Puslapis 11

Ieškau sliekų

StandartinėParašytas: Tre Gru 15, 2010 11:48 pm
natukas
Labas visiems geros valios zmogeliukams ir siaip smulkiems niekseliams :) Jau gera menesi renku organines atliekas: " cibulius" ir "bulbes" lupu i maiseli , o kur dar busimos mandarinu zieveliu atsargos. Visgi sventes arteja! Tad noriu paklausti ,kur Vilniuje gauti kalifornietisku slieku ? Esu girdejes ,kad zvejybos reikmenu parduotuvese galima isigyti ,bet kad is manes nekoks zvejys... Tad jei kas turit, gal parduosit ,paskolinsit ,ar padovanosit keleta ? :roll:

Re: Ieskau slieku

StandartinėParašytas: Ket Gru 16, 2010 12:05 am
Dovile
as turiu pasidarius "wormery", kur gyvena kalifornijos sliekai. Nezinau, kaip jiems seksis perziemoti ukiniame pastate, tad pazadeti nieko negaliu :)

Re: Ieskau slieku

StandartinėParašytas: Ket Gru 16, 2010 8:21 am
Audronė
Jei mano sliekai normaliai peržiemos, tai pavasarį galėsiu duoti.Tik priminkit man.

Re: Ieskau slieku

StandartinėParašytas: Ant Sau 11, 2011 10:59 pm
rycka
geriau padaryk salygas ir patys prisiveis . kalifornijos labiau skirti perdirbt didelius atlieku kiekius. pas mus jiem ziema chana. o musu klimate geram ju darbui turi buti trys rusys pavirsui vina giliau kita dar giliau trecia. geriau veisk vietinius .jai salygas padarai po poros men. kose buna.is viso rajono susirenka.

Re: Ieskau slieku

StandartinėParašytas: Tre Vas 02, 2011 1:47 pm
laima
Pas mane sodyboje sliekai perziemoja jau keleta metu. Iki siu metu nezinojau kas tai GZ, tai nupjauta zole, lapus ir t.t. meciau i gilia duobe. Ten gyvena gausybe slieku. Pries kelis metus toje komposto duobeje apgyvendinau ir kalifornietiskus. Gal jie ir susimaise, bet atvertus sviezia komposta - ju ten simtai.
Galiu pasidalinti.

Re: Ieskau slieku

StandartinėParašytas: Pir Vas 07, 2011 5:51 pm
luskk
o tai butų labai puiku ,jei kas pasidalins saujele sliekų.Labai norėčiau išbandyti moliugų auginimą ant humuso.Matėm filmą kaip amerikoj augina milžinus moliugus varžyboms.Labai vaikams patiko, tai bandysime šiemet užauginti milžiną rudenėlio šventei.O ir šiaip norėčiau pasidaryti savo sliekyną ,kad per žiemą paruoštų humuso ir daryti savo žemių mišinius kambarinėms gėlėms ir daržovių daigams.

Re: Ieskau slieku

StandartinėParašytas: Šeš Bal 16, 2011 11:46 pm
Japase
Kalifornietiškus sliekus auginu jau 5 metai, labai geras dalykas tiek kompostui, tiek draugams, kurie atvažiuoja "pasiskolyt" žvejybai. :D
veisiasi kaip triušiai, tik dar grėčiau, valgo VISAS vaisių daržovių ar augalų liekanas ir pan. Galvoju į daržą paleist pasiganyt.. ne??

Re: Ieskau slieku

StandartinėParašytas: Sek Bal 17, 2011 8:18 am
nawjia
O tai paskui susirinksi rudenį ar kaip? :lol:

Jo, sliekai yra gerai...vakar parsivežiau šieno - tai skleisdama ant lysvių pamačiau, kad ir sliekų jame yra. Puiki dovanėlė - bonusas :mrgreen:

Re: Ieskau slieku

StandartinėParašytas: Sek Bal 17, 2011 9:11 pm
Laimis Žmuida
Kai kurie žmonės sako, kad tie kalifornietiški užneša kažkokių nematodų ar ko ten į dirvą. Dar kai kurie sako, kad kalifornietiški nežiemoja. Aš tai nesuprantu išvis kam jie reikalingi. Turim savo sliekų lietuviškų. Su jais jokių problemų. Turim gamtinę žemdirbystę, kur papildomų sliekų išvis nereikia. Gal tie kalifornietiški skirti namuose kompostuoti, daugiabučiuose ar ką. Gal jie tradicinėj bobučių žemdirbystėj reikalingi kaip komposto gamintojai, bet pas mus tai jie nereikalingi visai. Nu nebent žiemą kažkas labai nori kompostą gamint, bet kam? :roll:

Re: Ieskau slieku

StandartinėParašytas: Pir Gru 19, 2016 10:36 am
Japase
kalifornietiški daug grėčiau sudoroja viską. Atsimenu 10 cm gylyje buvo obuoliai supuvę, tai juopse ten jų knibždėte knibžda vienas prie kito