis Žmuida »

Gal tie ragautojai pasidalins, kurios veislės vertos dėmesio ir kurios šlamštas kai jau viską išragaus?
Vadinkim daiktus tikraisiais jų vardais. "Dalintis" reiškia "dalintis tarpusavyje", t.y. tu man duodi, aš tau duodu. Mes dalinamės, keičiamės, mainomės patirtimi, žiniomis, nuomonėmis, daiktais ar kuo kitu. Bet jei vienas žmogus duoda duoda duoda, o kitas nieko neduoda, tai čia jau ne dalinimasis, o davimas.

Todėl klausimas turėtų skambėti taip: "Ar duosite mums žinių apie veisles?" Gal kiti ragautojai ir duos, o aš asmeniškai neduosiu. Man daug maloniau yra dalintis. O vat pasidalinti tikrai norėčiau. Su tais, kurie irgi ragavo arba su tais, kurie neragavo, bet jiems yra ĮDOMU. Mažai kam juk šiais laikais įdomu. O jei neįdomu, tai kam kišti tas žinias? Kai norės žmogus, va tada ir pasidalinsim

Su ragavusiais išvis būtų įdomu atskirą susitikimuką padaryti arba šiaip paplepėti, pavystyti bulvininkystės temą plačiau, nes jiems, matyt, tas dalykas yra įdomus kaip ir man, jei jau jie kažkokius žingsnius daro. Tai vat su tokiais žmonėmis tikrai būtų įdomu pasidalinti. Ragavimu gi viskas nesibaigia. Paskui prasidės auginimo subtilybės, gal net savų bulvių veislių išvedinėjimas. Aš šiek tiek turiu patirties ir auginime ir ragavime, degustacijas va organizavome, ir pardavimuose, tikrai mielai pasidalinčiau su tais, kuriems bulvininkystė yra įdomus dalykas. :) Gal net kokį teminį susitikimą pasidarytume su bulvininkais ar panašiai...
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by angela »

Ar pastebėjot, kad ankstyvos bulvės jau dygsta. Visas laikau šviesoje.... nesinori ,kad daigai nulūžinėtų. Niekad nekreipiau dėmesio kokias bulves sodinu.... o dabar pasimato kurios ankstyvos , o kurios vėlyvos( jos dar miega)
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by nawjia »

Tikrai, kai kurios "tingi" ir nedygsta...buvau susirūpinus, kad gal kas negerai.....reiks pasižiūrėti, ar tikrai vėlyvosios "miega" 8-)
`šėršė lia fam`
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Bulvių siuntimasis iš Vokietijos

Post by lugne »

Nu va, paragavau ir aš tų vokiškų bulvių. Pirma nudžiūvo Cilena, kitos dar žaliuoja pilnu tempu. Nieko, skani. Ar šita jau prie favoritinių ar dar laukt kitų skanesnių? :D
Jurga Stoškutė
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Bulvių siuntimasis iš Vokietijos

Post by dage »

Kaip supratau, dauguma alpsta dėl Mayan gold ir Mayan twilight.
Dalia
smilga
Posts: 202
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:11 am
Location: Kėdainiai
Contact:

Re: Bulvių siuntimasis iš Vokietijos

Post by smilga »

Dar La Bonnote gera. Violeta ragavau irgi įdomi, miltinga. Tiesa, skonis subjektyvus dalykas, kas labai patinka vienam, gali būti labai vidutiniška kitam ;)
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”