FOTO iš pirtininko "daržo"

Čia giriamės savo pasiekimais:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by pirtininkas »

nu va... šiandie sugalvojau pasodinti ieminius česnakus - įšalas pradėjo atsileidinėti, todėl pamaniau (o ir nuotaika buvo) pasodinti česnakų....
pasidariau "duobkalį"
Image

pridariau duobukių - darbas nelengvas - vis ti dar apačioj įšalas, be įšalo duobukių darymas - vienas džiaugsmas ...
Image

va teip atrodė "subadyta lysvė"
Image

duobutes "gerinti" nutariau dviem ingredientais - pelenais ir medžio anglimi (pastaroji - eksperimentiškai)
Image

pripyliau truputį pelenų - lysvei išėjo apie 5 saujas (5x tiek kiek telpa į suspaustą kumštį) ir po labai mažai anglies miltų
Image

sumečiau į "pagerintas duobukes" česnako skilteles - lysvei išėjo 7.5 galvos - "sėjau" visas skilteles - ir didesnes ir visai mažytes - duobukės buvo tik tokio gylio kad į jas skiltelės įlystų.
Image
Image

pajamiau "gyvos" (negavusios įšalo) žemės ir užpuliau duobukes su česnakais visai lysvei pakako 3 tokių šiūpelių

Image
Image

ir užmulčiavau "miško pasaka" - spyglių, lapų ir pernykštės žolės mišiniu (beje - ir su kankorėžiais)
Image
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by pirtininkas »

dėl "šiūpelių" - ne ta foto
https://lh5.googleusercontent.com/_35lp ... 302916.JPG


va teip "išaugo lysvių "parkas"
Image
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by Laimis Žmuida »

Aš česnakus ir kitas daržoves sodinu skersai lysvės, o ne išilgai. Nes man reikia aprauti piktžoles ir uždėti naujo mulčio. Tai aš iš šono prie lysvės prieinu ir įkišu mulčio tarp augalų eilučių. To padaryti kaip dabar pas pirtininką susodinta negalėčiau. Nepatogu. Gal pirtininko kitoks variantas. Jei dėjai kartoną, žolė pas tave menka ir neišlys tarp česnakų ir jei mulčio sluoksnis pakankamas ir nereikės daugiau pridėti, tada nereikės reiškia ir mulčiuot daugiau. Tada viskas gerai. :) Mano variantas kitoks.
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by pirtininkas »

dėl orientavimo - aš dariau česnakų eiles orientuotas į pietus (jau neatsimenu kodėl), o mulčiuoti česnakus, manau arba nebereikės, arba tik pradygus dadėti . po to neturėtų būti poreikio mulčui (bent jau taip tikiuosi)
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by Vėjai »

Blogai tikiesi. Jei gerai visi darbuosis, tai mulčio reiks nuolat. Ar ruošiesi savo augalų maitintojus "ant dietos" laikyti, ar kokią neėdrių vaislę turi. Aš pernai visur kur susodinau per tankiai ar nepatogiai prieit, visur vargau mulčiuodama. Todėl šiemt visur labai gerai apgalvojau kaip sėsiu ar sodinsiu. Laimio pastabos dėl sodinimo krypties labai geros ir atsiradusios iš praktikos, gal ir iš jo ankstesnių metų klaidų.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by Vėjai »

Dar mano pasiūlymas pirtininkui:
Prisodink aplink savo rėmus visokių daugiamečių žydinčių, kvepiančių, medingų , vaistingų. Ir vaizdas bus gražus, ne toks nuogas ir geometriškas ir naudos bus viskam. O pagal rėmų kraštą palik aukštesnę žolę - ne taip išdžius lentos ir žemė rėmų viduje.
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by pirtininkas »

konkrečiai dėl česnakų- jie "nukasami" liepos vidury - vadinas kokį pusę mėnesio jie bręsta- tada jiems mulčo (ir drėgnos žemės) nereikia- todėl mulčas česnakams aktualus tik santykinai trumpą laiką - o tam laikui, manau, užteks to kas yra dabar.
iš kitos pusės - aš masčiau dėl tos mulčiavimo problemos, todėl taip pat priėjau prie išvados kad kitas kultūras (morkas, ropes ir pan) reikia sėti skersai - nes ne tik mulčiuoti patogiau, bet ir "ravėti"- karpyti žoles- yra daug patogiau.
aplink rėmus pas mane samaninga pieva - auga krūvos pienių bei dobilai.
dėl patarimų - labai dėkui- pagal galimybes pasistengsiu realizuoti :)
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by pirtininkas »

prisivežiau "ilgai grojančio mulčo - lapų, spyglių ir pernykštės žolės mišinio :)- kaimynė savo kiemą sugrėbė, o aš visą turinį pas save suboginau ....
dobilė
Posts: 13
Joined: Sun Sep 05, 2010 11:03 pm
Contact:

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by dobilė »

Gal galit paaiškint, koks patogumas bus prieit prie lysvės mulčiuot, ar pjaut žolę, jei tarplysviuose prie rėmo prisodinsi visokių kitokių naudingų, medingų, kvepiančių augalų, arba paliksi ilgesnę žolę, kad rėmai neišdžiūtų? Pienės greitai "paleidžia į laisvę" savo vaikučius (pieniukus), varputis, pajutęs riebę žemę, taip pat greitai pasklinda po lysvę, prasimuša pro visus mulčus į saulę. Kaip su visu tuo gėriu kovot :?: :!: Mes pernai pavėlavom tarplysvius nušienaut, tai tiek pridygo pienų, varpučio lysvėse prie augalų, kad jau vos nepakėlėm rankų prieš GŽ. :D
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: FOTO iš pirtininko "daržo"

Post by Laimis Žmuida »

Gal galit paaiškint, koks patogumas bus prieit prie lysvės mulčiuot, ar pjaut žolę, jei tarplysviuose prie rėmo prisodinsi visokių kitokių naudingų, medingų, kvepiančių augalų, arba paliksi ilgesnę žolę, kad rėmai neišdžiūtų?
Na, rėmai nedideli - 15-20 cm. Visur žolytę nuskuti su žoliapjove ar dalgiu, o prie pat lentos netgi sunku prieiti, tai automatiškai pasilieka ilgesnė žolė. Nereikia galvoti, kad ji bus iki kelių ir plati juosta. Ne, tai bus žolytė penki centimetrai aplink lentą ir aukščio sulig lenta ar iki pusės lentos. Jei prieini prie lysvės ir kelią ant lysvės padedi, tai net nepaliesi tos žolytės, nes ji bus tarp kojos ir lentos. O visokias naudingas medingas žoles, tai reikia ne ištisai sodinti, o vietomis. Tik tam, kad išardyti griežtas stačiakampes linijas vizualiai. Tarkime prie lysvės iš galų gali porą kerų pasodinti ir per vidurį po vieną kerą. O visur kitur gali laisvai prieiti ir mulčiuoti. Reikia žiūrėt, kad tas keras nedidelis būtų. Nesodint bijūno ar peletrūno, sodinti ką nors mažo - serentį, faceliją, rukolą, dar kokių nedidelių žemų gėlių, čiobrelių... Na žodžiu planuoti taip, kad galėtum prieiti prie lysvės ir tau tie augalai netrukdytų uždėti mulčio ant lysvių.
Kaip su visu tuo gėriu kovot :?: :!:
Pas mus nėra nei varpučio, nei pienių, tai neturiu patirties, bet kiek įsivaizduoju kruopštus mulčiavimas ir nuolatinis ravėjimas sutvarko situaciją.
Post Reply

Return to “Pasiekimai”