Puslapis 13

2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Šeš Rgp 24, 2013 1:21 am
Mama Smilga
Kokie šiemet buvo džiaugsmai? Kokios klaidos? Gal kažko visai atsisakėte - kodėl? Gal pasiteisino kažkokios naujienos - veislės, technologijos? Pasidalinkite pastebėjimais, nusivylimais - iš to galima išmąstyti visiems naudingas išvadas.

Re: 2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Šeš Rgp 24, 2013 8:41 am
saulius
Šiemet atsisakėm beveik visų daržovių, išskyrus bulves, burokėlius ir agurkus. Ko dėl vietos stokos, ko dėl nereikalingumo (nenaudojimo mityboj).
Jau antrus metus pasiteisino braškių auginimas (be tvarkos), t.y. lysvė užsodinta tankiai, ištisai, be jokių vagelių ir eilučių, neravima (žolės neauga dėl braškių tankumo) ir niekaip kitaip neprižiūrima, išskyrus mulčiavimą medžių lapais (tiesiai ant viršaus) rudenį. Uogos gal kiek susmulkėja, bet skonis pagerėja (lyginant su tradicine mulčiuota lysve). Dera labai gausiai.
Pirmus metus pasiteisino burokėjių auginimas Vėjų (Ritos) metodu (ji viską taip augina). Mulčiuojama ne visa lysvė, o daromi grioveliai, pripildomi organikos, o sėklos ar daigai sodinami į vagelių viršų. Lysvės paviršius lygus, šaknims daug oro ir maisto, visada užtenka drėgmės ir kol maži daigai- gerai šildomas dirvos paviršius. Burokėliai "Crapaudine" rodo labai gerus rezultatus, jau dabar visi dideli (nu dideli kaip crapaudine, ne kaip paprasti burokėliai), gražūs, nors lapus nuolat nuskabo antys ir stovi tokie apgraužti (tas nėra gerai, bet tingiu aptvert). Beje, pirmą kartą auginami jau iš savų sėklų, daigumas buvo šimtaprocentinis, o užpernai iš amerikoniškų dygo labai silpnai ir augo labai maži.
Agurkų auginimas tokiu metodu taip pat pasiteisino.

Re: 2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Ant Rgp 27, 2013 4:45 pm
laisvas kaimietis
Jau rašiau pomidorų temoj apie savo šių metų atradimą - raudoni vyšniniai pomidorai (pavadinimo nežinau). Pasisėja patys ir dera neatsilikdami nuo sodintų daigais. Pridygo iš pernai prikritusių pomidoriukų ir auga visiškai be jokios priežiūros. Skonis tobulas :)

Re: 2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Sek Rgs 08, 2013 8:29 pm
dage
1. Vis galvojau, kad atsitiktinumas, bet jau treti metai tas pats - šalia kaulažolės (taukės) augantys pomidorai didesni, sveikesni, negu augantys kitoje vietoje (tame pačiame sklype). Kitus jau nuroviau, nes pajuodavo, o tie, kur prie taukės, dar kuo puikiausiai auga ir nokina pomidorus.
Išvada - šalia pomidorų auganti taukė daro labai gerą įtaką.
2. Jau kažkur lyginau, bet įsitikinau dar kartą - auginu daržoves dviejuose sklypuose - mieste ir kol. sode. Sėklos tos pačios, prie namų priežiūros, natūralu, daugiau, į sodą nuvažiuoju 1-2 kartus per mėnesį. Rezultatas - sode "neprižiūrėtieji) burokėliai, mangoldai, krapai, česnakai, bulvės, vaistažolės, obelų daigai ir kt. auga daug geriau, didesni, sveikesni, nėr net ko lyginti su "miestiečiais". Esu tikra, kad priežąstis - natūralesnė aplinka. Sodas-prie miško, aplink daug metų apleisti sklypai, maniškis irgi-kartais apšienaujamos džiunglės
3. Mieste daržoves ir žalumynus puola šliužai (suprantama, nes ekosistema visiškai išbalansuota - maisto daug, valgytojų nėra). Tris metus eksperimentuoju, kaip bent kažkiek apsaugoti lysves - geriausiai pasiteisino alaus pripilti indeliai, sulenda per naktį nemažai, kvapas privilioja.

Re: 2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Ket Rgs 12, 2013 12:37 am
virgutė
Pernai rudenį pasodinau bulves,-įdomumo dėlei. Pasodinau 50 gumbų.Pavasarį išdygo 32, bet nė kiek ne anksčiau, negu pavasarį pasodintos.Gali būti, kad dėl storo mulčiaus sluoksnio.Užaugo normalios bulvės, nei labai didelės, nei labai mažos. Normalios. Bulvienojai buvo aukštesni, nei pavasarį sodintų. Įtariu, kad vėl dėl mulčiaus. 18 neišdygusių gumbų bandžiau ieškoti, tačiau nesėkmingai... :D Kažkas neliko alkanas :D .
Dar pavasarį pasodinau 9 daigus bulvių.( Kai rūsy sudygsta, o vistiek reikia jas ,,apskabyti".) Prigijo, augo gležni augalėliai kol įsisuko vištos.Po jų invazijos beliko 4 augalai. Viena kažkodėl nudžiūvo. O tos trys užaugino vidutinio dydžio bulvytes. Priežiūra-minimali, truputis mulčiaus ir viskas.
Vat, svogūnai tai visai neužaugo. Pasodinau ,,daugiagalvius" daržo krašte prie pievos.Varputis užėjo. Klaida. Kad pvz. burokėliams, tai žalos nebūtų, o svogūnėliams-viskas.
Aš sodinu viską į truputį papurentą griovelį. Pamulčiuoju po žiemos likusiu mulčium. Kai sudygsta, dar kartą pamulčiuoju, dažniausiai šalia augančia žole. ir palieku iki derliaus nuėmimo. Žiemai darže vėl užmetu kokio šieno ar žolės.Dabar iš šalies žiūrint- ne daržas, o pieva.
Morkos, burokėliai,pupelės šiemet užaugo puikiai. Agurkai taip pat. Ir bulvės. Vaistažolės, prieskoninės žolės- vidutiniškai. Kopūstai. O va pupas (beje, niekada nesu auginusi), tai užpuoplė koks amaras. Nujuodo ir nudžiūvo. Iš žemės išsirovė liepos mėnesį lyg kokie pernykščiai nudžiūvę stybliai.

Re: 2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Pen Rgs 27, 2013 3:01 pm
Mama Smilga
Ir viskas? Daugiau niekas nieko neaugino? Nepastebėjo, nepadarė išvadų?

Re: 2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Pen Rgs 27, 2013 5:42 pm
inga30
Pastebėjau , kad kiek prižiūri , tiek ir užauga .

Re: 2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Pen Rgs 27, 2013 5:44 pm
lugne
Mama Smilga, ir Jūsų pastebėjimų taip pat pasigendam šioje temoje ;)

Re: 2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Pen Rgs 27, 2013 5:53 pm
Mama Smilga
Mano pastebėjimai kasdien atsiranda forume, bet išskirstyti atitinkančiose temose. Ir Jūsų, Lugnele. Čia kreipiuosi labiau į narius, kurie tik skaito. Juk kiekvienas turi kažkokią patirtį.

Re: 2013 metų suvestinė. Augalai

StandartinėParašytas: Pen Rgs 27, 2013 10:04 pm
Ajida
Labai patiko pasėjus sėklas keliom dienom vagutę uždengti lentute ar pagaliu. Matyt dėl pastovesnės drėgmės ir temperatūros sudygsta kartu ir tolygiai.