Jungtinio ūkio juridinis statusas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Jungtinio ūkio juridinis statusas

Post by Lowrell »

Dėl asociacijos/kooperacijos buvo kalbėta, kad įkūrus galėtu tada dirbantys paskirti savo 2%, dar gimines ir draugus pakalbint, kas būtų visai neblogai manau. Daugiau neturiu ką pridurti :) Gal kiti turės.
Andrius V.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by saulius »

Tokiu atveju gal asociacija geriau už kooperatyvą? Nu nežinau šitoj vietoj, nes argumentas tik tie 2 proc., nebent dar su ES projektais prasidėt.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by lugne »

Man irgi vienintelis "už" kažkokios įmonės steigimą jau dabar, būtų tie 2 proc. (giminių, pažįstamų ir artimųjų, nes mes patys ne visi gi dirbam) Daugiau privalumų nežinau... Europinė parama kokia nors? Bet ar mes ja užsiimsim? Kaip tik važiavau ir per radiją šnekėjo apie įmonių uždarymą, kokie tai yra kryžiaus keliai ir tęsiasi po kelis metus... Geras Sauliaus pavyzdys su ženatvėm:)
Va Saulius tą patį parašė, bet palieku...
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by lugne »

Nu dar gal jei būtų kokie investuotojai iš šalies, tada irgi reikia
Jurga Stoškutė
Dezertyras
Posts: 5
Joined: Mon Jan 28, 2013 3:37 pm
Location: Vilnius-Pakalniai
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by Dezertyras »

Aš negavau jokių klausimų, gal kas galit persiųst? Dėl juridinės formos tai mažiausiai valachitos būtų kaip jau minėjau kažkur jungtinės veiklos sutartis. Ji gali būti ir žodinė, bet jei kam reik grynai juridiškai galima ir raštu surašyt.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by saulius »

Reikia surašyt, pasirašyt ir pasilikt sau po egzempliorių. Nu ir užgert, kad garantija būtų. Manau, kad to pilnai užtenka.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by saulius »

Persiunčiau dezertyrui.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by lugne »

O ką į tokią sutartį reikia įrašyt? Ainu gūglint :)
Jurga Stoškutė
Tomas Barvydas
Posts: 21
Joined: Wed Feb 17, 2016 6:21 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by Tomas Barvydas »

Mano manymu, juridinio vieneto forma, visiškai nesvarbi. Bet čia tik tuo atveju kai veikiame bendruomeniniais pagrindais (yra vienas žemės plotas, kuris priklauso visiems, visi nariai dirba šiame ūkyje kaip savininkai). Be juridinio statuso, esu beveik tikras, būtume traktuojami kaip organizuoti nusikaltėliai, nes: a) negalime pardavinėti bendros produkcijos be juridinio statuso b) jeigu turėsime bendrą kasą, tai ji niekaip kitaip nebus vadinama kaip "obščiaku" (čia visiškai nusikalstamo susivienijimo terminas) c) negalime turėti jokių oficialių vienijančių ženklų ar pavadinimų d) pagalba vienas kitam bus traktuojami kaip nelegalūs darbo santykiai e) visa bendra veikla nelegali (įstatymo atžvilgiu) ir t.t. ir pan.
Aš susitikimo metu klausiau, kam man šitie santykiai, jei aš pats savo užaugintą produkciją parduoti galiu. Galiausiai čia mano gyvenimo būdas labiau nei ekonominės naudos siekimas.
Mūsų tarpe buvo kultūrinis dezertyras save norėčiau matyti apskritai kaip sisteminį dezertyrą plačiąja prasme, bet suvokiu, kad aš niekur nuo tos sistemos nepabėgsiu, galiu laikinai užsimiršti ir save apgauti, kad neva aš čia gyvenu vienas.
Mano Jugtinis ūkis leistų kaupti ir investuoti lėšas tik bendruomenės kūrimui. Kitu atveju iš ekonomikos gausime tik melo ekonomiką, anksčiau ar vėliau.
Suvokiu, kad be juridinio statuso bendra veikla nėra niekaip įmanoma. Šitoj vietoj turėtų skilti kelios grupės, kur viena siekia ekonominių tikslų ir vadovaujasi ekonomikos sisteminėmis taisyklėmis, kita grupė kaip minėjau jungiasi vis tiek į juridini vienetą su tikslu beveik 100 proc. pajamų skirti bendruomeniniam ūkiui, dar viena grupė galėtų būti tokia, kurios nariai kuriasi pas kažkurį vieną žemvaldį.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by saulius »

O jeigu paimt pirmus du sakinius, tik naudot ne vienam plote, o atskiruose? Na tiesiog kaip pradinį variantą? Juk tokia ir buvo Jurgos idėja. Aš manau, kad visi, kurie nori tokių pokyčių, yra savotiški dezertyrai. Mūsų tikslas (bent jau pradinis, daug kartų apkalbėtas) yra ne ekonominė nauda, o paties švaraus ir padoraus ūkininkavimo išlikimas, mūsų pačių gyvenimo gerovė (pirmiausia- socialinis komfortas) ir aplinkosauga (kiek mes galim čia prisidėt). T.y. šis tikslas ne tik neturi nieko bendro su kapitalizmo vertybėmis, bet joms prieštarauja. O jeigu mes norim būt tokie patys, kaip visi ekonominiu pagrindu besikuriantys kooperatyvai, tai geriau nepradedam. Nes užsidirbt pinigų galima ir be kooperacijų ir net iš viso be jokio ūkio - dar lengviau.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Gamtinės žemdirbystės išlikimo ir plėtros klausimai”