Internetinė sėklų "parduotuvė"

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by saulius »

Niekam nereikia priešintis.
O turgų ir parduotuvių turėtume vengti
Va ir viskas.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Laimis Žmuida »

būtent ten ir buvo parašyta jog tikrins ir turgavietes
Tai aš ir sakau - tikrins turgavietes, o mūsų gi ten NĖRA. :)
o sėklas mainytis galite, niekas jums neuždraus, bet čia buvo kalba apie internetinės parduotuvės užkūrimą
"Internetinė parduotuvė" reikėtų rašyti su kabutėmis, tada nekiltų nesusipratimų. Gamtinėje žemdirbystėje gi mes ir "verslą" vykdom, bet mokesčių inspekcija prie mūsų nesikabinėja ir įmonės neregistruojam. Kodėl? Todėl, kad "verslas" - kabutėse. Ir parduotuvė internetinė, jeigu ji bus ne tokia kaip visos, tada irgi nesikabinės.

Mokesčių nemokėjimas šiais laikais yra didžiausias nusikaltimas, tačiau, kita vertus, yra visai legalu gyventi ir nemokant mokesčių. Legalu yra nemokėti mokesčių. Legalu. Tačiau žmonės taip įbauginti, kad net nepagalvoja apie šią galimybę, bijo. Tiesiog reikia nepatekti į mokesčių mokėtojų kategoriją ir jų mokėti nereikės. Mūsų užduotis sukurti "internetinę parduotuvę", kuri legaliai pagal įstatymus neprivalės mokėti mokesčių ir jokių ryšių neturės su Valstybine augalų tarnyba ar kitomis institucijomis.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Mama Smilga »

Betgi jie patys giriasi, kad "medžios" pagal internetinius skelbimus. Belieka tik išsiaiškinti, kokie kiekiai juos jaudina. Ar tik centneriai, ar bet kokie.
giedrius
Posts: 28
Joined: Tue Jun 15, 2010 2:18 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by giedrius »

Proga tiesiogiai pabendrauti su VATZUM'u: "Ką pasėsi... 2012" kovo 30 d. (penktadienį) 14.30 val. seminaras „Augalininkystės aktualijos: pokyčiai augalų apsaugos produktų kontrolės srityje, perspektyvos ir problemos, prekybos augalų dauginamąja medžiaga pagrindiniai aspektai“ (http://www.kapasesi.info/?m_id=5&t_id=3 ... v_medziaga) Gal papasakotų ką ir už ką gaudys :)
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Laimis Žmuida »

Kažkaip negerai čia gaunasi. Atsirado kažkoks vaztumas ir mes pas jį turime eiti. :) Kodėl mes turėtume eiti ten? Baimės vedami? Parašė straipsniukų, pagasdino ir dabar visi eis pas juos? Man tai vaztumas visai nereikalingas. Jeigu aš reikalingas vaztumui, tai jis turėtų ateiti pas mane, o ne aš pas jį. O greičiausiai yra taip, kad nei aš vaztumui nesu reikalingas. Jie ten kalbės visai apie kitus dalykus, o ne apie mane. O baimė va žmones verčia eiti ten, kur jie savo noru nebūtų ėję. Ir ką mes sukursime, jeigu eisime baimės vedami?

Vaztumas yra institucija. Ji sukurta tam, kad padėti žmonėms. Ji net išlaikoma iš mūsų pinigų. Vaztumas yra įrankis. Žmonės sukūrė tą įrankį ir žmonės gali jį panaikinti, jeigu jis jiems pasirodys nebereikalingas. Bent jau taip turėtų būti ir turim pilną teisę to reikalauti, jei taip nėra.

Suprantu, kad šiais laikais institucijos išėjo iš kontrolės. Institucijos kontroliuoja žmones, o ne žmonės institucijas. Bet viskas taip ir tęsis, jeigu bijosim institucijų. Norim, kad taip ir tęstųsi? Ne. Tada reikia daryti kitaip.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Laimis Žmuida »

Nu nėra taip, kad man vaztumas nepatiktų. Man nuo jos nei šalta, nei šilta. Tiesiog kol kas aš nesugalvojau kaip tą instituciją panaudoti savo naudai. Įrankis gi sukurtas. Reikia sugalvoti kaip jį panaudoti. Gal jis pats pasinaudos mums į naudą, pakels sėklų kainas, Europoje uždraus auginti daugelį sėklų ir tik mes būsim turėtojai didelio gero genofondo ir galėsim tiekti Europai. Na, čia reikia pagalvot daugiau kaip sąmoningai galim šį įrankį panaudoti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by saulius »

Šiaip tai jo, visi dirba mūsų naudai: ir pesticidai, ir trąšų pramonė, ir sėklų kontrolė, ir maisto pramonė, ir t.t. ir pan. Ir puikiai galima tuo pasinaudot.
Saulius Jasionis
Rasilė
Posts: 82
Joined: Fri Oct 29, 2010 10:06 am
Location: Vilnius - Anykščių raj.
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Rasilė »

Kad nebūtų baimių, nereiktų sukti galvos, padeda žinojimas. Susižinojau, kad prekyba sėklom dėl mokesčių tas pats kaip daržovėm, jei savo užauginta, mokesčių mokėti nereikia iki tam tikrų sumų. O to ŽUM reikalavimai sunkiai įgyvendinami, pigiau kainuos ir mažiau vargo juos nevykdyti nei laikytis jų tvarkos.
Rasilė
Posts: 82
Joined: Fri Oct 29, 2010 10:06 am
Location: Vilnius - Anykščių raj.
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Rasilė »

Šitoj temoj gal nesiplėčiam apie mokesčius :) . Konsultavausi telefonu, kad daržovėm užaugintom savo arba panaudos būdu valdomoj žemėj galima laisvai prekiauti, seniai aišku. Daigai ir sėklos tas pats.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Mama Smilga »

Beliko suprasti, iki kokių sumų ar kiekių.
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”