Sava valiuta

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Edgaras
Posts: 6
Joined: Fri Feb 19, 2016 5:07 pm
Contact:

Sava valiuta

Post by Edgaras »

Skaitant forumą ir bandant sistemiškai suformuluoti, kaip būtų įmanoma įvykdyti visas keliamas užduotis tolimesniam GŽ progresui, kilo mintis iš senesnių temų konteksto, kurią patobulinus, manau, galima būtų nušauti labai daug zuikių. Kadangi, ko gero, visi supranta, kad pavieniui mes ne armija ir esam silpni, o vienijimuisi ir bendram darbui kyla daug lygybės, nelygybės klausymų, kaip išeitį matau štai tokią schemą:
Visų pirma, reikia turėti tarpusavio atsiskaitymo valiutą. Neišsigąskite, mes negamintume, neužsakinėtume jokių sudėtingų aparatų pinigams gaminti, tiesiog pasinaudotume banku gudrybių, pvz., ir įsteigtume sąskaitas, r gal dar čekių variantu būtų galima naudotis, ir tai nėra neteisėta ar nelegalu, nes savo valiutą turi kazino, „maximos“ ir daugybę kitų. Kaip galėtų atrodyti pats procesas? Kadangi dvaro sukūrimas yra per sunkus uždavinys, mat nėra priemonių jam įsigyti, pradžioje įsteigiame „dvaro sandėlį“. Kam jį steigti, ir kodėl dvaro? Dabar įsivaizduokite procesą: visi GŽ augintojai savo perteklinę produkciją atiduoda į sandėlį, o už tai administracija jam išrašo atitinkamą kiekį valiutos už jo gaminį, tuomet su šia valiuta jis gali įsigyti kitų produktų iš sandėlio ar tiesiai iš kito žemdirbio. O jeigu atsiranda kažkokio produkto perteklius sandėlyje, jis būtų parduodamas už eurus, o eurai eitų į dvaro fondą. Fondo paskirtis pradžioje būtų dvaro įsigijimas, po to jo augimas, naujų veislių pirkimas ir t. t. To svarba, manau būtų visiems aiški. Aiškumas yra labai svarbu, nes dėdami į dvaro sandėlį, jūs jau būtumėte būsimi dvaro akcininkai ir bendruomenės nariai, todėl kiekvienam būtų aktualiau į dvaro sandėlį daugiau įdėti, nei iš jo paimti. Ir atitinkamai būtų kita žemdirbių pusė, kuriems nereikia jokių kooperatyvų, dvarų ir bendruomenių, jie tiesiog norėtų parduoti ar pirkti, todėl tokiems netūrėtų būti aktualu dėti į sandėlį. Viską būtų įmanoma realizuoti per kažką panašaus į internetinę parduotuvę, kurioje būtų žemėlapyje matomi ūkininkai jų produkcija, kiekis, galimybės.
Tai štai kokia idėja, aišku, ją reikėtų tobulinti, detalizuoti ir, žinoma, jau gyvai.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by lugne »

Edgarai, gan sudėtingai atrodo. Ir praleistas vienas svarbus momentas - dabar veikiantiems ir besijungiantiems ūkiams taip pat bus reikalingi eurai tiesiog tam, kad jie galėtų veikti.
Jurga Stoškutė
Edgaras
Posts: 6
Joined: Fri Feb 19, 2016 5:07 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by Edgaras »

Lunge, aš ir nekalbu apie atsiskaitymus tik savo valiuta, ši valiuta visų pirma būtų priemonė kontroliuoti procesams, o antra, tarpusavio mainams vykdyti, kad nereiktų maišą bulvių, mainyti į maišą obuolių. Eurai bet kokiu atveju yra reikalingi tiek būsimam dvarui, tiek ūkininkams.
Edgaras
Posts: 6
Joined: Fri Feb 19, 2016 5:07 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by Edgaras »

Juk niekas neliepia į sandėlį atiduoti viską ką užaugini, duok tiek, kiek norėtum iš jo gauti, nes gi bet tokiu atveju tavo produktas bus įvertintas bendruomenės valiuta, už kurią gali įsigyti kitų, jos narių, produktų. Visas reikalas tame, kad bendruomenė su savo valiuta, turėtų pirmumo teisę įsigyti vieni iš kitų norimus produktus, nes mes negalime pavieniui užsiauginti visko, todėl, būtų privilegijuotai pirmumo teisė tarp bendruomeniškų, o tik poto, visi kas nori už eurus.
Post Reply

Return to “Gamtinės žemdirbystės išlikimo ir plėtros klausimai”