Bendrai apie viską

Čia giriamės savo pasiekimais:-)

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: Bendrai apie viską

Standartinė Kestasr » Pir Geg 30, 2011 12:09 pm

Pomidorai pievoje - nepanašūs į labai patenkintus...
pomidoras lauke.jpg
Pomidoras lauke
(238.54 KiB) Atsisiųsta 53 kartus(ų)

Moliūgai pernykščio šieno/šiaudų kupetoje irgi nelabai patenkinti...
moliugai kupetoje.jpg
Moliugai kupetoje
(173.05 KiB) Atsisiųsta 53 kartus(ų)

Agurkai šiltnamyje irgi baigia kojas pakratyti (nors nuotraukoje dar visai neblogai atrodo)...
agurkas siltnamyje.jpg
Agurkas šiltnamyje
(202.87 KiB) Atsisiųsta 53 kartus(ų)

Tačiau pomidorai šiltnamyje vis dar didvyriškai mulčiavimą atlaiko. :) Deja, ketvirtos nuotraukos prikabinti neleidžia...

Tokie pirmieji pasiekimai!
Kestasr

Standartinė vasarė » Pir Bir 06, 2011 2:33 pm

Sveiki,aš taip pat pradėjau "žemdirbiaut". Išklojau šiaudais ir žole visą nemažą savo daržą. Pirmi pastebėjimai būtų tokie:žirniams žolės mulčas labai tinka,svogūnams ir česnakams irgi.Bulves padaigintas sodinau kaip įprasta-vagose ir šiaudų mulčas uždėtas joms sudygus.Rezultatas geras, bet kaimynės bulvės sodintos vėliau ir nemulčiuotos daug gražesnės. Raminuosi, kad mano bus ekologiškesnės.
vasarė

Standartinė Renata » Ant Bir 07, 2011 10:05 am

Tamstos bulvės bus gražesnės vėliau :D Vėlgi, ką vadinti "grožiu" - augesnės? vešlesnės? Kai pirmą kartą "sodinau" bulves ant velėnos, po pernykšte žole, irgi pradžioj "vaizdzialis" buvo ne koks - įprastai auginamos jau žydėjo, o maniškės - vos vos dygo. Bet paskui situacija apsivertė.
Mulčiuojamų bulvių nekaupiame, kaip tradicinių, todėl svarbu, kad mulčo būtų DAUG. Atsiminkime, kur augalas mezga naujas bulveles..Ir kad toms mažulėms/būsimoms didžiulėms visai nereikia šviesos.
Renata

Standartinė Eimutė » Tre Bir 08, 2011 9:10 am

Visos nuo kovo vidurio padaigintos bulvės pro šiaudus jau kaip reikiant prasikalė. Bet kiek joms mulčiaus reikia :!: Rodos bus nušienautos visos nešienaujamos pievos. Kiek vyrams dar norėsis dalgiu mosoti? Matyt dalį bulvių teks palikti likimo valiai. O užsodinome tradicinį bulvių gabalėlį kaip kasmet tik netradiciškai :)
Širvintos
Eimutė

Standartinė Eimutė » Pir Lie 11, 2011 10:36 am

Noriu pasidžiaugt. Vakar po šiaudais pasiieškojom bulvių vakarienei. Nagi suradom kumčio dydžio. Na rezultatas yra. Jos buvo sodintos apie balandžio 25 d. O tai šaipėsi anita iš mano daržo :( . Pas ją išposelėtas, o pas mane kažkokia betvarkė :lol:
Širvintos
Eimutė

Standartinė JurgitaZ » Ket Lie 28, 2011 8:21 am

Šiemet pirmi metai, kaip auginu bulves po šiaudais. Jau pradėjome ragauti tas, kurios buvo sodintos į prieš tai įdirbtą žemę. Bulvių skonis labai geras, ir "kasimas" - vienas malonumas :) mano 2,5m. sūnus neleido man surinkti nei vienos bulvės, aš tik atidengiu šiaudus, o jis surenka :) Smagumėlis. Ir visi skeptiškai nusiteikę stebėtojai dabar vaikšto uodegas pabrukę (prieš tai aš taip vaikščiojau nes šiek tiek nedrąsu buvo...)
:)
JurgitaZ

Standartinė vasarė » Sek Lie 31, 2011 7:31 pm

Na nespėjau šiemet nuotraukų padaryti, mano bulves maras paguldė. Tačiau džiaugsmo turiu nemažo -mano bulvės užaugo didelės, didelės vos ne kaip dviejų kumščių dydžio. O šiaip tai kitais metais tik taip jas sodinsiu. Nors šiemet galėjau labiau jomis pasirūpint: mulčiuoti dau giau nei vieną kartą, piktžoles nuravėti.Dabar piktžolės iki juosmens,kai buvienojai nurudavo jos per porą dienų išsistiebė.Žinoma nuroviau ir palikau, dabar tik bulvių stiebai rudi kišo. Dar turiu pasakyti, jog ir svogūnai dideli užaugo, tačiau pradėjo pūti ir juos nuroviau. Dar ir kopūstai geri, burokėliai.
vasarė

Standartinė Eimutė » Sek Lap 27, 2011 10:53 pm

Ruduo ypatingas. Štai vakar ir šiandien tiesiai iš lysvės prisiskinėme sultingų rukolų lapų ir skanavome prie pietų stalo. Pastebėjau, kad rukolos, špinatai puikiai auga tada, kai yra vėsiau. Darže yra ir svogūnų laiškų. Liko per klaidą nenukastų svogūnų, tai visą rudenį iki šiol buvo galima jais praturtinti racioną. :)
Širvintos
Eimutė

Standartinė Ecka » Pir Lap 28, 2011 7:32 pm

Šiemet labai ilgai lysvėje išsilaikė lapiniai salierai ir lapiniai burokėliai. Gal jau kiek kietoki ir kartoki, bet jei pamaišai , pvz, su kopūstais, porais, visai nieko. Dar stovi dilgelių stagarai. Galima į salotas (pratutinimui vitaminais) pabarstyti dilgelių sėklyčių. Prisidžiovinau vasarą visokių lapų iš daržo, tai viskas eina ant duonos vietoj dešro,s ar į sriubas, ar į salotas.
Ecka

Standartinė saulius » Ant Bir 05, 2012 4:38 pm

Vakar teko matyt tikrą GŽ daržą pas Laimį su Gabriele. Nu nėra žodžių, aukščiausias įvertinimas. Tokio lygio GŽ daržo dar pas nieką nemačiau... Ir prūdelis fantastiškas- tarsi natūraliai atsiradęs. Užeini į kiemą- ir iš karto matosi, kad šeimininkai GŽ principus išmano gerai.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pasiekimai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias