Šalnos

Geriausias laikas sėti, sodinti, rinkti sėklas, imti derlių...

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Šalnos

Post by saulius »

Jau galima viską ir sėt, ir sodint. Dėl šalnų tai garantijos nėra, bet jos gali būt ir birželio vidury...
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėja

Post by Laimis Žmuida »

Žinau, pas mus pernai birželio 18 d. buvo šalna stipri. Nušalo pupelės, kukurūzai, cukinijos, net pupų viršūnėlės apšalo. :) Gerai, kad buvau apleidęs daržą ir didelės piktžolės apsaugojo nuo šalnų didesniąją dalį augalų. :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėja

Post by saulius »

"Gerai, kad buvau apleidęs daržą ir didelės piktžolės apsaugojo nuo šalnų didesniąją dalį augalų."
O va čia gera mintis. Aš galvoju kažką panašaus padaryt vynuogėms, kad apsaugot nuo pavasarinių šalnų. Sukurt tokią bendriją, kad atsparesni augalai saugotų lepesnius.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėja

Post by Laimis Žmuida »

Šalnos maždaug baigiasi gegužės pirmą. Tada visokius pomidorus, svogūnus į lauką. O visiškas šalnų pavojus praeina birželį. Tada jau visokie moliųgai, cukinijos ir kt. sėjami. Pas mus čia vienais metais šalna buvo birželio 18 dieną. Praktiškai ant Joninių. :)
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėja

Post by Renata »

Pavasarinės šalnos teoriškai baigiasi, kai sužydi alyvos ir kaštonai. O praktiškai - kai prasideda rudeninės :D Čia aš nerimtai, žinoma. Bet esmė yra tame, kad nuo netikėtų vėlyvų šalnų niekas neapsaugotas. Kažkada liepos mėnesį bulvės nušalo Varėnos rajone...
smilga
Posts: 202
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:11 am
Location: Kėdainiai
Contact:

Re: Kalendorius

Post by smilga »

Tai čia ne būtinai ir ne visur. Pas mus nei vienos šalnos dar nebuvo nuo balandžio pradžios ar vidurio. Jau ir sodai žydi, turėtų aplankyti šalnos. Kad tas gamtos ritmas sutrikęs kažkoks.
Marijos
Posts: 86
Joined: Mon May 16, 2011 8:42 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kalendorius

Post by Marijos »

Vilniuj jau kai kur alyvos žydi... Gavos žiema pusantro mėnesio šiemet ir pavasaris visas per savaitę...
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Kalendorius

Post by Mama Smilga »

Senelis vakare išeidavo "orą pauostyti" ir tiksliai pasakydavo, bus šalna ar ne. Pasimokius iš jo, elgiuosi panašiai. Jei jaučiu ir termometre matau, kad nuo 9 vakaro temperatūra ima staigiai kristi ir iki vidurnakčio lieka kokie 6 laipsniai - einu dengt, jei dar neuždengta. O šiaip pavasario anticiklonai visad tokie: dieną svilina, o naktį žemė mažai įšilusi, staigiai vėsta, kadangi ore mažai drėgmės, nėra artimos debesų paklodės.
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Kalendorius

Post by vigintas »

Sis pavasaris fainas, per viena diena ir salpusniai prazydo, ir krezgdes atskrido ir gandrai pasirode, ta pacia diena :) O pavasarines salnos atslenka su balzganu ruku, tiesiog kaip su pukine kaldra uzdengia zeme, tiesiog uzgula .... Mano zemeje salnos leai atslenka is pietu....
smilga
Posts: 202
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:11 am
Location: Kėdainiai
Contact:

Re: Kalendorius

Post by smilga »

Mama Smilga, Jus labai teisingai elgiatės. Viename rusiškame meteorologijos tinklapyje apie augalus ir orus yra grafiškai pavaizduota tikimybė sulaukti šalnos pagal 21 val. temperatūra. Pažiūrėti galima čia http://cgms.ru/36/text/index.php?id=3&t=22
Post Reply

Return to “Fenologinis kalendorius”