Mėnulio kalendorius

Geriausias laikas sėti, sodinti, rinkti sėklas, imti derlių...

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Kalendorius

Post by Mama Smilga »

O dar, žinokit, kirrrmėlų dienos būna, laaabai baisios. Nu bet čia tiems, kurių kirmėlas skaityc moka ir kalendorių pažįsta...
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Kalendorius

Post by Vėjai »

Super Mama Smilga, gal dažniau tarmiškai parašykit. Smagu skaityt.
O mėnulio kalendorių vienais metais turėjau tris ir visi skirtingai geras ir blogas sėjai dienas rodė. O vienas vis sakė, kada dulkes šluostyt ar grindis plaut reikia. Tai kažkaip neplautom grindim ir gyvenau. Tik prisiruošiu, pasižiūriu į kalendorių ir... vėl negera diena. Tas pats su sėja. Kai geros dienos tai lyja, sninga ar dar kokia laiktrukdė užpuolusi. Tada žiū jau ir vasaros pradžia.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kalendorius

Post by Laimis Žmuida »

O aš tikiu, kad mėnulio padėtis žvaigždynuose veikia. To įrodymas - praktika. Teoriškai kaip Mama smilga sako - nieko nepaaiškinsi, bet praktikoje žmonės susodina augalus per geras dienas, per blogas ir žiūri, kad yra skirtumas. Galbūt šiuo metu mes to nesuprantam kaip paaiškinti, bet praktika rodo, kad skirtumas yra.

Kad kalendorių visokių blogų yra tai tas tiesa. Gal tas ir koją pakiša. Bet tai mąstykit savo galva, kam imti blogą ar nepatikimą kalendorių? Pasidarykit savo gerą kalendorių. Kad ten kažkas parašė, kad 25 dieną reikia sėti tą ir tą, tai aišku kvaila tokiu dalyku vadovautis. Reikia SUPRASTI pačiam kodėl ta 25 diena ypatinga ir kuo.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kalendorius

Post by saulius »

O kaip suprast? Jeigu niekas dar nesugebėjo paaiškint, kokiu būdu "žvaigždynai" (kabutėse todėl, kad tai- tik susitarimo reikalas, iš tikrųjų gi jų nėra) gali veikti sėklų dygimą ir dar daugiau- tolimesnį augalų gyvenimą. Ir kokia praktika tą rodo? Jeigu iš principo neįmanoma padaryt tokį bandymą: sėjos laikas bet kokiu atveju atsiliepia augalo gyvenimui ir kaip nustatyt, kad tai būtent dėl dangaus kūnų įtakos? O gal tiesiog dėl kitokios drėgmės ar temperatūros?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kalendorius

Post by saulius »

Ir man čia labai jaučiasi biodinamistų įtaka. Net ne Štainerio, bet dabartinių, naujųjų. Gal Vigintas galėtų geriau paaiškint, jis labiau įsigilinęs į Štainerio filosofiją, aš jos absoliučiai nesuprantu. Tik, mano žiniomis, Štainerio biodinaminio ūkio vizijos esmė buvo augalų, gyvūnų ir žmogaus sąjunga, o ne sėja pagal žvaigždynus, kompostai su raugais ir pan. Bet gal kas geriau supranta...
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kalendorius

Post by Laimis Žmuida »

Jeigu dabar nesugebama paaiškinti, tai dar nereiškia, kad tas dalykas neveikia. Nesuprantu kodėl sakai, kad praktika neįmanoma. Įmanoma padaryti bandymą. Susėjai augalus ant gero mėnulio ir ant blogo šalia. Ir žiūri kas gaunasi. O kad eliminuoti kitus faktorius - temperatūrą, drėgmę, tai tiesiog reikia daug kartų padaryti tuos bandymus ir jeigu vis tiek veikia, nepriklausomai nuo drėgmės ir temperatūros, tada galima daryti išvadą, kad mėnulis veikia. Ir tokių bandymų žmonės yra pridarę.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kalendorius

Post by saulius »

Man vistiek niekaip nesueina galai. Ar paukščiai šikdami sėklas irgi į Mėnulį žiūri? Ar tiesiog jos sudygsta tada, kada joms reikia? Juk sėklos krenta tada, kai subręsta. O sudygsta tada, kai joms reikia. Prie ko čia tas sėjos laikas?
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kalendorius

Post by Laimis Žmuida »

Na, pats sakai, kad tau tinkančio mokslinio paaiškinimo kol kas nėra, tai kaip aš tau jį galiu duoti, jei jo nėra. :) Galime pabandyti pamąstyti kartu ir sukurti kažkokį galbūt nemokslinį, bet tau tinkantį paaiškinimą.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kalendorius

Post by saulius »

Tai bandykim. Aš aukščiau išdėsčiau, kodėl manau, kad dangaus kūnai neturi jokios reikšmės.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Kalendorius

Post by Vėjai »

Praktiškas tų kalendorių pritaikymas vėl keblumai. Nepataikei , nesuspėjai, nebuvo laiko ar oras trukdė ir kito gero periodo reikia laukti vėl kelias savaites. Tada, belaukdamas vėl tų gerų mėnulio dienų, praleidi puikias kitokių gerų veiksnių ( drėgmė, temperatūra ar pan.) dienas.
Aš siūlyčiau lanksčiai ir paprastai, ne "fanatiškai preciziškai" žiūrėti į tuos mėnulio kalendorius.

Laimi , o kokiais kriterijais vadovaujantis nustatai kuris kalendorius geras? Arba pats sumąstai kad ta 25 d. kažkuo ypatinga?

Kitą dalyką aš tikrai pastebėjau, kad vienam viskas auga ir bujoja beveik nieko nedarant. To žmogaus namuose atsigauna beveik numarintos gėlės. O kitas žmogus kažkoks nedraugiškas augalams ir viskas jam neauga. Bet tai vėl gali būti tik atsitiktinumai. Nors manau sėkminga daržinikystė tikrai susijusi su tuo ar tau ta veikla patinka, ar darai tik iš reikalo, kad reikia sveikesnio maisto užsiauginti.
Post Reply

Return to “Fenologinis kalendorius”